Teď se už mohou plány na uvalení aparátu cenzury a masového dohledu realizovat. Americké ministerstvo obchodu v pátek uvolnilo svou držbu Internetu. Dohled ICANN, Internet Corporation for Assigned Names and Numbers, bude příští rok předán „globální internetové komunitě“. ICANN vydával podle kontraktu s ministerstvem obchodu doménová jména od roku 2000. Spojené státy hrály při správě internetových technologií vůdčí roli, ale v posledních několika letech narazily na tlak globalizovat správu Internetu.
„Nepřijmeme návrhy na náhradu role NTIA vládou vedeným nebo mezivládně vedeným řešením,“ řekl šéf National Telecommunications & Information Administration Larry Strickling. NITTA je agentura v rámci ministerstva obchodu.
Během Světového summitu o informační společnosti před více než desetiletím padly návrhy, že nad internetem by neměly mít vlády příliš mnoho kontroly. „Mezinárodní správa Internetu by měla být vzájemná, transparentní a demokratická s plným zapojením vlád, soukromého sektoru, občanské společnosti a mezinárodních organizací.“
Během let mezi tím se ke kontrole nad Internetem tlačily Spojené národy a Evropská unie. Během loňského shromáždění Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) v Dubaji, to je telekomunikační pobočka Spojených národů, padaly požadavky, že pravidla správy internetu se musí přepsat. Mezinárodní organizace konkrétně navrhovaly úřad pro hlubokou inspekci paket, kterému by bylo dovoleno monitorovat a cenzorovat obsah Internetu. Spojené státy na protest z konference odešly.
Hamdoun Toure, generální tajemník ITU vydal v květnu 2013 čtvrtou a poslední zprávu ITU/WTPF-13 načrtávající základy pro správu internetu a regulační záležitosti. Zpráva volala po vytvoření „Globálních principů správy a využívání Internetu“ a navrhuje řešení otázek přípravy a „využívání Internetových zdrojů k účelům, které jsou v souladu s mezinárodním mírem, stabilitou a bezpečností.“
Navržené změny podpořily Čína, Rusko, Brazílie, Indie a další členové OSN.
„Nepřátelé Internetové svobody celé planety tvrdě pracují, aby zneužili smluvních ujednání, aby tato o řád zastínila důležitosti Světové konference o mezinárodních komunikacích OSN 2012,“ varoval ve svědectví před Kongresem odcházející americké federální komunikační komisař Robert McDowell při společném slyšení subkomise o mezinárodní správě Internetu americké Sněmovny loni v únoru.
Evropská unie navrhla cenzuru Internetu k ochraně dětí a k boji proti terorismu. Projekt Clean IT (Čisté IT) navrhl vytvoření aparátu cenzury a masového dohledu pro země EU financovaný Evropskou komisí. „Projekt Clean IT se zaměřil na zahájení konstruktivního dialogu mezi vládami, podniky a občanskou společností, aby přezkoumal, jak omezit využívání Internetu teroristy. Tento dialog vedl k soustavě obecných principů a k přehledu možných nejlepších praktik,“ vysvětluje webová stránka Clean IT Project. Tento plán volá po policejních patrolách na Facebooku a dalších sociálních sítích, aby hledal „extremistický materiál“ a propagandu. Navíc, aby se uživatelům dovolilo označovat „teroristický“ obsah a vydávat další uživatele policii, tyto návrhy volají po zrušení anonymity na Internetu.
Navíc kromě cenzury umožní předání k ICANN i globalistický systém zdanění Internetu. „Ač Obamova administrativa říká, že pouze převede federální dohled na neziskový, měli bychom předpokládat, že ICANN skončí jako součást Spojených národů,“ řekl Daily Caller bývalý vedoucí poradce Bushovy administrativy Christian Whiton. „Jakmile OSN získá kontrolu nad množstvím adresářů a přepravních signálů Internetu, tak bude moci uvalit jakékoliv zdanění, kterého se jí zachce. Tak nejspíš začne se zdaněním registrací domén a pak to od toho začne rozšiřovat.“
OSN a EU už načrtli, jak bude budoucí Internet pracovat. Teď, když se ICANN zmocní kontroly nad tímto médiem, mohou globalistické instituce přikročit k plánům na vymýcení veškerého obsahu nepřijatelného pro globální elitu a její aparátčíky ze Spojených národů z Internetu, a také jej přetvořit na generátor toků peněz vybíraných z provozu.
Překlad: Miroslav Pavlíček
Zdroj: prisonplanet.com