Zavraždění velvyslance Stevense v Benghazi mělo být organizovanou likvidací, která vedla k zakrytí přímých zbrojních dodávek. Bývalý zbrojní dodavatel CIA odhaluje, že americký velvyslanec v Libyi J. Christopher Stevens byl zavražděn při útoku z 11. září 2012 na americký konzulát v Benghází, aby se zakryly přímé zbrojní dodávky amerického ministerstva zahraničí Al-Káidě. William Robert “Tosh” Plumlee začal svou kariéru jako nájemný pilot pro CIA koncem 50. let dodávkami zbraní a munice od této agentury Fidelu Castrovi.
[quote align="center" color="#999999"]
Diskuse o útoku z Benghazi začíná v čase okolo 37:00[/quote]
Plumlee potvrdil, že takového zbrojní dodávky jsou pořád i dnes běžné s tím, že ministerstvo zahraničí dodává přes CIA zbraně Al-Káidě.
Plumlee během interview s Alexem Jonesem poukázal, že Pat Smith, matka důstojníka správy informací rovněž zabitého během útoku z Benghazi, dostala od Obamovy administrativy jen málo informací o vraždě svého syna.
„Začal jsem se divit, proč jí nic nechtějí říct?“ sdělil. „Pak mi ale můj kontakt na Středním východě, vysoce postavený činitel NATO, zmínil, že dostal zprávu, že velvyslanec J. Christopher Stevens si ztěžoval na tyto dodávky a na depeše, které dostával od ministerstva zahraničí ohledně zbraní, které dostávali do výzbroje islamističtí radikálové, včetně raket Stinger.“
Podle Plumleeho nařídili Stevenovi, aby se držel zpátky, když se zeptal ministerstva zahraničí, co by měl dělat ohledně amerických dodávek zbraní Al-Káidě.
„Velvyslanec a jeho lidé sepsali série zpráv z místa a depeší s doporučením našemu ministerstvu zahraničí, ohledně toho, že frakce rebelů jsou vyzbrojovány americkými zbraněmi,“ řekl. „Teď můj kontakt říká: je-li to tak, proč je to utajené, jako záležitost národní bezpečnosti?“
Plumlee zmínil, že Stevenovy zprávy z místa ministerstvo zahraničí neuvolnilo.
Tato odhalení naznačují, že poté, co Stevens řekl ministerstvu zahraničí, že nechce, aby Al-Káida dostávala teplem naváděné střely, tak byl zabit v útoku na americký konzulát v Benghazi, který byl konstruován tak, aby se zbavil svědků zbrojních transferů a potlačil Stevensovy zprávy.
Obamova administrativa pak vinu za útok úplně svalila na islamistické protestující rozzuřené filmem Nevinnost muslimů, přičemž odmítla zodpovědět, proč americké speciální síly dostaly rozkaz během útoku Stevensovi a dalším nepomáhat.
Ty zmíněné rakety stejně jako další zbraně dodávané Al-Káidě se vozily do Libye pomocí C-130 na základě programu Přímých komerčních prodejů (DCS), který funguje v rámci ministerstva zahraničí.
Jak vysvětlil autor bestsellerů z New Yorku a bývalý žurnalista Jim Marrs, program DCS dohlíží na dodávky amerických zbraní a na výcvik v zemích po celém světě.
Ministerstvo zahraničí prostřednictvím svého vlastního vnitřního vyšetřování přiznalo, že dodávky zbraní přes DCS skončily v rukou zahraničních nepřátel.
Plumlee, který to všechno pospojoval dohromady, uvedl, že tyto zbraně dodané Al-Káidě byly „v USA vyrobené a pocházely z programu DCS a jeho ilegálních transportů letouny C-130“ do zemí jako je Turecko a Jordánsko, odkud jsou „rozesílány z bezpečných domů CIA syrským rebelům.“
Jak už jsme v minulosti dokumentovali, jsou syrští rebelové převážně bojovníci Al-Káidě, kteří chtějí svrhnout prezidenta Bášara Asada, aby instalovali v Sýrii islamistický stát.
Bude-li Sýrii kontrolovat Al-Káida, tak další národy snadno využití vzniklého chaosu a omezení syrské suverenity, aby z této země získaly biliony dolarů z ropných výnosů.
Syrští rebelové vedení Frontou Jabhat al-Nusra, přímého výhonku irácké Al-Káidy, jsou popisováni jako ta „ nejúčinnější bojová síla v Sýrii“, a ta vyplnila to prázdno, co zbylo po sekulární Svobodné syrské armádě.
Teď je už známo, proč Fronta al-Nusra a vůbec Al-Káida po celém světě nikdy zjevně netrpěla nedostatkem zbraní: dostávali dodávky zbraní přímo od ministerstva zahraničí.
Překlad: Miroslav Pavlíček
Zdroj: infowars.com