V celé historii USA jsme nebyli svědky něčeho takového, jako je masový exodus (odchod lidí z jejích domovů), roku 2020. Statisíce lidí opouštějí velká města na obou pobřežích USA, aby pro sebe našli lepší domov kdesi jinde. (Foto: Youtube)
Vzestup bezdomovectví, zločinu a narkomanie ve velkých aglomeracích bylo samozřejmě možné pozorovat už před rokem 2020, ale obyvatelé těchto míst byli v zájmu touhy udržet si své domovy stále ještě ochotni smířit se s chaosem, které uvedená tři zla do jejich životů vnášela.
Avšak pandémie, vyvolaná Covidem-19 a následné měsíce občanského neklidu způsobily, že pohár trpělivosti lidí přetekl. A tak tzv. stěhovací průmysl zažívá dnes, kdy velká města urychleně opouští jak bohatá, tak i střední třída, doslova zlaté časy.
Město Los Angeles je perfektním příkladem toho, o čem mluvím. Kdysi přitahovalo bohaté a slavné lidi z celého světa, ale v r. 2020 je už městem bez reputace. Plakáty a tabulky s nápisem „Na prodej“ lemují hlavně ulice předměstských částí Los Angeless, kam v největší míře směřují ti, kteří vnitřní části LA opouštějí a většinou prohlašují, že se do bývalých svých domovů už nehodlají nikdy vrátit. A masový exodus postihl samozřejmě i Hollywood.
Téměř polovina všech amerických bezdomovců žije dnes ve státě Kalifornie a většina z nich je závislá na drogách. Což vytváří doslova strašidelné prostředí. Feťáci a bezdomovci, z nichž mnozí jsou současně i duševně nemocní, se potulují po ulicích, lemovaných palmami – třeba jen tři bloky vzdáleni od multimilionářských sídel, shlížejících na Tichý ocen. Ukradená kola společně s polámanými injekčními se na chodnících vrší do hromad, které nikdo neuklízí.
Dovedete si představit, že v takovémto společenství budete vychovávat rodinu?
Já ne.
A čím víc se ekonomické podmínky zhoršují, tím tíživějším se problém stává. Zločinů v LA raketově přibývá a obyvatelé předměstských částí města jsou často nemile překvapeni když zjistí, že noví přistěhovalci proměnili jejich zahrady a zahrádky ve veřejná WC.
Ale nejde jen o LA či jen o města na západním pobřeží USA. Na východním pobřeží je situace stejná, ne-li horší. Viděl jsem dnes video, na kterém kdosi záběrem z jedoucího auta zachytil všechny zabedněné obchody na slavné Páté Avenue v New Yorku. A nevěřil jsem svým očím. Kdysi promenádní jeviště elity Světa, vyhlíží dnes jako „demilitarizovaná zóna“. A tam, kde se dříve pohybovaly davy lidí, vidíte dnes jen pár jednotlivců.
„Pohleďte na všechno“ říká hlas na videu. „Vše je zabedněno a zavřeno. Dokonce i hotel je zabedněn“.
Během šesti měsíců většina všeho prospěšného, co bylo v New Yorku od temných sedmdesátých a osmdesátých let minulého století vybudováno a vykonáno, kompletně zmizelo. Bezdomovectví a chudoba explodovaly a míra kriminality vystřelila až do stratosféry. V červenci se např. jen počet přestřelek v NY proti červenci minulého roku zvýšil o 177 procent.
Naše velká města degenerují přímo před našima očima a nezdá se, že by tento proces, když už jednou započal, bylo možno ještě kdy zvrátit.
Zdroj s fotogarfiemi na : Zero Hedge: A Mass Exodus Away from Big Cities on both Coasts
Z webu Zero Hedge vybral a přeložil Lubomír Man