Nepotvrzené zprávy varují před možným spiknutím k nasazení chemických zbraní s následným obviněním syrské vlády. RT varovala před možným spiknutím, které zrovna syrští rebelové podněcují u člena NATO, Turecka. Do spiknutí by se zapojili syrští rebelové, kteří nasadí chemické zbraně získané v Libyi proti syrským civilistům, a z této tragédie s masovými oběťmi pak bude obviněna syrská vláda. To by samozřejmě Západu poskytlo „casus belli“, již hledají, aby obešli Radu bezpečnosti OSN a realizovali už dlouho plánovanou kampaň změny režimu.
Prostředky
Libyjský arzenál za pomoci NATO loni během kulminace úsilí o svržení tamní vlády padl do rukou sektářských extrémistů. Od té doby libyjští militanti vedení veliteli z pobočky al-Kajdy, Islámské bojové skupiny (LIFG), vyzbrojovali sektářské extrémisty po celém arabském světě, počínaje Mali až na západě a konče Sýrií na východě.
Obrázek: Symboly pro jaderné, biologické a chemické zbraně. Západ je nesporný šampión v nasazování každé z těchto zbraní hromadného ničení proti svým nepřátelům – počínaje jadernými pumami na Japonsko, přes ochuzený uran a bílý fosfor v Iráku, přes Agent Orange po celém Vietnamu – což zakládá na domněnce, že by tyto zbraně nakonec mohly skončit i v rukou jejich zástupných armád.
Velitel libyjské LIFG Abdul Hakim Belhadž, ve skutečnosti už podle London Telegraph odcestoval na turecko-syrskou hranici, aby se tu paktoval s tzv. „Svobodnou syrskou armádou“ (FSA), která prosí o zbraně, peníze i bojovníky. Od té doby už byla přinejmenším jedna loď přeplněná libyjskou výzbrojí směřující k syrským militantům zadržena Libanonem, zatímco západní tisk včetně Sydney Morning Heralde ohlásil masivní příliv cizích válečníků a zbraní. Navíc kromě libyjských zbraní Washington Post rovněž potvrdil, že USA spolu se státy ze Zálivu už syrským militantům zařizují dodávky zbraní.
Navíc v důsledku intervence NATO v Libyi do rukou libyjských militantů padl i rozsáhlý, nyní roztroušený vojenský arzenál protileteckých raket, které se od té doby úsilím spojenců LIFG šíří – a ti všichni jsou sektářští extrémisté, mnozí s přímými vazbami na al-Kajdu. Washington Post ve svém článku „Libyjské rakety se potulují“ hlásí:
Dva bývalí protiterorističtí důstojníci CIA mi minulý týden řekli, že technici nedávno zrenovovali 800 těchto člověkem přenositelných protileteckých systémů (známých jako MANPADS) – některé pro africkou džihádskou skupinu zvanou Boko Haram, na niž se často nahlíží jako na spojence al-Kajdy – k potenciálnímu použití proti komerčním letadlům létajícím nad Nigerem, Čadem a snad i Nigérií. Zástupné armády NATO se v Libyi jasně staly regionálním arzenálem pro podobné sektářské extrémisty – všechny demonstrativně pracující v souladu podle západního plánu ke svrhávání jak nacionalistických vlád v severní Africe, tak k instalaci klientských režimů po celém Středním východě, aby se pak šikovaly proti Íránu a v širším měřítku proti ruské sféře vlivu v celém regionu. Pokud Libye vlastnila použitelné chemické zbraně, vypadá velice pravděpodobně, že tyto by našly cestu ke spojencům LIFG a k jejich zahraničním legionářům spolu se zbytkem jejich exportérů teroru.
Záměr a motivace
Je určitě dostatek prostoru pro podložené obavy týkající se všech typů libyjských zbraní spadajících do rukou Svobodné syrské armády. Už o ně veřejně prosili velitele LIFG Belhadže a tyto zbraně byly i zadrženy v sousedním Libanonu. Doklady rovněž naznačují, že útoky, které přinesou neurčené masové oběti, by mohla spáchat FSA a svalit je na syrskou vládu, kdyby jim tedy „darovali“ ty libyjské chemické zbraně.
V článku Reuters z dubna 2012 „Palebně převýšení syrští rebelové přechází k bombám“ se přiznává, že syrští rebelové začali s otevřenou teroristickou bombovou kampaní, k níž patří uvedení velkých výroben bomb do provozu, nikoliv nepodobných bombě z Hamá, jejíž výbuch při manipulační nehodě zabil 70 lidí a srovnal jeden městský blok. Mnohé vypovídá i fakt, že opozice, která je plně odpovědná za tuto katastrofickou ztrátu na životech, to okamžitě svalila na syrskou vládu a tvrdila, že tato velice rozsáhlá destrukce byla způsobena útokem rakety Scud.
Foto: Z Hamá v Sýrii, městský blok leží v ruinách po nehodě v továrně rebelů na bomby, kterou způsobil masivní výbuch. Údajně bylo zabito nejméně 70 lidí. Při počátečním pokusu překroutit fakta a zakrýt účast rebelů, přišla BBC s vysvětlením od opozice, která jí podstrkovala verzi, že syrská vláda vystřelila na Hamá „rakety SCUD“. Nyní už bylo odhaleno, že rebelové opravdu už provozují továrny na bomby po celé Sýrii a opravdu provádí teroristickou bombovou kampaň.
Kampaň bombových útoků FSA už sama také zabila a zmrzačila stovky Syřanů, převážně civilistů – a je překvapivé, že rebelové odmítají odpovědnost za následné exploze a nevyhnutelná úmrtí civilistů, z čehož naopak obviňují syrskou vládu, ač otevřeně přiznávají výrobu a nasazování bomb.
Zpráva RT rovněž předkládá čtenářům připomínku nedávného pokusu rebelů vmanévrovat vládní vojska k zabití britského týmu Channel 4 news k propagandistickým účelům, zatímco německé noviny Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) předložily důkazy (překlad do angličtiny Googlem zde), z nichž vyplývá, že rebelové proslulý „masakr v Houle“ zrežírovali sami – opět k propagandistickým účelům.
Když je opozice tak průhledně nepoctivá a byla už tolikrát nachytaná při režírování tragédie s masovými oběťmi svalenými na vládu a ohavnostmi, které sama páchá, tak vidíme už velice jasně hnutí schopné nasadit i zbraně hromadného ničení, tím spíše, že má způsoby, jak je dostat, a s hlubokou motivací k jejich použití proti civilnímu obyvatelstvu, kterou už měli i při plošném nasazení bomb, a při té drzosti to svalovat na syrskou vládu.
Varování
Ač zpráva RT zůstává zatím nepotvrzená, je přinejmenším velice pravděpodobná. Když RT tuto reportáž vysílala, možná předjímala zlovolné zájmy uvažující o těchto manévrech s vědomím, že veřejnost je teď zcela oblbnutá touto propagandou a že jak u podlézání FSA, tak jejich čím dál víc diskreditovaným sponzorům ze Západu stačí vyvolat výbuch této propagandy do ksichtu jejích tvůrcům.
Poznámka: Účelem tohoto článku NENÍ mít v této věci pravdu. Zvýšením povědomí o možných propagandistických manévrech na veřejnosi bude jejich účinnost jako nástrojů propagandy nesmírně snížena, a sníží to tudíž pravděpodobnost, že bude veřejnost takto uvažovat a nedovolí jim to provést.
Překlad: Miroslav Pavlíček
Zdroj: activistpost.com
]]>