Lovec UFO na YouTube, který si říká Mr. Enigma, tvrdí, že na Marsu lokalizoval skalní formaci, která údajně „vypadá ohromně podobně“ jako nejslavnější záhadná světová krajinná dominanta, monument z dávné Anglie, Stonehenge. [quote align="center" color="#999999"] „Teď už vím, že tato formace přesně Stonehenge neodpovídá,“ uvádí na videu Mr. Enigma. „Ani neříkám, že to má opravdu uspořádání Stonehenge. Říkám jen, že na této oblasti je něco divného, a že to vypadá hodně podobně jako dávné záhadné kameny Stonehenge.“
Tento lovec UFO dodává: „Mohli by budovatelé Stonehenge navštívit Mars a postavit si tady tu samou věc? Nebo máme návštěvníky, kteří nás poučí, jak tyto věci postavili a dělali to samé i dávno zmizelé bytosti i na Marsu?“ [/quote]
Podle archeologů byly dávné ruiny Stonehenge, sestávající ze zhruba 100 velkých vztyčených kamenů rozmístěných v kruhovém rozložení postaveny v několika fázích, kde nejstarší byly postaveny před nejméně 5 000 lety. Tento v jižní Anglii umístěný monument kdysi býval pohřebištěm. Postavit Stonehenge trvalo odhadem 1 500 let. Tuto lokalitu Světového dědictví UNESCO navštíví každý rok až milion lidí.
Tento objev lovců UFO nezůstal nepovšimnut na populárním blogu UFO Sightings Daily.
„To, co našel Mister Enigma z YouTube, je cosi pozoruhodného,“ uznal Scott C. Waring. „Jsou to dva kruhy ze skal a jeden čtverec v jejich středu.“
V květnu vědci z týmu Rosetty OSIRIS objevili neobvyklou formaci valounů v regionu Aker na velkém laloku Komety 67P/Čurjumov-Gerasimenko. I ti řekli, že je to reminiscence skal ve stylu Stonehenge za Zemi.
I NASA vozík Curiosity na Marsu už před tím našel to, čemu dala NASA název „Stonehenge“ na Marsu, tj. „malý shluk skal, který připomíná proslulou kamennou strukturu v Anglii.“
Překlad: Miroslav Pavlíček
Zdroj: prisonplanet.com
[quote align="center" color="#999999"]
Jaké mocenské hry mají v oblibě rodinné klany novodobé historie? Co skrývají například Rothschildovi, jejichž finanční moc ovlivňuje dění napříč kontinenty? Kromě těchto otázek se zářijové číslo časopisu Vědomí zaměřilo i na jedinečný algoritmus popisující jakékoliv energie. Představí svým čtenářům pravidla fungování vesmíru, díky kterým je možné usnadnit si život. A v neposlední řadě poskytne informace o lucidním snění, prostřednictvím kterého jsme ve spánku schopni nalézt odpovědi nejen na své otázky. Ať už chcete měnit stav věcí vnitřních i vnějších, nebo požadujete tip na sedmý dostih v Belmontu, časopis Vědomí je vám k dispozici od 7. září.[/quote]