Sorosem podporovaná skupina naléhá na EU, aby proti „populistickému“ Polsku použila „jadernou volbu“
15. února 2017 Redakce AC24 Ze světa 12899 0
thumbnail
Human Rights Watch (HRW) prohlašující jeho konzervativní vládu za hrozbu ‚evropským hodnotám‘ vyzvala Evropskou unii, aby proti Polsku uvážila aktivaci mechanismu přezdívaného ‚jaderná volba‘. Zvolení Donalda J. Trumpa americkým prezidentem představuje „nehorázně nacionalistickou a proti právům zaměřenou formu populismu,“ která pro EU představuje „vážnou vnější hrozbu,“ uvádí „ředitel aktivismu pro Evropu“ této neziskovky Philippe Dam.

S varování, že Polsko pro tento blok představuje pro změnu vnitřní hrozbu, říká, že Evropská komise by měla spustit Článek 7 Lisabonské smlouvy – nikdy předtím nepoužitý právní mechanismus, který by měl vést k tomu, že tento národ ztratí v Evropské radě hlasovací práva.

V článku vydaném v úterý v EUobserver Dam zdůrazňuje kritiku masové migrace od jeho vládních činitelů a některých Sorosem podporovaných „skupin lidských práv“ jako „průřez praktikami, které odporují evropským hodnotám a vyžadují od Evropské unie rozhodnou akci.“

K dalším opatřením citovaným tímto článkem patří „politiky, které ohrožují základní lidská práva“ včetně „plánu na zrušení potratových práv žen“ a protiteroristický zákon z června 2016, který polským státním bezpečnostním službám umožňuje provozovat dohled nad cizinci.

Dam naléhá na EU, aby k tomu přidala sankce, až tento orgán zahájí vyšetřování zkoumající „systematické hrozby“ vládě zákona v Polsku. Komise a liberální média se domnívají, že vládnoucí strana Zákona a spravedlnosti (PiS) zahájila útok na nezávislost soudnictví, když odmítla přijmout přísahu soudců do polského nejvyššího soudu.

Bývalá vládnoucí strana Občanská platforma jen tři týdny před odchodem od moci jmenovala tři nové soudce, aby nahradili tři úřadující ještě, než uplynulo jejich funkční období, takže ti si pak svá křesla udrželi.

HRW je značně financovaná maďarským Georgem Sorosem, který podporuje stovky skupin po celém světě se záměrem postupu k mnoha cílům, k nimž patří zrušení národních hranic a omezení možnosti pro policii, aby mohla prosazovat zákon a pořádek.

Manažer spekulativního fondu tohoto miliardáře v roce 2010 slíbil dát během 10 let HRW 100 milionů $. Poslední daňové přiznání této americké neziskovky ukazuje, že 10 milionů $ dostala od Sorosovy Open Society Foundation v roce 2014.

V září vyzvala poslankyně Krystyna Pawlowicz z PiS, aby byl Soros zbaven nejvyššího polského vyznamenání pro cizince, když tohoto globalistického spekulanta obvinila z „otevřeně nestoudného financování proti-demokratických a proti-polských živlů s cílem boje proti polské suverenitě a zakořeněné křesťanské kultuře.“

Zdroj: breitbart.com

Loading...

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor