Profesor fyziky Melvin Vopson tvrdí, že podle jeho výzkumu jsme všichni možná postavami v simulované realitě ve stylu Matrixu, kterou vytvořil vyspělý druh mimozemšťanů. (Foto: Flickr)

Jeden vědec se domnívá, že našel důkaz, že všichni žijeme v simulované realitě ve stylu Matrixu, kterou vytvořili mimozemšťané.

Profesor fyziky Melvin Vopson tvrdí, že jeho výzkum naznačuje, že jsme možná postavami ve virtuálním světě vytvořeném vyspělým počítačem – což je ozvěnou příběhu ze sci-fi filmu Matrix s Keanu Reevesem v hlavní roli.

Rumunský akademik tvrdí, že vesmír se skládá z proudů informací, vzorů a symetrických organismů, jako jsou motýli – což velmi připomíná počítačový kód.

Profesor Vopson z Portsmouthské univerzity řekl: „Všichni jsme si mysleli, že je to kód: „Moje studie poukazují na zajímavou možnost, že nežijeme v objektivní realitě a že celý vesmír může být jen superpokročilou simulací virtuální reality.“

„Takové chování plně připomíná pravidla uplatňovaná v programovacích jazycích a počítačovém kódování.

„Není přitažené za vlasy předpokládat, že vyspělá civilizace, nebo možná my sami v budoucnu, dosáhneme takové technologické úrovně, že budeme schopni simulovat náš svět nebo celý vesmír a bude to k nerozeznání od reality.“

Dalším, kdo věří, že náš svět může být jen simulací, je Elon Musk.

Na otázku, zda nebudeme schopni rozlišit skutečný život od simulace, na konferenci Code Conference v roce 2016 odpověděl: „Nejsilnějším argumentem pro to, že se nacházíme v simulaci, je následující – před 40 lety jsme měli [ranou videohru] Pong, jako dva obdélníky a tečku. Takové byly hry.

„Nyní, o 40 let později, máme fotorealistické 3D simulace, které hrají miliony lidí současně, a každým rokem se to zlepšuje, a brzy budeme mít virtuální realitu nebo rozšířenou realitu.

„Pokud vůbec předpokládáte nějaké tempo zlepšování, pak se hry stanou nerozeznatelnými od reality.“

Pokračoval: „V současné době je to pro mě velmi důležité: „Takže vzhledem k tomu, že jsme zjevně na trajektorii, kdy budeme mít hry nerozeznatelné od reality a tyto hry bude možné hrát na jakémkoli set-top boxu nebo na počítači či čemkoli jiném, a takových počítačů nebo set-top boxů budou pravděpodobně miliardy, zdá se, že z toho vyplývá, že pravděpodobnost, že jsme v základní realitě, je jedna ku miliardám.“

Zdroj: dailystar.co.uk