Vědci z Indické technologické instituce prozkoumali možnosti digitálního vzkříšení myšlení a došli k závěru, že umělá inteligence může pomoct lidem být v kontaktu se zemřelými příbuznými a kamarády.
Jak se informuje na portálu TechXplor, vědkyně Shriya Devadiga a Bhakthi Shetty prostudovaly už existující možnosti umělého intelektu a vytvořily systém, který dovoluje ztlumit bolest a ztrátu blízkého člověka.
Technologie Replika AI, kterou vypracovala Eugenia Kuyda, tvoří základ tohoto systému. Hlavní cíl je tvoření personálního umělého intelektu, který pomůže lidem pokračovat v komunikaci i po smrti.
Indické vědkyně prozkoumaly právě ponětí digitálního vědomí a virtuální nesmrtelnosti, které předpokládá chránění a přenos dat na počítač.
Nakonec vytvořily systém umělého intelektu, trojrozměrný digitální avatar, který vypadá a mluví jako zemřelý člověk. Dokáže získat přístup k digitálním datům z úložiště.
„Taková technologie nám dovoluje komunikovat s umělým intelektem," řekla Shriya Devadiga. Dodala, že odkaz na pozvání se posílá uživateli. Při otevření umožňuje mluvit s replikou.
„Když tento systém používá všechny minulé on-line komunikace a stránky sociálních sítích, tvoří nového virtuálního člověka. Začínáte s ním prostě mluvit třeba jako na jakýchkoliv jiných sociálních sítích," uvedla Devadiga.
Uvádí se také, že vědci nabízený způsob může být používán při vytvoření lidem podobných robotů.
Zdroj: techxplore.com