Daň, jejíž jméno se nesmí vyslovit S pochvalou do Baracka Obamy, jenž ji označil za model pro svět, má vysoce nepopulární australská daň nabýt působnosti 1. července a stanovuje i zákonný policejní dohled, který vlastníkům podniků zakazuje její kritiku toho, že způsobuje vzestup cen – stejně jako u těžkých zločinců, kteří když o lumpárně nedrží basu, jsou těžce postiženi – v tomto případě pokutami i přes 1 milion dolarů.
„OBCHODY a restaurace by mohly být pokutovány i 1,1 milionem dolarů, když se číšníci či prodavači dopustí křivého obvinění tím, že na uhlíkovou daň svedou růst cen či přeženou jakkoliv její dopad,” hlásí Daily Telegraph.
Podle místopředsedy ACCC Dr. Michaela Schapera se toto varování vztahuje na „komentáře, které personál pronese telefonicky, na půdě obchodu nebo při setkání. Rovněž se to vztahuje na reklamu, štítky na výrobcích, webové stránky, faktury, smlouvy a vyjednávání o smlouvách.“
Tato drakonická opatření budou vynucovat týmy „uhlíkových policistů“, kteří budou slídit po ulicích a provádět přepadové inspekce podniků, aby se ujistili, že neuvádí žádné odkazy na tuto daň.
To, že se z nesouhlasu s uhlíkovou daní činí kriminální zločin, je ukázkou toho, jaká opatření byla loni schválena; a ta jdou dále než k tomu, aby donutila 500 největších australských společností platit dalších 23,78 dolaru za každou emitovanou tunu CO2. Tento systém bude přetvořen na systém obchodování s uhlíkem do roku 2015.
Australané nejenže budou stiženi nárůstem cen za všechno počínaje energií a potravinami, majitele malých podničků budou rovněž zastrašovat, aby mlčeli, když je přinutí, aby více platili svým klíčovým dodavatelům. Ceny energie už po celé zemi raketově rostly během celého loňského roku.
Poté, co byl zákon o uhlíkové dani loni federálním australským parlamentem schválen, chystá se vláda, „že zkusí smést veškerý odpor k této pracovní místa hubící legislativě,“ napsala Miranda Devine.
„Všechno je to tak hrozně orwellovské: daň, jejíž jméno se nesmí vyslovit. Už vlastně celé desetiletí platíme za tu hysterii s klimatickou změnou, která Austrálii zachvátila.“
„Ale bez ohledu na to, jak je ta taktika orwellovská, bez ohledu na to, kolik uhlíkových policajtů se vyšle do kadeřnických salónů, aby vyslýchali holiče o přesné povaze nárůstu jejich cen, pravdou zůstává: Austrálie vstoupila do předpeklí, když uvalila uhlíkovou daň, jež požene podniky k zoufalství, způsobí úplně zbytečné těžkosti rodinám, a Australany uváže na mnohem kratší vodítko do vládních rukou.“
„A brzy budeme posílat miliardy dolarů za moře, abychom si koupili zbytečné kousíčky papíru zvané uhlíkové povolenky. Investiční bankéři, právníci a obchodníci s uhlíkem si nahrabou stejně jako všichni ti šmelináři a kejklíři, kteří tím podfukem oblbují, a chystají si kyblíky pod vládní pípu, z níž prýští prachy od daňových poplatníků.“
Ačkoliv byl Barack Obama z větší části nucen u Američanů od uhlíkové daně upustit, takže místo toho útočí na uhlí spalující elektrárny přes mandát EPA, loni australský systém pochválil, že „je pro svět dobrý.“
Jak už jsme dokumentovali, celé to divadélko s uhlíkovou daní je jen monumentální podfuk, který neudělá nic, čím by pomohl prostředí, dokonce i kdybyste snad uvěřili i v tu hysterii s klimatickou změnou; u tohoto je prvotním účelem narvat kapsy ‚uhlíkovým miliardářům‘, jako Al Gore a Maurice Strong.
Obamova podpora australské uhlíkové dani nepřekvapuje vzhledem k faktu, že on „zprostředkoval vývoj a spuštění soukromě vlastněné chicagské klimatické burzy“ pomocí milionů dolarů darů od nadace Joyce Foundation, u níž Obama sloužíval jako ředitel.
Ten spiklenecký systém obchodů s uhlíkem je přímo propojený s lidmi v zemích třetího světa jako Honduras a Uganda, kteří jsou brutálně vyháněni ze svých pozemků a v některých případech i chladnokrevně masakrováni. Západní společnosti hrabou miliony ze zabrání této půdy, na níž se vypěstují stromy výměnou za lukrativní uhlíkové povolenky, které se pak prodají společnostem v rámci daňového systému, jako je ten schválený v Austrálii.
Překlad: Miroslav Pavlíček
Zdroj: prisonplanet.com
]]>