Přeskupený ukrajinský parlament instalovaný po puči z minulého týdne hlasoval o jmenování Arsenije Jacenjuka novým ministerským předsedou země. Jac, jak ho nazývá Victoria Nuladn, náměstkyně amerického ministra zahraničí pro záležitosti států Evropy a Eurasie, je přirozenou volbou. Tento milionář je bývalý bankéř, který sloužil jako ministr hospodářství, ministr zahraničí a mluvčí parlamentu, než v roce 2010 do úřadu nastoupil Janukovič. Je členem Strany Fatherland Julie Tymošenkové. Před revolucí upečené americkým ministerstvem zahraničí a provedené ultra-nacionalistickými pouličními rváči byla Tymošenko uvězněna za defraudace a další zločiny proti lidu Ukrajiny. Teď chce být zase součástí instalované vlády, úplně stejně, jako jí byla po posledním zrežírovaném puči, Oranžové revoluci.
Jac Ukrajinu podstrčí mezinárodním bankéřům. „Ukrajina je na pokraji bankrotu a potřebuje zachránit před kolapsem – Jacenjuk umí v ekonomice dobře chodit,“ řekl ve středu Bloomberg Ariel Cohen, vedoucí člen ve Washingtonu sídlící Heritage Foundation. „Ukrajinu čekají těžké reformy, ale bez nich se nedočká úspěšné budoucnosti.“
Diskuse s MMF je kriticky důležitá, řekl počátkem tohoto týdne americký ministr financí Jacob Lew. Abychom tu dohodu nějak upekli, USA budou muset to pečivo trochu osladit. Lew mluvil s šéfovou MMF Christine Lagarde o Ukrajině, když se vraceli z globalistického piklení na schůzce G-20 v Sydney v Austrálii.
„Ministr Lew informoval výkonnou ředitelku Lagarde, že toho dne před tím už mluvil s ukrajinským vůdcem Arsenijem Jacenjukem a radil mu, že má usilovat o širokou podporu balíčkem mezinárodní pomoci točícím se kolem MMF, jakmile bude přechodná ukrajinská vláda parlamentem plně ustanovená,“ hlásil v pondělí MNI News. „Ministr Lew rovněž uvedl, že s panem Jacenjukem komunikoval o potřebě rychle začít s implementací ekonomických reforem a zahájit diskuse s MMF hned po zřízení dočasné vlády.“
Příběh Ukrajiny je zrovna jako by ho vystřihli z příručky pro ty scénáře od MMF. Zkorumpovaní vůdci tohoto národa minulosti i současnosti – zvláště pak Tymošenko, která šla do vězení za korupci všeobecné rozkrádání – a se obohacovali na úkor běžných Ukrajinců.
„Ukrajina byla na úsvitu nezávislosti mezi deseti nejvyvinutějšími zeměmi a teď se vyhrabává z existenční mizérie,“ řekl loni vůdce komunistické strany Petro Simoněnko. Vůdci národa „podepsali s Mezinárodním měnovým fondem memorandum, aby uspokojilo potřebu oligarchů, ale na druhou stranu – aby včas spláceli úroky z půjček MMF a zvedli ceny plynu a elektřiny,“ řekl Simoněnko.
Oranžová revoluce – iniciovaná NED, IRI, Sorosem a CIA – instalovala celou darebáckou galerii vypočítavých sociopatů, kteří dále zemi už vážně zmrzačenou korupcí dohnali k ještě většímu zruinování. Ukrajina není pro MMF a finanční elitu ničím menším než lačnost budící pochoutkou. „Její úrodná černozem rodila více než čtvrtinu sovětského zemědělského produktu a její zemědělství poskytovalo podstatné množství masa, mléka, obilnin a zeleniny pro další republiky,“ všímá si ABO, webová stránka píšící o energetických zdrojích. „Podobně i její diverzifikovaný těžký průmysl dodával unikátní zařízení (např. potrubí o velké světlosti) a suroviny pro průmysl a těžbu (aparáty pro vertikální vrtání) i do ostatních regionů bývalého SSSR.“
Po odtržení od Sovětského svazu a vyhlášení nezávislosti tomu ale bylo tak, že tato země svůj průmysl a zdroje „liberalizovala“, jinými slovy je otevřela pro privatizaci nadnárodními korporacemi a mezinárodními bankami, k tomu ale podle finančníků a korporativistů nedošlo dost rychle.
Jak do ekonomiky vstoupí MMF, tak Ukrajina podstoupí „extrémně nepopulární kroky.“
„Propad cen oceli a zasažení Ukrajiny globální finanční krizí kvůli agresivním zahraničním půjčkám s nižším růstem v roce 2008 a s ekonomickým propadem o více než 15 procent v roce 2009 patřilo k nejhorším ekonomickým výsledkům na světě,“ vysvětluje ABO. „Srpnu 2010 Ukrajina pod Janukovičovou administrativou dosáhla nové dohody s MMF o $15,1 miliardách v úvěru na záložní financování. V letech 2010 a 2011 se vrátil ekonomický růst, export bujel. MMF po zahajovacích platbách v roce 2011 program zastavil kvůli nedostatku pokroku ukrajinské vlády v reformách klíčového plynového sektoru, zejména ve zvyšování tarifů za plyn. Ekonomický růst se ve druhé polovině roku 2012 zpomalil, když Ukrajina tento rok končila v technické recesi po dvou po sobě následujících čtvrtletích negativního růstu.“
Teď, když je Janukovič mimo hru, a když nad Parlamentem panuje poskok bankéřů Jac a ulice kontrolují hulvátští fašisté, co to střeží to před kontrarevolucí, která ohrožuje puč Washingtonu a Wall Streetu, tak je pro MMF políčko pro sklizeň jasné, posbírat, co tam ještě zbylo. Teď je Ukrajina díky kleptokracii podporované Washingtonem a Wall Streetem jednou z nejchudších zemí Evropy, a ta je široce otevřená pro další loupeže.
Překlad: Miroslav Pavlíček
Zdroj: prisonplanet.com