Nedávné video zveřejněné PETA Asia ukazuje nesmírné utrpení kuřat v továrně a na jatkách australského největšího producenta kuřecího Baiada. (Foto: Youtube)
Tato společnost poráží zhruba 35% brojlerů v této zemi. Ač byla jatka společnosti střežena dohledovými kamerami, tak to zaměstnancům nezabránilo, aby kuřatům neubližovali. Hlava rozdrcená železnou tyčí V drůbežárně Baiady objevili očití svědci z PETA Asia četná chromá, zraněná a nemocná kuřata.
Přecpané kotce způsobují zde zavřeným tvorům spoustu stresu, který vede k četným potyčkám mezi těmito ptáky s často smrtelnými zraněními. Některá ta zraněná zvířata jako Ringo, nechají prostě uhyno
ut.
Bylo zadokumentováno, jak pracovníci chňapou jednotlivé ptáky, skřípnou jim hlavu pod železnou tyčí a trhají je za nohy. I tato zvířata jsou ponechána v jejich vlastních kotcích a tam pomalu bolestivě zmírají.
Mlácení kuřat. Kuřata, která toto mučení přežila, jsou převezena na jatka v Baiada. Tam očití svědci z PETA Asia spatřili pracovníky, jak mlátí živá kuřata do hlavy a praští s nimi o kovovou mříž, než ta zvířata pověsí za nohy.
V uvedených jatkách byly instalovány dohledové kamery, to ale zaměstnancům nezabránilo, aby s těmi vyděšenými zvířaty nezacházeli hrubě.
Pracovník očitému svědkovi řekl, že prostě ty ptáky „rozbíjí“. V případě jiného pracovníka uvedl očitý svědek, prostě těm ptákům zas a znova trhá hlavy. Nasadil si dokonce urvanou hlavu na prst a hrál si s ní na prstě jako s loutkou.
Pro McDonald a další společnosti se kuřatům podřezávají hrdla Nejdříve kuřata ponoří do vodní lázně pod proudem, která je má omámit. Ale spousta zvířat, když jim hrdlo podřezává břit, zůstane při plném vědomí. Pracovníci těm kuřatům, které břit nezabil, krky podříznou ručně.
Baida, jak známo, dodává kuřecí maso do McDonald, Pizza Hut, Woolworths, Coles, Red Rooster a pro značku venkovního jídla Lilydale. Zda dodává i jiným společnostem není jasné.
Ta kuřata si zaslouží lepší zacházení Slepice jsou zvědavá, inteligentní stvoření. Podle behaviorálního vědce Dr. Chrise Evanse z australské Macquarie University dovedou slepice „dobře řešit problémy“.
Podle Evanse chápou, že předměty, které chvilku před tím schovaly, pořád existují – což je pojetí, které do určitého věku nechápou ani lidské děti. Ohledně schopností slepic Evans dodává:
„Na konferencích si často dělám legraci výčtem různých charakteristik těchto živočichů, aniž bych uvedl, že to jsou slepice – a lidé si obvykle myslí, že mluvím o opicích.“
Slepice se na svobodě kamarádí a budují sociální hierarchii. Vzájemně se rozeznávají a vypracují si zobací pořadí. Slepice milují své děti a pečují o ně, vyžívají se ve válení v prachových lázních, staví si hnízda a spí na stromech.
V průmyslových slepičárnách se ale takto slepice vůbec chovat nemohou. PETA vydala tyto doklady o krutosti ke zvířatům na farmě a na jatkách Baiada australským úřadům.
Zdroj: disclose.tv