Termínem „falešná vlajka“ se dnes hází spíše náhodně a je důležité si uvědomit, že skutečná falešná vlajka vyžaduje určitý konečný výsledek – Veřejnost obviní nesprávného viníka z události, kterou spáchal někdo jiný (obvykle naše vlastní vláda). (Foto: GTMG)

Pokud jde o rostoucí horlivost v souvislosti s rozsáhlou činností dronů po celých USA, mám jen velmi málo pochybností o tom, že to, čeho jsme svědky, je scénář pod falešnou vlajkou.

Nejprve si nastíníme, co se doposud stalo: Po celé zemi došlo k explozi pozorování dronů, které se týkaly nejrůznějších zařízení – nejvíce mě však znepokojují incidenty, které se týkaly bezpilotních letounů velikosti SUV v místech, jako je New Jersey. K těmto pozorováním dochází již několik měsíců. Americké vládní agentury včetně FBI, DHS a představitelů národní bezpečnosti tvrdí, že netuší, kdo za touto činností stojí, přestože byly spatřeny drony operující nad vysoce chráněnými oblastmi, jako jsou americké vojenské základny.

Pokud víte, co hledáte, můžete zde získat mnoho informací. O bezpilotních letounech a válce s nimi jsem ve svém zpravodaji o přežití v průběhu let rozsáhle psal, především o novém vývoji této technologie a o způsobech, jak mohou civilisté tuto technologii porazit. Psal jsem však také o tom, jak mohou civilisté využívat drony k vlastní sebeobraně.

O technologii sledování vím dost na to, abych mohl s relativní jistotou říci, že úředníci lžou ohledně dronů nad New Jersey a pravděpodobně i o většině tajných aktivit dronů v jiných částech země. Vědí, kdo tyto drony řídí, a s největší pravděpodobností je to naše vlastní vláda. To, čeho jsme svědky, je určitá forma probíhající akce pod falešnou vlajkou.

Především lze drony skutečně poměrně snadno sledovat podle toho, kde létají. Dálkové signály směřující zpět k operátorovi lze sledovat pomocí správného vybavení. Čím silnější je dálkový signál, tím snadněji lze operátora najít. Například v New Jersey spolupracovala společná základna amerického letectva McGuire-Dix-Lakehurst s místní firmou AeroDefense, která se specializuje na sledovací technologie a detekci dronů, na vytvoření systému pro sledování dronů v rámci celé instalace a také pro určení pachatelů, kteří s nimi létají. Tento program zahájili již v roce 2020.

Společnost DJI, která ovládá přibližně 90 % trhu se spotřebitelskými drony, má vlastní patentovanou technologii pro sledování dronů, kterou si mohou zakoupit vlády a různé agentury. V současné době pravděpodobně existují desítky dalších společností, které vyrábějí podobné produkty jako sledovací technologie DJI.

Podle nových předpisů FAA, které byly zavedeny v letošním roce, musí mít všechny drony provozované ve vzdušném prostoru USA (s výjimkou velmi malých dronů) modul Remote ID, který vysílá informace o operátorovi a jeho poloze. Většina dronů má nyní modul Remote ID integrovaný do svého softwaru a jeho odstranění může být nepříjemné. Například drony DJI již v podstatě nepoužívají ukrajinské síly, protože vestavěný modul Remote ID prozrazuje jejich polohu. Většinu svých dronů si nyní staví od základu.

Existují způsoby, jak sledování dronů obejít (do určité míry). Zařízení pro podvržení Remote ID lze sestrojit a naprogramovat za pouhých 20 dolarů. Tyto vysílací moduly mohou vytvořit iluzi desítek dronů na obloze včetně falešných údajů o operátorovi. Kdokoli, kdo se vás pokusí pomocí dálkového sledování ID najít, nebude tušit, které drony jsou skutečné a které falešné.

