Evropské vlády by měly zajistit lepší dostup k lékařské péči. To prohlásil ředitel programu Migrace a zdraví Světové zdravotnické organizace Santino Severoni, informoval The Local. (Foto: Health)
„Aby bylo možné zlepšit zdraví migrantů, je nutné jim pomoci s přístupem k základní péči lékařů," řekl Severoni. Podle informací Světové zdravotnické organizace, v 53 zemích evropského regionu činí migranti přibližně 10 % obyvatelstva — 90,7 milionů z 920 milionů lidí.
V závislosti na tom, kde migranti žijí, jim může být zajištěna lékařská péče — jako je to v 15 zemích, včetně Rakouska, Turecka a Velké Británie. Popřípadě mohou počítat pouze s nouzovou pomocí. Taková varianta funguje například v Německu či Maďarsku.
Podle slov Severoniho existuje mnoho hrozeb, které ohrožují zdraví migrantů — kvůli chudobě a nedostatku pohybu se u nich často vyvíjejí chronické nemoci. U dětí, které migrovaly do Evropy s rodiči, jsou často k vidění nadváha a psychologické problémy.
V roce 2015 v Evropě došlo k migrační krizi. Některé země, včetně Maďarska a Polska, vystoupily za zadržování proudu migrantů a proti migračním kvótám. Naproti tomu Německo se snažilo o přijetí maximálního počtu migrantů.
Zdroj: thelocal.dk