V těchto dnech přitahuje pozornost znepokojivý společenský problém zvaný „transableismus“. (Foto: Youtube)

Transableismus je novější termín pro BIID neboli „poruchu identity tělesné integrity“, kdy se člověk skutečně „identifikuje“ jako postižený.

Podle některých byla BIID přejmenována na transableismus, aby odpovídala dnešní trans komunitě.

Smyslem „změny identifikátoru“ z psychiatrického onemocnění (BIID) na propagační termín (transableismus) je „využít ohromující kulturní sílu genderové ideologie“ ve prospěch toho, aby lékaři mohli pacienty s BIID „léčit“ „amputací zdravých končetin, přetínáním míchy nebo ničením zraku“, uvádí server Evolution News and Science Today (EN), který informuje a analyzuje evoluci, neurovědu, bioetiku, inteligentní design a další otázky související s vědou.

Z kulturního hlediska je transabsolutismus „další propastí“, píše se také na těchto stránkách.

Proč?

Protože „někteří z těchto lidí se sami mrzačí; jiní žádají chirurgy o amputaci nebo o přerušení míchy,“ dodává tato stránka k šokujícím krokům, které někteří podnikají.

Národní institut zdraví (NIH) na svých webových stránkách uvádí: „Osoby s BIID si přejí amputaci jedné nebo více zdravých končetin nebo si přejí ochrnutí.“.

Studentka vysoké školy v Severní Karolíně označila transableismus za „volání po pozornosti“.

Čtyřiadvacetiletý mladík řekl televizi Fox News Digital: „Je to urážlivé pro lidi, kteří skutečně trpí stavem, o kterém říkáte, že ho potřebujete, abyste byli svým pravým já.“

Pokračoval: „Je to trapné a nevím, jestli můžete být považováni za seriózní lidskou bytost, když si takhle upravujete své tělo, místo abyste si zajistili odpovídající psychickou pomoc, kterou potřebujete.“

V jednom z případů BIID se 53letá Jørund Viktoria Alme, vedoucí úvěrová analytička v norském Oslu, označuje za zdravotně postiženou a používá invalidní vozík, přestože nemá žádné fyzické postižení.

Podle serveru Heraldscotland.com je Almeová také transsexuál. Almeová v ranním televizním pořadu „Dobré ráno, Norsko“ v roce 2022 uvedla, že jejím „celoživotním přáním“ bylo narodit se jako „žena ochrnutá od pasu dolů“, poznamenal stejný zdroj.

V ještě více šokujícím případě 21letá žena ze Severní Karolíny, která se označila za slepou, podle několika zpráv z doby před několika lety skutečně podnikla kroky ke zničení vlastního zraku.

Jeden arizonský internista označil dnešní transableismus za „poruchu s bludy“.

„Podle mého názoru trpí jak transgender, tak transabilní osoby poruchou bludů,“ uvedla Jane Orientová, všeobecná internistka z arizonského Tucsonu a výkonná ředitelka Asociace amerických lékařů a chirurgů, prostřednictvím e-mailu pro Fox News Digital.

„Hippokratova přísaha zavazuje lékaře, aby neubližovali,“ dodala Orientová.

„Mrzačení těla je objektivní újma, i když se pacient subjektivně cítí lépe,“ dodala.

„Postižení je celoživotní a zatěžuje ostatní – a za to se pacienti ani lékaři nemohou vyhýbat odpovědnosti.“

Orientová také poznamenala: „U transsexuálů je následná péče obecně velmi krátká – nejsem si jistá, jak je to [s následnou péčí u] elektivních amputací,“ řekla.

Zdroj: nypost.com