Tady máme pozitivní historku o zbraních, kterou nejspíš nespatříte, že by jí americká korporátní média věnovala moc pozornosti – voják SAS mimo službu ozbrojený jen pistolí zachránil během teroristického obležení nákupní galerie Westgate v Keni 100 životů. Tento voják si zrovna uvnitř galerie dával kafe s kamarády, když začal útok. Se zbraní zavěšenou na opasku se voják nejméně tucetkrát vrátil do budovy, aby zachránil rukojmí. „Vrátil se 12 krát a zachránil 100 lidí. Představte si, že se tam vracíte, i když víte, co se uvnitř děje,“ řekl kamarád Daily Mail, když tohoto vojáka označoval za „hrdinu“.
Britské síly SAS běžně cvičí a pracují v Keni. Identitu tohoto muže nelze z bezpečnostních důvodů odhalit, ač byl vyobrazen , jak doprovází panikařící rukojmí z budovy.
Neočekávejte, že tento příběh spatříte na obálce amerických médií mainstreamu, ta se běžně štítí příkladů, které ilustrují, jak se obvykle palné zbraně používají k obranným účelům.
Dvěma letošním případům, které vyzdvihují tento důležitý faktor, se dostalo téměř nulové národní pozornosti.
Už v březnu jsme ohlásili příběh kluka z Texasu, který spatřil, jak mu dva muži znásilňují sestru a matku během vpádu do domu, ti ale později zanechali svého plánu na zavraždění těchto tří obětí, protože tomu klukovi se povedlo chopit pistole a zahnat ty dvě individua na útěk.
V květnu byl přepaden třemi lupiči vlastník domu v Sharpstown v Houstonu, ti se mu vloupali do domu a zavřeli ho do kredence – aniž by jim došlo, že právě v něm si skladuje zbraně. Muž vyšel z kredence ozbrojen a lupiči zmizeli ze scény.
Podle Národního přehledu sebeobrany 1993 prováděného Gary Kleckem, Ph.D profesorem na Fakultě kriminologie a trestního práva na Floridské státní universitě v Tallahassee použijí Američané v sebeobraně proti konfrontaci se zločinci zbraně až 2,5 milionkrát ročně. To znamená, že v Americe každý den použije asi tak 6 800 lidí zbraň, aby se bránilo.
Vědci Clayton E. Cramer a David Burnett zadokumentovali, jak „bylo zmařeno velké množství tragédií – vražd, znásilnění, přepadení, loupeží – sebeobranou za použití zbraní.“
Avšak jen zlomeček těchto případů se vůbec dostane do místních zpráv a sotva nějaké se vůbec kdy dostanou do národních zpráv.
Navíc si Američané chybně myslí, že násilné zločiny se zbraní jsou na vzestupu i přes 49% pokles zabití se zbraní od roku 1993.
Překlad: Miroslav Pavlíček
Zdroj: prisonplanet.com