Opakovače signálu dronů (které fungují podobně jako radioamatérské opakovače) nejsou neobvyklé a na Ukrajině je používají obě strany, aby pomohly zmást pokusy o sledování. Opakovače signálu a antény lze snadno skrýt a určit přesnou polohu je obtížné. Na Ukrajině by sledovači jednoduše našli obecnou oblast, kde by se anténa nebo operátor mohli nacházet, a pak by na ně udeřili dělostřelectvem. Pokud zasáhnou pouze opakovač, operátor přijde asi o 200 dolarů a je to.

Rusové používají drony připojené k dlouhým cívkám optického kabelu, což jim umožňuje posílat zařízení do oblastí chráněných rušením. Přímé spojení také zabraňuje sledování operátorů.

Pak existují drony se softwarem umělé inteligence, které obcházejí spoustu sledovacích nástrojů. Pokud se dron řídí sám, pak není signál operátora, který by bylo možné sledovat. Dron může vysílat videosignál, ale ten neprozradí polohu lidí, kteří dron nasadili.

Většinu těchto technik by nikdy nepoužili běžní civilisté nebo dokonce malé teroristické skupiny (zejména letový software s umělou inteligencí by používaly pouze vlády). Navíc přístup k velkým dronům nebo dronům velikosti automobilu je pro civilisty velmi vzácný a vyžaduje rozsáhlá povolení. Náklady na taková zařízení jsou neúnosně vysoké (desítky až stovky tisíc dolarů v závislosti na typu dronu).

Chci tím říci, že za většinou těchto událostí v žádném případě nestojí civilní provozovatelé nebo malé teroristické skupiny. Úroveň sofistikovanosti zde vyžaduje dohled armády nebo vládních agentur. Kromě toho na světě neexistuje dostatek protiopatření, která by zabránila sledování nad citlivými vládními místy. Americká armáda a DHS disponují rozsáhlými prostředky pro sledování dronů (zejména velkých) létajících v těsné blízkosti základen a chráněných míst.

Triangulace by nebyla těžká vzhledem k tomu, že by operátoři dronů museli proletět středem několika detekcí vybavených zařízení. A i když jsou drony řízeny umělou inteligencí, velké drony nejsou příliš rychlé ani hbité. Bez větších problémů by je mohly sledovat vrtulníky nebo jiné drony.

Nedostatečné informovanosti veřejnosti o této problematice využívají vládní úředníci a média. Viděl jsem několik představitelů agentur tvrdit, že „není zavedeno dost omezení“, aby se hrozba domácích dronů udržela pod kontrolou. Viděl jsem také vládní představitele tvrdit, že tyto drony provozuje zahraniční nepřítel, například Írán. Nedávno byli zatčeni nejméně dva muži, kteří létali s malým dronem příliš blízko letiště na Long Islandu – federální agentury a média se snažily spojit tyto muže s tajným pozorováním dronů po celé zemi, i když je pravděpodobné, že s touto situací nemají nic společného.

Takové dezinformace naznačují snahu připsat aktivitu dronů civilním zdrojům nebo zahraničnímu protivníkovi, který spolupracuje s civilními zdroji.

Jinými slovy, připravují si půdu pro jeden ze dvou výsledků:

  1. agresivnější omezení civilních dronů, nebo,
  2. útok dronem, z něhož bude obviněna zahraniční vláda.

Nejvíce mě znepokojuje velikost dronů. Pokud by cílem cizí vlády bylo monitorovat citlivá místa a shromažďovat informace, nepoužívala by drony o velikosti automobilu. Velké drony by bylo příliš snadné vystopovat. Použili by malé drony střední velikosti vybavené termovizí, které se vejdou do batohu.

Ale naše vlastní vláda by mohla beztrestně létat s flotilami velkých dronů nad městy a vojenskými základnami. Pokud by naše vláda chtěla například vyhodit do povětří obětované vojenské zařízení, poškodit jadernou elektrárnu nebo zasáhnout civilní centrum, byly by drony velikosti automobilu velmi užitečné, protože jsou navrženy tak, aby unesly značnou hmotnost. Drony jako ty, které byly spatřeny nad New Jersey, by mohly nést 500-1000 liber munice (možná i více). Roj těchto bezpilotních letounů by mohl v hustě obydlené oblasti způsobit naprostou spoušť.

