Ještě více špatných zpráv z Nice jsme se dověděli od BBC totiž, že muslimové naráží na chladný přístup svých kuffarských sousedů: „Lidé, kteří mě ještě včera vřele přijímali, jsou teď ke mně chladní,“ řekl jeden z nich. A to všechno jen kvůli té nešťastné a strašlivé nespravedlivé shodě okolností, že ten chlap, co rozmašíroval 100 lidí náklaďákem, se zrovna náhodou jmenoval Mohamed, je tuniského původu a údajně řval „Allahu Akbar“, když se vrhal do té vražedné seče.
„Těmi nejvíce takovými útoky postiženými jsme my, muslimové. To my jsme zažili nárůst ústrků a hrozeb,“ stěžuje si místní člověk Ahmed Mohamed.
Další – Abdul Moniem – k tomu také má co říci, aniž by ukazoval prstem a obviňoval.
„Musíte rozlišovat mezi různými typy zločinů. Jsou toto zločiny ve spojitosti s terorismem? Nebo jsou to kriminální činy jednotlivců? V tomto případě bylo to, co se stalo, strašlivým zločinem a mělo by se s tím zacházet jako s terorismem. Zločinec, který spáchal tento útok, se nemodlil ani se nepostil… měl sociální problémy i problémy ve vztazích. A to ho vedlo k tomu, aby ubližoval lidem.“
BBC dělá tento výbuch ‚islamofobie‘ značné starosti. Proto vyslala reportéra – rovněž jménem Mohamed – aby to vyšetřil.
Já mám ale takový divný pocit, že moc z vás takové věci ani nečte – pokud snad se sami také nejmenujete Mohammed, nebo nejste LBC obyvatelé falešné Cockney dhimmi jako James O’Brien nebo sami nepracujete pro BBC – abyste zrovna teď ronili hořké slzy pro muslimskou komunitu z Nice. Ve skutečnosti můžete mít docela dobře podezření, že zprávy jako takováto jsou do velké části spíše součástí problému než jeho řešením.
To je to, co razí Douglas Murray v článku ve Spectator nazvaném, Potřebujeme udeřit na útoky jako ten z Nice od kořenů.
Ve skutečnosti se to moc neliší od článků, které psal po masakru Charlie Hebdo a masakru v Paříži. Ale tehdy, když pomineme pád detailů, že se tu nevinné jen rozmačkávali náklaďákem, místo aby si je jako v Bataclanu rozstřelovali, odpalovali nebo mučili odřezáváním varlat či páráním vagín, tak situace zůstává stejná, jako vždy byla: ty ukecané třídy, politici, většina médií a téměř celá Umma se pořád ještě drží popírání té noční můry problému, se kterým se potýkáme.
Ten problém, přehlížejte si to, jak chcete, má co dělat s islámem.
Bez ohledu na to, kolikrát budete trousit tu formuli o ‚velké většině muslimů‘, co jsou ‚mírumilovní a zákona dbalí‘, tak stejně nikdy nezměníte ten fakt, že toto vzedmutí teroristických ukrutností, jehož jsme v posledních pár desetiletích svědky, se nepáchá ve jménu hinduismu nebo judaismu nebo zoroastrismu nebo křesťanství. Je dost soustředěný na jedno konkrétní náboženství. Většina lidí si to už nějakou dobu uvědomuje: už dva roky před Charlie Hebdo říkalo 74 procent lidí ve Francii, že si myslí, že islám je netolerantní a neslučitelný s francouzským státem. Tak proč muslimská „komunita“, o které pořád slýcháme, neudělá více, aby tomu zabránila?
No hlavně proto, jak to vidím, že je pořád ve stavu popírání.
Ten reportér BBC, kterého jsem zmiňoval výše, nám v jistém smyslu udělal laskavost: vydal se na místo nejhorších nedávných ukrutností islamistického teroru (podle všech měřítek Západu) už sotva ty mrtvoly vychladly a doslovně pro nás zachytil tu až příliš typickou muslimskou reakci: stavění se obětí, svalování viny jinam a fatalismus.
A tudíž i ten frustrovaný tón Douglase Murraye v závěrečném odstavci:
Tady je jiný návrh: udělejte vše, co můžete, abyste lidi zvané Mohammed zastavili při páchání hromadných masakrů v Evropě s dvouměsíční pravidelností. Vykopejte tu nenávist z těch mešit a knih, zbavte ty komunity té bigotnosti a i té nejmenší tolerance k ní identifikované jako ta hlavní část problému. Samozřejmě, že muslimové většinou nemůžou sami udělat nic s tím, aby někdo takový jako útočník z minulé noci neprovedl takový skutek, měli by ale pak mít alespoň tu slušnost, aby vypadali, jako že tu kritiku berou, a vcítění se do nás zbytku, aby se zúčastnili něčeho, čím by s námi sdíleli alespoň ždibec naší identity, po provedení takového útoku.
Má pravdu. Zažil jsem to sám v debatě v programu na BBC Tři – směšně zvaném Svobodné slovo – kde byli mí druhové v tomto panelu: muslimský konzervativní poslanec, trendy homosexuální muslim; šik mladá feministická muslimka, jejímž afghánským rodičům Británie s největší štědrostí udělila azyl. V mnoha částech té Ummy by jeden z nich byl popraven svržením z vysoké budovy, jednu by obalili hadrem a zacpali jí hubu, aby na veřejnosti neprojevovala názory, a jeden by určitě nebyl politik. Ovšem všichni tří, když byli tázáni na problém „islamismu“, tak trvali na tom, že ten nemá nic společného s islámem, nýbrž že ten je spíš produkt „islamofobie“ a „zahraniční politiky“. Ani posluchači ani prezentující tuto lež nezpochybňovali. Já byl jediný člověk, co to dělal.
Takže není vůbec divu, že se hrůzy jako ty z Nice nadále šíří. Potud, pokud bude většina muslimské komunity k tomu přistupovat tak, že to není jejich odpovědnost. A ti jsou ve svém názoru utvrzováni takovými jako BBC a CNN a liberálními médii obecně – a abychom nezapomněli na wankerati a všechny ty užitečné idioty na Facebooku – kteří je v tom ujišťují: „Ne, to určitě není vaše chyba. To je všechno jen perverzní překroucení vašeho úžasného mírumilovného náboženství. A jestli někdo řekne, že je to jinak, tak na ně pošleme policejní razii, aby je pozatýkala…“
Dovedete si představit, kdyby náhodou teroristický incident někdo provedl řekněme ve jménu judaismu nebo křesťanství nebo hinduismu? Určitě by došlo ke spoustě protestů ze strany věřících, že tento ohavný čin představuje odporně perverzní překroucení jejich náboženství. Ale také by došlo k absolutně nulové toleranci k takovým pachatelům nebo k sympatiím k nim. Nebyli by žádní sympatizující kněží nebo rabíni poskytující pro takovéto vraždy ospravedlňující doktrínu. Nebyl by článek se zamyšlením v Guardian vysvětlujícím to z hlediska chudoby a nespravedlnosti. Určitě by nebyl jediný Žid či křesťan, který by oslavoval vyhození do povětří pro víru.
Přál bych si, abych to samé mohl říci o muslimech. Existuje ale opravdu někdo, kdo si to myslí?
Zdroj: breitbart.com