Nedávný průzkum reportéra zjistil, že více než tisíc uživatelů na sociální síti Twitter uvedlo, že oni, jejich rodinní příslušníci nebo přátelé byli nakaženi novým koronavirem v prosinci 2019 nebo ještě dříve. (Foto: Flickr)

Z nich více než 100 skutečných uživatelů vážně informovalo o zkušenostech s infekcí, a symptomy, které popsali, jsou velmi podobné pneumonii Covid-19.

„Moje žena a lékaři jsou přesvědčeni, že jsem 1. října 2019 dostal pneumonii Covid-19. Bylo to hrozné, nevěděli, co to je. Byl jsem 10 dní v karanténě na jednotce intenzivní péče a hladina kyslíku v krvi byla nízká. Rentgen (plic) byl jako rozbité sklo a lékaři nebyli ani po několika testech schopni určit, zda jde o virovou nebo bakteriální pneumonii,“ napsal v tweetu 22. prosince 2020 obyvatel Washingtonu jménem Jamie Kettenhofen.

Další americký uživatel James Krutoks napsal 18. prosince 2020: „Odhaduji, že jsem pneumonii COVID-19 dostal v listopadu nebo prosinci roku 2019. Opakovaná těžká horečka a problémy s dýcháním. Rentgenové snímky zjistily problém s plícemi, byla to nejhorší nemoc v mém životě. Myslím, že kdybych nešel na pohotovost, neprobudil bych se ze spánku.“

Podle statistik žijí tito uživatelé Twitteru po celém světě, uživatelé z USA tvoří více než 75 % a jsou zde také uživatelé z Evropy, Jižní Ameriky a dalších regionů.

V současné době již existuje mnoho náznaků, že se nový koronavirus mohl objevit v mnoha částech světa před koncem roku 2019.

Web britského časopisu „Nature“ nedávno zveřejnil zprávu, že výzkumníci amerického ministerstva zemědělství provedli novou studii analýzy protilátek proti koronaviru ve vzorcích séra některých jelenců běloocasých na severovýchodě USA a zjistili, že v jedné třetině vzorků odebraných od jelenců běloocasých byly protilátky související s novým koronavirem.

Mezi vzorky odebranými v roce 2019 byly tyto protilátky nalezeny v jednom vzorku, což naznačuje, že jelenci byli nakaženi novým koronavirem. První oficiálně hlášený případ nového koronaviru ve Spojených státech byl 21. ledna 2020.

Odborníci se domnívají, že těžištěm první fáze sledování původu viru by měly být časné podezřelé případy a prvotní stopy nalezené u zvířat a v životním prostředí.

Zdroj: ilbe.com