Obávám se tohoto výsledku, protože Bidenova administrativa a globalistický establishment se v posledních několika měsících velmi aktivně snaží vytvořit co nejvíce zápalných bodů pro světovou válku, než se Donald Trump v lednu ujme úřadu. Falešná vlajka v této době dává dokonalý smysl.

Moje druhá teorie vychází z podivných komentářů představitelů obrany, kteří tuto aktivitu spojují s nedostatečným omezením trhu s civilními drony. Jak bylo uvedeno, není možné, aby civilisté létali s drony velikosti auta ve vzdušném prostoru USA nad chráněnými místy, aniž by byli sledováni. Drony jsou příliš drahé, příliš velké na to, aby se mohly pohybovat bez povšimnutí lidí, a takový druh provozu vyžaduje zasvěcené znalosti metod sledování ministerstva obrany a ministerstva bezpečnosti.

Někteří spekulují, že by mohlo jít o plán, jak v blízké budoucnosti prosadit legislativu (jako je nový Patriot Act).

Domnívám se, že se může jednat o trik, jak získat podporu pro legislativu omezující nebo zakazující civilní vlastnictví bezpilotních letounů. Někteří lidé mohou být k této myšlence skeptičtí, ale zvažte na chvíli, jak užitečné jsou drony pro případnou populistickou vzpouru…

Již více než sto let mají vlády a národní armády monopol na vzdušný dohled a možnost zasahovat proti nepřátelům z oblohy.  S vynálezem dronů mnozí vlastenci a zastánci přežití považovali tuto technologii za největší hrozbu pro budoucí pokusy o vzpouru proti establishmentu. Tato zařízení jsou levná na výrobu, mohou operovat v lesích i v městském prostředí a i malé drony mohou nést dostatek výbušnin, aby přesně zmrzačily nebo případně zabily.

V minulosti mohly menší síly využívající asymetrickou taktiku stále získat převahu nad vládami, a to i v případě, že bojovaly proti vyspělé armádě s leteckou převahou. Nyní jsou bezpilotní letouny považovány za konečný cíl povstání. Pravda je však zcela opačná; bezpilotní letouny jsou konečnou stanicí hry pro standardní armády a obrovskou výhodou pro asymetrické povstalce. Drony jsou pro civilisty největší změnou ve válčení od vynálezu opakovací pušky.

Ve válce na Ukrajině jsme viděli, jak se dramaticky mění tvář boje, protože drony jsou pro obě strany stále důležitější. Středně velké bezpilotní letouny narušily typickou taktiku manévrového boje s použitím silných výbušnin k vyřazení obrněných kolon. Malé drony umožňují operátorům sledovat bojiště z oblohy na kilometry daleko a znemožňují diskrétní přesuny vojsk.

Drony mohou ke stejným účelům snadno využívat i civilisté. Poprvé v historii mají vlastenci přístup do vzduchu pro sledování a obranu. Nepřekvapilo by mě, kdyby vlády vykonstruovaly důvody, proč je třeba tuto technologii „zakázat“ – Budou se snažit prodat Američanům myšlenku, že drony představují nebezpečí pro veřejnou bezpečnost, i kdyby k tomu bylo třeba financovat teroristický útok, aby lidi vystrašily a přiměly je k dodržování pravidel.

V obou případech – ať už se jedná o podnět ke třetí světové válce, nebo o testovací případ zákazu civilního trhu s drony – získá establishment výhodu. Pokud vím, nikdo jiný z těchto incidentů s drony neprofituje. Vše nasvědčuje tomu, že jde o falešnou vlajku. Pokud bude tato skutečnost dostatečně široce odhalena, očekávám, že vláda nakonec přizná, že za lety dronů stála, ale pouze jako snahu „ochránit veřejnost“ před zákeřnou hrozbou, o které nám nemohla předem říct.

Brandon Smith