„Teď je téměř nemožné převést mého manžela do nemocnice s ECMO (umělé plíce).“ (Foto: Flickr)
Američanka Susan Walkerová má velké obavy. V posledních dnech vyzkoušela všechny nemocnice na Floridě, ale nenašla ECMO pro svého manžela, který trpí vážnou formou onemocnění COVID-19.
Spojené státy v současné době vstoupily do čtvrté vlny epidemie nového koronaviru. Nejnovější statistiky deníku New York Times ukazují, že denní počet nových potvrzených případů ve Spojených státech překročil v posledním týdnu 118 tisíc a denní počet hospitalizovaných pacientů přesáhl 66 tisíc. Všechny nemocnice ve Spojených státech mají naplněnou kapacitu. Od 11. srpna přesáhl počet potvrzených případů nového koronaviru 36 milionů lidí, a počet úmrtí přesáhl 610 tisíc, což je nejvyšší na světě.
Vážná reálná situace odráží, jak extrémně je ironické, že tisková agentura Bloomberg nedávno zařadila Spojené státy na „první místo v globálním boji proti epidemii“, a zároveň to dokazuje fakta ve výzkumné zprávě, kterou předložily tři známé čínské think-tanky, a to že Spojené státy jsou zaslouženě „nejneúspěšnější zemí v globálním boji proti epidemii“.
Tři čínské think-tanky v pondělí společně vydaly zprávu s titulem „Spojené státy na prvním místě?! Pravda o boji proti pandemii ve Spojených státech“. Zpráva využívá přísný výzkum a fakta a s objektivním postojem prokazuje skutečnost boje proti epidemii ve Spojených státech, tím odhaluje lež o americkém prvním místě v globálním boji proti epidemii, a také ukazuje světu, jak se stali nevinní Američané obětí politiky.
Lidé nezapomínají na to, že na začátku po vypuknutí epidemie tehdejší americká vláda opětovně ignorovala riziko epidemie, pokusila se zlehčit riziko epidemie a paralyzovala lidi prohlášeními jako „nový koronavirus je stejný jako virus obyčejné chřipky“, aby zajistila stabilní hospodářský rozvoj a zaměstnanost, a konsolidovala základ Republikánské strany pro znovuzvolení v prezidentských volbách.
Když se rozšířila epidemie ve státě Kalifornie, v New Yorku a v dalších státech pod hlavní správou Republikánské strany, Republikáni věnovali velkou pozornost blábolení, a neudělali nic skutečného v boji proti epidemii. Pak se skoro v každém opatření souvisejícím s prevencí a kontrolou epidemie projevovaly konflikty zájmů mezi Republikánskou stranou a Demokratickou stranou, jako je například testování nukleových kyselin, nošení roušky, udržování sociální vzdálenosti, očkování vakcínou, schválení nouzových usnesení a další.
„Politická vnitřní spotřeba“ způsobila chaotické a zpožděné politiky prevence a kontroly epidemie ve Spojených státech, a americká federální vláda dokonce po šesti měsících od vypuknutí epidemie nepředložila sjednocenou státní strategii v boji proti epidemii. Americká vláda zmeškala různá vhodná období pro účinné zavedení opatření na prevenci a kontrolu epidemie, a zároveň kvůli sporům mezi politiky umíral jeden Američan za druhým.
V současné době ve Spojených státech stále pokračuje politická manipulace, která ignoruje základní práva Američanů. Spojené státy odpovídají titulu „první země na světě v rozervanosti politikou“.
Zdroj: nytimes.com