Bratranec Kaddáfího uvedl na pravou míru: země NATO přišly do Libye, aby ji zničily
18. února 2016 Redakce AC24 Ze světa 34377 0
Bratranec vůdce libyjské revoluce a mnohaletého prezidenta Muammara Kaddáfího, bývalý generál Achmet Kaddaf ad-Dam, vyprávěl v exkluzívním interview televiznímu kanálu RT o osudu země po vraždě vůdce a násilné změně režimu, provedené za podpory NATO. Podle slov bývalého generála libyjské armády, po převratu se Libye změnila ze stabilní a bezpečné země v ruiny a její obyvatelé museli opustit domov.
 

 
Loading...

„Libye — země, která dříve stála v čele celého kontinentu a měla autoritu ve světě, se stala podřízenou a poníženou. Teď její osud určují jiné země. Došli jsme k tomu dni přes bolest, slzy, oběti, materiální a duchovní ztráty. Proto to, co vidíme dnes, po pěti těžkých letech, se stalo následkem činnosti zemí NATO, které přišly proto, aby rozbořily naši zemi", řekl Achmed Kaddaf ad-Dam.

Libye by se nedostala do takové zoufalé situace, kdyby do ní nevtrhla vojska aliance, jejíž jediným cílem byla vražda Muammara Kaddáfího. Přitom vůdce revoluce neměl moc — Libye se opírala o moc lidu, o moc národních kongresů a výborů, zdůraznil bývalý voják.

„V zemi nebyl vládce-tyran. Neexistovala situace, kterou by nemohl změnit lid, vládnoucí zemi, mající ve svých rukách moc, bohatství a zbraně", řekl bratranec Kaddáfího.

Ad-Dam dodal, že Libye se změnila v „centrum banditismu, krádeží a loupeží, světové mafie" a řekl, že teď v zemi existují skupiny banditů, „loutky, které byly přivezeny ze Západu, aby řídily Libyi".

„Teroristé byli dopravováni do Libye letadly na očích Západu, který jim zajišťoval vzdušný „deštník". Západ pomocí svých raket a vojenských lodí chránil tyto bandity, když vešli do Libye v roce 2011, skrývající se za vlajky islámu", uvádí televizní kanál slova Achmeda Kaddáfa ad-Dama.

Zdroj: snews.com

 

Vážení čtenáří, přispějte na provoz vašeho nezávislého zpravodajství kryptoměnami:

BTC: 1C2tZY29PnRFacscnLf4ghwvUEwoiF7WZD

ETH: 0x5200433e4Ba2e89F1179DB688548Bb5aB2D3b4eC

LTC: LQpFdfXdLmogQzNtL9zZcW4bpuwrgDGhyj

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor