Společnost Neuralink Elona Muska, která se zabývá vývojem nervového rozhraní, hledá ředitele klinických studií. Informuje o tom agentura Bloomberg. (Foto: Flickr)
Podle uveřejněného inzerátu, se společnost připravuje na začátek testování svého zařízení na lidech.
Jak je uvedeno v popisu, uchazeč bude „úzce spolupracovat s některými z nejpokrokovějších lékařů a předních inženýrů“ a také s „účastníky prvních klinických studií Neuralinku.“
Nervové rozhraní je zařízení k výměně informací mezi mozkem a externím zařízením. Zařízení dělá možnou výměnu informací mezi mozkem a externím zařízením, tedy ovládá předměty silou mysli. Podle vyjádření Muska z prosince loňského roku, bude možné mozkový implantát testovat na lidech již v roce 2022.
„Implantát Neuralink dobře funguje na opicích a ve skutečnosti provádíme spoustu testů a nacházíme potvrzení, že je to velice bezpečné a spolehlivé a zařízení Neuralink je možné bezpečně odstranit,“ řekl Musk.
V únoru se miliardář chlubil, že mozkový implantát vyvinutý Neuralinkem umožnil opici hrát hru Pong jen pomocí myšlenek a později Musk zveřejnil video, které jeho tvrzení potvrdilo.
Elon Musk uvedl, že mozkové implantáty umožní lidem s paralýzou používat smartphone myslí mnohem „rychleji než ti, kteří používají prsty“ a později pomůže lidem s poraněním páteře nebo nervovými poruchami znovu chodit.
Dříve Musk řekl, že zařízení Neuralink, které popsal jako „Fitbit v lidské lebce s malými dráty“, pomůže nejen lidem s paralýzou, ale také zbaví lidstvo mozkových onemocnění, jako je Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba a demence.
Musk navíc tvrdil, že to pomůže vyléčit ztrátu sluchu, deprese a nespavosti, umožní lidem komunikovat pouhými „myšlenkami“ na danou osobu a také ukládat, „stahovat“ a přehrávat vzpomínky do nového těla.
Zdroj: theguardian.com