Na Měsíci hrála záhadná hudba, dle odtajněných nahrávek astronautů Apolla 10
22. února 2016 Redakce AC24 Ze světa 30389 0
thumbnail
Tým Apolla 10 slyšel při obletech Měsíce v roce 1969 ‚příšernou muziku‘ Byli na odvrácené straně Měsíce, takže nemohla pocházet ze Země Tým debatoval, zda to říci velení NASA doma Záznamy této události byly odtajněny v roce 2008 a tento Měsíc je přehrají na Science Channel jako Nevysvětlené složky NASA Viz poslední aktualizace NASA na www.dailymail.co.uk/nasa
 

Loading...
 
 
 
loading...

Bylo odhaleno, že Astronauti Apollo, kteří oblétali Měsíc dva měsíce před slavným přistáním Neila Armstronga v roce 1969, slyšeli na jeho odvrácené straně mimo dosah rádiového vysílání ze Země nevysvětlitelnou ‚hudbu‘.

Nedávno odhalené záznamy provedené z této cesty NASA, které snímaly průlet kabiny Apolla 10 kolem odvrácené strany Měsíce, ukázal, jak astronauti reagují překvapeně a zmateně na nepozemsky skučící zvuk v jejich sluchátkách.

Zvuk začal, jakmile kabina prováděla hodinový let kolem odvrácené strany Měsíce mimo dosah jakéhokoliv vysílání ze Země. Zmatení astronauti jsou v jednom okamžiku slyšet, jak diskutují, zda by to měli říci velení NASA nebo ne.

Níže si nalistujte video.

 

Měsíční hudba: Kabina Apolla 10 (na obrázku) byla na odvrácené straně Měsíce, když její posádka v rádiu slyšela ‚příšernou hudbu‘

Překvapení: Tým (zobrazení odleva doprava: Eugene Cernan, Tom Stafford a John Young) debatovali, zda říci velení NASA o této ‚kosmické muzice‘, kterou slyšeli

‚Slyšíte to? Ten hvízdavý zvuk? Jůůů!‘ říká jeden z nich.

Další astronaut říká, že slyší: ‚To zní jako, víte, muzika odněkud z vesmíru.‘

‚No, je to určitě příšerná muzika,‘ souhlasí jeho kolega.

A nikoliv, tak ‚hudba‘ neměla nic společného s Odvrácenou stranou Měsíce (The Dark Side of the Moon) od Pink Floydů, která vyšla o čtyři roky později.

Ty zvuky trvaly skoro celou hodinu, po kterou ta kabina byla na odvrácené straně Měsíce, tento záznam byl zpátky na Zemi NASA archivován až do roku 2008, kdy byl odtajněn. Teď byl odhalen v nadcházející třetí sezóně seriálu Science Channel s názvem Nevysvětlené složky NASA (NASA’s Unexplained Files).

Záhadné: Typická vysvětlení pro takovéto zvuky – včetně interferencí způsobených magnetickými poli nebo atmosférou – se nedají na Měsíci uplatnit, čímž zůstává jejich původ záhadou.

Astronaut Apolla 15 Al Worden v tomto show říká: ‚Posádka Apolla 10 byla navyklá na ty zvuky, které by měli slyšet. Logika mi říká, že když je tam něco nahraného, tak tam něco bylo.‘

V tomto show se diskutují některá možná řešení, k nimž patří magnetické pole nebo atmosféra interferující s rádiem – ale podle expertů v tomto show, nemá Měsíc žádné magnetické pole a nedostatečnou atmosféru na to, aby to způsobovalo takovéto výsledky.

Původ těchto zvuků možná, jak to vypadá, zůstane záhadou.

Krátkou upoutávku na třetí sezónu Nevysvětlených složek NASA vysílá Science Channel v neděli 21. února v 10 h večer; seriál se řádně na obrazovky vrací 23. února.

Je Měsíc dutý?

V listopadu roku 1969 připravila NASA seismometry a poté záměrně nechala dopadnout na povrch Měsíce lunární modul, který způsobil náraz o síle jedné tuny TNT. Vyvolalo to nárazové vlny a vědci NASA vypověděli, že Měsíc „zvonil jako zvon“.

Maurice Ewing, spoluředitel seismického experimentu, sdělil na konferenci tuto novinku: „co se týče vysvětlení, raději bych se v tuto chvíli nepokoušel o interpretaci. Ale je to, jako kdybyste udeřili do zvonu, řekněme, ve zvonici kostela. A následně byste zjistili, že jediný úder způsobil vibrace, které trvaly 30 minut.“

Když do Měsíce narazila raketa (používaná na vynesení nákladu a posádky ze Země) o síle jedenácti tun TNT, vědci NASA řekli, že Měsíc „reagoval jako zvon“ a jeho vibrace pokračovaly 3 hodiny a 20 minut, a to do hloubky až 40 km.

Ken Johnson, vedoucí oddělení pro Kontrolu dat a fotografii během misí Apollo, řekl autorovi knihy Kdo postavil Měsíc? Alanu Butlerovi, že Měsíc nejenom zvonil jako zvon, ale také se „houpal a kymácel“ tak přesným způsobem, že to až vypadalo, jakoby „měl v sobě gigantické hydraulické tlumiče“.

Vědec NASA, Dr. Gordon MacDonald, řekl na začátku šedesátých let, že „se zdálo, že Měsíc je spíše dutá, nežli homogenní koule“.

Dr. Sean Solomon z Massachusetskeho technického institutu řekl, že výsledky experimentu v rámci oběžné dráhy Měsíce výrazně zlepšily znalosti ohledně gravitačního pole Měsíce a naznačily „děsivou možnost, že Měsíc by mohl být dutý“.

„Měsíc je vytvořený zevnitř“, řekl Dr. D.L.Anderson, profesor geofyziky a ředitel seismologické laboratoře Královského institutu technologie.

‚Je Měsíc výtvorem mimozemské civilizace?‘ rozsáhlý článek napsali Mikhail Vasin a Alexander Scherbakov, Sovetska Akademie Ved, 1970, kde vysvětlili, že Měsíc nemůže být přirozená družice.

Zdroj: dailymail.co.uk

 

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor