Děsivý návrh, o němž v současnosti uvažuje Evropský parlament, by nasměroval vlády k monitorování občanů považovaných za „netolerantní“ a mohl by vést i k zákazu veškeré kritiky islámu a feminismu. Evropský rámec národních stanov k podpoře tolerance (PDF), který koncipovala Evropská rada tolerance a vzájemné harmonie (ECTR), NGO sídlící v Paříži, byl minulý měsíc předložen komisi Evropského parlamentu pro Občanská práva a panuje o něm domněnka, že je už na pokraji realizace.
Podle Gatestonova institutu představují tyto Stanovy „s ničím nesrovnatelnou hrozbu svobodě slova“ a měly by dopad, který by „v podstatě v Evropě ukončil právo na svobodu projevu“ zákazem „veškerého kritického zkoumání islámu a islámského práva Šária, což je klíčovým cílem skupin muslimských aktivistů už déle než dvě desítky let.“
Hlavní cíle Stanov jsou podle tohoto dokumentu zaměřeny na eliminaci „anti-feminismu“ a „islamofobie“, což znamená, že jakákoliv kritika feministické politické doktríny či muslimského náboženství by byla považována za nenávistný projev.
Část 4 tohoto dokumentu konstatuje, že „Netřeba žádné tolerance k netoleranci. To je zvláště důležité, co se týče svobody projevu.“ Jinými slovy, označkování za „netoleranci“ přebíjí práva na svobodu projevu pro miliony evropských občanů.
„Na víře založené skupiny a školy, jež jsou přívrženci určitých náboženství či i jen rodiče, kteří chtějí své děti učit určitým morálním hodnotám, by obecně padli do podezření z netolerance,“ varují hlídači lidských práv z Eurepean Dignity Watch.
Tento návrh diktuje, že „Členové zranitelných a znevýhodněných skupin mají nárok na zvláštní ochranu navíc k obecné ochraně, kterou musí vláda poskytovat každé osobě uvnitř Státu.“
Tohle v podstatě poskytuje mandát ke zrušení práva na svobodu projevu evropských občanů proto, aby se zabezpečila „dodatečná“ práva menšinovým skupinám, aby nebyli uráženi „netolerantními“ poznámkami, k čemuž patří „zesměšňování“ takovýchto skupin, což je definice, která předpokládá postavení satiry mimo zákon.
Tento rámec volá po tom, aby tato doktrína byla realizována „speciální administrativní jednotkou“ v každém z 28 členských států EU, která by „operovala uvnitř ministerstva spravedlnosti“ a měla by pravomoc „trestních sankcí“. Navíc by ještě byly vytvořeny „Národní komise k monitorování tolerance“, aby „toleranci prosazovaly.“
„Principy svobody ze smlouvy o svobodě žít podle svých osobních morálních hledisek jsou v ohrožení, že budou potlačeny nově rozvíjeným konceptem ‚rovnosti‘. To by podvrátilo svobodu a sebeurčení všech Evropanů a podrobilo by to soukromé životy občanů právní nejistotě a byrokratické kontrole,“ uvádí European Dignity Watch. „Tohle je o vládní kontrole sociálního chování občanů. Tyto tendence začínají budit dojem dávno už opuštěných totalitních idejí a představují bezprecedentní útok na práva občanů.“
Návrh rovněž obsahuje zajištění převýchovy pro lidi považované za netolerantní. „U mladistvých usvědčených ze spáchání zločinů … se bude trvat na tom, aby podstoupili rehabilitační program konstruovaný tak, aby je prodchnul kulturou tolerance,“ uvádí dokument.
Školy počínaje základní a výše dostanou od vlády mandát k „zavádění kurzů pro povzbuzení studentů, aby akceptovali diverzitu a šířily klima tolerance k tomu, co je považováno za kulturní kvality ostatních.“
Návrh rovněž volá po vymytí mozku občanů až k „toleranci“ pomocí masových médií s tím, že vlády zajistí, aby televizní sítě „věnovaly předepsané procento svých programů šíření klimatu tolerance.“
Tento program, nejenže je alarmující hrozbou pro svobodu slova, ale zároveň je i pikantní ironií ve světle stížností hlavních mocností EU na monitorování občanů a světových vůdců od NSA.
Vzhledem k historii EU v tomto kontextu je vysoce pravděpodobné, že tato doporučení přijmou jako celek. Už v roce 2001 EU oznámila, že má pravomoc postavit mimo zákon kritiku sebe sama, když Evropský soudní dvůr vydal rozhodnutí, že EU by mohla „ze zákona potlačit politickou kritiku svých institucí a vůdčích figur.“
Paul Joseph Watson
Překlad: Miroslav Pavlíček
Zdroj: prisonplanet.com