Bylo to jen otázkou času. S příchodem několika teroristických útoků, přistupuje Evropská komise k vytvoření povinné centralizované databáze vlastnictví Bitcoinů. Samozřejmě, že jejich oficiální důvod je ten, že Bitcoiny se používají k financování terorismu. Takže pro bezpečí a bezpečnost všech je zapotřebí více špehování úřadů lidem ve financích. Skutečností však je, že vlády nenáviděly Bitcoiny od samotného jejich počátku.
Už samotná představa decentralizované měny, kterou nemohou kontrolovat, se jim nelíbí.
Vlády mají v konvenčním finančním systému moc regulovat banky a zabrat jakýkoliv účet se jim zachce.
Mohou použít i své policejní agenturu s kvérem v ruce, co občanovi seberou i jeho fyzické peníze… a vzhledem k alarmujícímu vzestupu Zabavování majetků občanů v Zemi svobody, je jasné, že se opravdu neštítí lidem peníze krást.
Ale toto vše nemůžou dělat s Bitcoinem.
Bitcoin je decentralizovaný, distribuovaný systém. Není možné, aby jej kdokoliv kontroloval, ani žádná vláda.
Takže čím více lidé používají Bitcoin, tím více vlády ztrácí kontrolu.
Historie nám ukazuje, že např. zbankrotované vlády se téměř bez výjimky uchylují ke kontrolám kapitálu – tj. hyením překážkám, aby uvěznily úspory lidí uvnitř zahnívajícího finančního systému.
Vidíme to i po celém Evropském kontinentu.
Mnohé banky v Evropě už mají restrikce na to, kolik peněz si můžete vybrat ze svých vlastních spořicích účtů.
Rovněž dochází k rychlému postupu směrem k úplnému zákazu fyzické hotovosti.
Ale Bitcoin je způsob, jak lidé mohou kapitálovým kontrolám unikat…, proto je to pro zbankrotované vlády taková noční můra.
Mohli byste si myslet, že inteligentní vlády by měly Bitcoin uvítat.
Mohli byste si myslet, že spíše, než aby se zjevným technologickým trendem bojovaly, tak by měly banky a tvůrce monetárních politik povzbuzovat, aby koncepty Bitcoinů integrovaly do finančního systému, aby vyrostl do konkurenceschopnějšího a inovativnějšího.
To se ale neděje.
Zbankrotované vlády propadají mentalitě trvalé nouze.
Jakmile jednou upadnou do stavu zoufalství, tak už je jejich jediným řešením více vlády, více regulací, více špehování a více kontroly.
Je to pravý opak toho, co by se mělo dělat.
Takže teď v reakci na všechny ty teroristické útoky mají byrokraté konečně záminku k rozšíření své kontroly.
Takže místo aby se chytily směřování technologií a přidaly se k vývoji 21. století, tak budou vrhat zdroje na vytvoření komplikovaného regulačního rámce usilujícího o zneškodnění hrozby Bitcoinu.
Je tu ale dobrá zpráva: zkrachují s tím. Technologie, kterou máme k dispozici, je prostě příliš mocná.
Nezapomeňte na jednu věc: bez ohledu na to, co vlády dělají, jsou tu vždy způsoby, jak je díky moderním technologiím zhatit.
Když zkusí zákazy prodejů střelných zbraní, tak máme teď možnosti je udělat na 3D tiskárně.
Když se pustí do ilegálního dohledu nad našimi e-maily (což dělají), tak tu máme VOLNĚ dostupné open-source šifrovací technologie, které jim to překazí.
Když své měny zdevalvují až ke znehodnocení a uvalí kapitálové kontroly (což dělají), tak můžeme použít Bitcoin a peníze přelévat do blockchainu.
A i když zkusí tyto nástroje odstranit, stejně jim to strašlivě zkrachuje.
Pamatujte, že moc vlády je založena výlučně na hrozbách násilím, které existuje výlučně ve fyzickém světě.
Ale Bitcoin, to je digitální svět, kde jsou jejich hrozby násilím marné.
Neexistuje žádný centralizovaný celek pro kontrolu Bitcoinů. Žádný člověk nebo organizace to nekontroluje. A tak vlády nemají komu hrozit.
Proto s tím zkrachují. Naše moderní technologie zvýhodňují individualismus. Zvýhodňují uplatňování svobody. Zvýhodňují ty, kdo chápou hlavní trendy a adaptují se na změny.
Zdroj: zerohedge.com