Loni v listopadu se Bolívie stala poslední ze zemí, které ze své země vykoply banky Rothschildů, když prezident Evo Morales oznámil, že Bolívie se už nebude poddávat nátlaku nebo finančnímu vydírání od vlády USA nebo Rothschildy kontrolovaných mezinárodních bankovních institucí. Jen o šest měsíců později vyhlásil bolivijských prezident Evo Morales „naprostou nezávislost“ na mezinárodním bankovním kartelu a mezinárodních organizacích zapůjčování peněz, hlásí Telesur TV.
„V den jako je ten dnešní, skončila v USA v roce 1944 Bretton Woodská ekonomická konference, při níž byly zřízeny MMF a Světová banka,“ tweetnul Morales. „Tyto organizace diktovaly ekonomický osud Bolivie a světa. Dnes můžeme říci, že na nich máme naprostou nezávislost,“ řekl prezident Morales Telesur TV.
Morales říkal, že minulá závislost na Rothschildy kontrolovaných agenturách byla tak veliká, že Mezinárodní měnový fond měl svou kancelář na ústředí úřadu bolivijské vlády a zasedal s ní při schůzích vlády.
Mezinárodní měnový fond (MMF) a Světová banka pod americkou dominancí byli hlavními hráči v prostředí globální ekonomiky už od jejich vytvoření v roce 1944. Tyto mezinárodní bankovní organizace, které soukromě kontroluje neblaze proslulá bankovní rodina Rothchildů, nejdříve nutí národy, aby deregulovaly svůj finanční sektor, aby dovolily soukromým bankám vyrabovat jejich ekonomiku.
Pak, když jsou vlády nuceny vykoupit svůj deregulovaný finanční sektor z dluhů, stanoví MMF se Světovou bankou dluhové balíčky, které potajmu sepíší centrální bankéři a ministři financí, které rozvrátí jejich národní suverenitu a donutí je přijmout politiku zbídačování, která ničí pracující, rodiny a životní prostředí.
Bolívie se stala první jihoamerickou zemí, která rostla moudře, aby unikla této lsti. Pracovali tvrdě, aby dosáhli finanční nezávislosti, a teď u nich probíhá vykopávání Rothschildy kontrolovaných bank z jejich země.
True Activist hlásí:
Před převzetím prezidentského úřadu Evo Moralesem trpěla Bolívie dopady zbídačování a privatizace uvalenými MMF a Světovou bankou, které vykořisťovaly její lid a zdroje. Byl to nejchudší národ Jižní Ameriky. Avšak Bolivijský lid během těch let tvrdě projevoval lidový odpor a podařilo se mu zastavit některé z nejhorších snah o privatizace – zvláště privatizaci národních vodních zdrojů, když mnozí jiní ve spárech institucí kontrolovaných Rothschildy zůstávají.
Morales, který se stal v roce 2006 80. prezidentem, byl prvním z bolivijské většiny, tj. z domorodých Aymarů, a od té doby se zaměřil na snižování chudoby a na boj s vlivem Spojených států a nadnárodních korporací v Bolívii. O deset let později se Moralovi podařilo Bolivii transformovat do nejrychleji rostoucí ekonomiky Jižní Ameriky, přičemž udržuje vyrovnaný rozpočet a umořuje kdysi ochromující vládní dluh.
Prezident Morales změnil osud svého národa vyhnáním finančních institucí Rothschildů z Bolívie.
Nově nabytá ekonomická nezávislost Bolívie teď Moralovi poskytla možnost odmítnout ty samé instituce, ke kterým se kdysi v jeho zemi modlili. Loni Morales oznámil, že Bolívie se už nebude podvolovat požadavkům nebo vydírání Spojených států, Světové banky a MMF.
Morales během návštěvy Tarija v Jižní Bolívii řekl: „Dříve, abychom dostali půjčku od MMF, tak jsme byli nuceni vzdát se části své země, my se ale už ekonomicky i politicky osvobodili a už nejsme závislí na jiných zemích nebo institucích.“
Morales udělal daleko více, než jen zákaz mezinárodního bankovního kartelu. Moralesova administrativa provedla ohromnou transformaci této andské země.
American Herald Tribune hlásí: Čísla mluví sama za sebe – znárodnění uhlovodíků, snížení chudoby z 60% na méně než 40%, snížení míry negramotnosti z 13% na 3%, ztrojnásobení HDP s průměrným růstem 5% ročně, zečtyřnásobení minimálního platu, zvýšení obsluhy země státními úřady i v nejodlehlejších oblastech na všech frontách, a rozvoj infrastruktur v komunikacích, dopravě, energetice a průmyslu.
A nade vše stabilita, což je v problémové politické historii Bolívie neobvyklé slovo, když dnes mnohé země tohoto regionu zažívají ekonomické zpomalení, tak je opravdu veliká výsada.