Prostá návštěva válečného hřbitova by měla stačit k vyvrácení všech pochybností o hodnotě Evropské unie (EU), tvrdí prezident Evropské komise Jean-Claude Juncker. „Mír není nikdy jistý. Kdokoliv si myslí, že mír je zřízen navždy, uvažuje od základu špatně. A v Evropě už máme zase válku,“ řekl pan Juncker odkazujíc se na probíhající konflikt na Ukrajině. …
Tento povýšenecký komentář pana Junckera přišel během jeho projevu v Haagu, při kterém naléhal, aby byl problém Brexitu vyřešen, „jak nejrychleji to jen jde,“ a pak „se vydal do zákoutí světové historie.“
Tento bývalý lucemburský ministerský předseda promlouvající německy varoval, že uprchlická krize, ve které se teď Evropa zmítá, představuje riziko, že na „vysoce citlivém“ Balkáně se zase probudí konflikty z Kosova a z Bosny z minulého století, a že by se tak „enormní stupidita“ oněch dvou světových válek mohla do Evropy vrátit, když se ta nesjednotí, místo aby se prostřednictvím Brexitu tříštila.
„Evropa získá, kdykoliv poukážeme, jakým je Evropa významným mírovým projektem.“
„Kdokoliv v Evropu nevěří, kdo o Evropě pochybuje, kdo je z Evropy zoufalý, by měl navštívit evropské vojenské hřbitovy.“
Vůdce UKIP Nigel Farage okamžitě odpověděl slovy: „Když navštívíte ty válečné hřbitovy, tak si uvědomíte, co se může stát, když tu nejsou demokratické národní státy. Když vnutíte umělou identitu a uniformitu, tak riskujete situaci jako v tlakovém hrnci, kterým byla Jugoslávie, která vybuchla do násilí.“
Také bývalý ministr obrany Dr. Liam Fox se na nevoleného pana Junckera obrátil s otázkou, když řekl, že místo aby „poučoval“, tak by bylo zapotřebí přezkoumat, zda to není EU, kdo „zase rozdmýchává plameny nacionalismu a vzestup politické periferie.“
[quote align="center" color="#999999"]
[/quote]
Dr. Fox řekl: „Vojenské hřbitovy Evropy jsou testamentem kontinentu, co ve dvacátém století nezvládl udržení extremismu pod kontrolou. Když Británie nebude svobodný a nezávislým národem, tak nebudeme moci intervenovat na obranu Evropy před důsledky její vlastní pošetilosti.“
„Než se necháme poučit Evropskou komisí, tak bychom se měli podívat na nárůst extremismu po celém kontinentě a zeptat se, zda oni s tím pomáhají nebo to zhoršují. Ti, co dnes mají EU na starosti, by si měli položit otázku, zda to oni nerozdmýchávají plameny nacionalismu a opětovný vzestup politické periferie.“
Panu Junckerovi nestačilo, že na podporu své víry v budoucnost evropského projektu vyvolal oběti tiše spících mrtvých z minulých evropských válek, a tak ještě řekl, že v případě, že Británie bude hlasovat ‚Ne‘, tak už k dalším vyjednáváním nedojde.
„Už nesmí dojít k žádné obnově vyjednávání s Británií, která by, i když bych rád, aby to bylo opačně, hlasovala ‚Ne‘.“
„Nejen proto, že britský ministerský předseda hlasoval proti mně, když jsem se chtěl stát prezidentem Komise, ale také proto, že byl potěšen, když jsme mu pomohli, aby se toho problému chopil, problému, který si sám vyvolal.“
Pan Juncker řekl, že se pokusí stát mimo kampaň před britským referendem, protože jeho nepopularita by způsobila kontraproduktivnost jeho intervencí.
„Rozhodl jsem se o tom opakovaně mluvit, ale aniž bych něco řekl, protože by nepřineslo žádný užitek, kdyby se prezident Komise vměšoval do britské kampaně.“
„Evropská komise je v Británii ještě méně populární než v jiných zemích a je to až pozoruhodný úspěch, jak se nám až v Británii podařilo být nepopulární. Každé slovo prezidenta Komise nebo Komise o Británii má protichůdné účinky.“
Zdroj: breitbart.com