Starosta New Yorku Eric Adams reagoval na kritiku ohledně rozšíření používání technologie rozpoznávání obličejů prohlášením: „Velký bratr vás chrání!“ (Foto: Flickr)
Adams se tak vyjádřil v reakci na zvolené úředníky, kteří vyjádřili obavy, že používání této technologie by mohlo vést ke všudypřítomnému dohledu.
Adams obvinil svého předchůdce Billa de Blasia a tvrdil, že Newyorčané mají pocit, že žijí ve „stavu bezpráví“, a že jeho prioritou je situaci „stabilizovat“.
Technologie rozpoznávání obličejů využívá sledovací kamery k označování osob, které se objevují v databázích osob podezřelých z trestné činnosti, když vstoupí na určitá veřejná místa, ačkoli tato technologie není zdaleka dokonalá.
„Pokročíme také v používání nejnovějších technologií k identifikaci problémů, sledování stop a shromažďování důkazů – od technologie rozpoznávání obličejů až po nové nástroje, které dokáží odhalit osoby se zbraněmi, využijeme všechny dostupné metody, abychom udrželi naše lidi v bezpečí,“ ujistil již dříve Adams.
Demokrat také bezelstně naznačil, že masové sledování není mrazivou kluzkostí, ale vlastně dobrou věcí.
„Vyráží mi dech, jak moc jsme nepřijali technologie, a částečně je to proto, že se mnozí naši volení zástupci bojí. O jakékoli technologii si myslí: ‚Ach, to je strašák. Je to Velký bratr, který vás sleduje,'“ řekl pro Politico.
„Ne, Velký bratr vás chrání.“
Stejně jako v dystopické klasice George Orwella 1984 si Adams pravděpodobně myslí, že se Newyorčané naučí „milovat Velkého bratra“.
Albert Fox Cahn, vedoucí projektu Surveillance Technology Oversight Project, reagoval varováním, že technologie rozpoznávání obličejů bude použita jako zbraň k potlačování „všech aspektů nesouhlasu“ ve městě.
„Jedná se o technologie, které by v rukou kohokoli působily mrazivě. Ale dát agentuře s tak děsivým záznamem o zneužívání sledování ještě větší moc v době, kdy čelí klesajícímu dohledu, je recept na katastrofu,“ řekl.
Obhájci občanských svobod varovali, že všudypřítomnost technologie rozpoznávání obličejů by mohla vést ke vzniku společnosti ve stylu Minority Report, v níž by byl každý, ať už má záznam v trestním rejstříku, či nikoli, sledován všude, kam se pohne.
V Číně úřady rozšířily používání této technologie jako formy povolení k rozhodování o tom, zda se občané mohou připojit k internetu, což je rozšíření programu sociálního kreditního skóre komunistického státu.
„V současné době bude muset čínský občan při žádosti o pevnou linku nebo internet ukázat svůj občanský průkaz,“ uvedl deník Daily Mail.
„Test rozpoznávání obličeje je nastaven tak, aby ověřil, že občanský průkaz patří žadateli.“
Jak jsme již dříve zdůraznili, technologie, která odhaluje identitu člověka, aniž by o tom věděl, je již dlouho cílem globalistických technokratů.
Zdroj: summit.news