Dokazuje tento nález, že je historie lidstva jiná, než ta oficiální? Záhadný obrovský balvan objeven bosenským archeologem
18. dubna 2016 Redakce AC24 Ze světa 33535 0
Zní to možná jako z divného filmového seriálu, ale bosenský archeolog se zálibou oblékat se jako Indiana Jones objevil gigantickou kamennou sféru, o které věří, že dokazuje existenci ztracené civilizace. Archeolog Dr. Sam Osmanagich objevil v lese Podunavle uprostřed března balvan, o kterém věří, že by to mohla být největší kamenná koule na světě. Prozatím byla odkryta jen polovina té koule, ale Osmanagich odhaduje její poloměr na velikost od 1,2 do 1,5 metrů.

 
 
loading...
 

Saud Kresosevic čistí kamennou kouli ve vesnici Podubravlie u Zavidovici v Bosně a Hercegovině, 11. dubna 2016. © Dado Ruvic / Reuters

Při hodně vysokém obsahu železa naznačují předběžné testy, že ta ohromná koule by mohla vážit více než 30 tun, což by z ní činilo největší kamennou sféru v Evropě.

Pokud by se ukázala být ještě těžší, tak by překonala podobné objevy v Kostarice (o kterých se věří, že jsou uměle zhotovené) i v Mexiku (které jsou považované za přirozené formace), aby tak byla vyhlášena za největší kamennou kouli na světě.

Osmanagich říká, že až bude tento výzkum dokončen, tak by tento objev mohl dokazovat, že Jižní Evropa bývala domovem pokročilé civilizace ze „vzdálené minulosti“, která měla svou vlastní formu „pokročilé technologie“.

Osmanagich už před tím tvrdil, že série kopců ve střední Bosně a Hercegovině ve skutečnosti obsahují pradávné pyramidy a podzemní tunely. Říká, že tyto ohromné sféry by mohly jeho teorii podpořit poskytnutím dalších důkazů o pradávné vysoce pokročilé civilizaci.

Osmanagichova tvrzení o těchto kamenech však zpochybňují jiní archeologové, kteří mají odlišné – přirozenější – vysvětlení tohoto ohromného balvanu.

Mandy Edwards z Fakulty věd o Zemi atmosféře a životním prostředí na University of Manchestech řekl MailOnline, že tato skála je nejspíš důsledkem ‚konkrecí‘ tvořených „srážením přirozených minerálních cementů v prostorech mezi sedimentálními zrny“.

Saud Kresosevic čistí kamennou kouli ve vesnici Podubravlie u Zavidovici v Bosně a Hercegovině, 11. dubna 2016. © Dado Ruvic / Reuters

„Na tomto kopci došlo k určitým skutečným archeologickým nálezům a o těch mi říkali, že jsou středověké, dost možná i z doby bronzové či římské,“ řekl  The Telegraph president Evropské asociace Archeologů Anthony Harding.

„Ale spekulace, že by mohlo jít o 12 000 let starou strukturu pod povrchem, je čirá fantazie a každý se základní znalostí archeologie či historie by to měl uznat,“ dodal.

Vzhledem k tomu, že experti se o tom přou, můžete si to rozhodnout sami. (V originále následuje dotazník s možností hlasování.)

Zdroj: rt.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor