Australské banky začínají zmrazovat bankovní konta uživatelů Bitcoinů
2. ledna 2018 Redakce AC24 Ze světa 6759 0
thumbnail
Uživatelé bitcoinů v celé Austrálii hlásí, že jim „Velká čtyřka“ hlavních bank této země náhle zmrazuje jejich bankovní konta. Ač tyto banky zůstávají o těchto uzavřených účtech přísně potichu, tak mnoho rozhněvaných držitelů těchto účtů dospívá k vlastnímu závěru a banky obviňují, že je tím trestají za zapojení do činností s bitcoiny.

 

Uživatelé bitcoinů v celé Austrálii hlásí, že jim „Velká čtyřka“ hlavních bank této země náhle zmrazuje jejich bankovní konta.

Ač tyto banky zůstávají o těchto uzavřených účtech přísně potichu, tak mnoho rozhněvaných držitelů těchto účtů dospívá k vlastnímu závěru a banky obviňují, že je tím trestají za zapojení do činností s bitcoiny.

Investoři do bitcoinů tvrdí, že jim australské banky zmrazují konta a převody na burzy kryptoměn, kdy jistý virálně se šířící tweet zlořečí té velké čtyřce a výměnným platformám, které uvalily restrikce na australské vklady.

Podle Heraldu obchodník s kryptoměnami a Youtuber Alex Saunders na Twitteru rozhlásil, jak National Australia Bank, ANZ, the Commonwealth Bank of Australia a Westpac Banking Corporation zmrazují zákaznické účty a převody na čtyři různé směnárny bitcoinů – CoinJar, CoinCpot, CoinBase a BTC Markets.

Někteří uživatelé na své stížnosti obdrželi odpovědi, že aktivity s kryptoměnami jsou teď už jejich finančními institucemi kvalifikovány jako „bezpečnostní riziko“.

Ač ne všechny banky mají výslovně formulované politiky, jimiž se řídí jejich vztah ke kryptoměnám, tak podle Morning Herald, Commonwealth Bank ve svých smluvních podmínkách pro CommBiz účty v červnu 2017 specificky tyto aktivity vyloučila, kdy praví, že může odmítnout proces mezinárodního převodu peněz nebo mezinárodní transakci správy hotovosti „kvůli tomu, že cílový účet byl v minulosti spojen s podvodem nebo pokusem o podvodnou transakci nebo jde o účet používaný k zařizování plateb Bitcoiny či jinými službami plateb virtuálními měnami.“

Mluvčí Commonwealth Bank řekl, že jsou vstřícní k inovacím v alternativních měnách a platebních systémech, „avšak v současnosti nepoužívají ani nedoporučují žádnou existující virtuální měnu, jelikož nevěří, že splňují minimální standardy regulací, spolehlivosti a reputace v porovnání s jinými měnami, které svým zákazníkům nabízíme.“

„Naši zákazníci mohou s těmito měnami interagovat potud, pokud dodržují naše smluvní podmínky a všechny odpovídající právní povinnosti,“ řekl.

Uživatelka Twitteru, Michaela Juric, na twitteru známá jako Bitcoin Babe, řekla, že jí podnikatelské účty zavřelo 30 bank a vystavila obrázek dopisu od ANZ, kde se praví, že jí v souladu se smluvními podmínkami s účinností k 30. lednu 2018 zavírají účet.

Toto náhlé rozhodnutí zavírat účty investorům do digitálních měn nepřišlo zcela bez varování: CoinSpot uvedl, že zavádí „dočasné restrikce na všechny formy vkladů australských dolarů“, které zůstanou v platnosti déle než první týden 2018, a to v důsledku problémů s australskými bankami.

„Ujišťujeme vás, že jsme z této situace stejně nešťastní jako vy, ale bohužel australské banky nejsou zatím s průmyslem digitálním měn ochotny spolupracovat, což vede k častým zavíráním účtů a přísným omezením na účty, i když zůstanou funkční, čímž je náš průmysl v podstatě de-bankován,“ řekl.

Zakladatel CoinSpot Russell Wilson řekl, že o tomto novém široce se rozmáhajícím problému nevěděl, že ale „monitoruje“ situaci.

„Je nám jasné, že banky občas zmrazí platby, než si se svými zákazníky vyjasní, že tyto peníze nejsou z jejich účtu poslány podvodně, to standardně u bank patří k nejlepším postupům, kterými chrání všechny,“ řekl pan Wilson.

Mezitím zástupci těchto hlavních bank nabídli Heraldu určitou verzi „bez komentáře.“ [quote align="center" color="#999999"]

Mluvčí Westpac nebude komentovat konkrétní případy, ale řekla, že proběhlé kontroly na místě „aktivně ověřují identitu našich zákazníků a monitorují aktivity těchto zákazníků“

„Když nemůžeme ověřit původ převodů, tak můžeme jednat tak, abychom zajistili, že dodržíme povinnosti plynoucí z australského zákona proti praní peněz,“ řekla.

Mluvčí NAB řekla, že je důležité poznamenat, že pro tyto měny nejsou v současnosti ještě regulace.

„Ač nepodporujeme neregulované měny, tak NAB nepopírá práva jednotlivých zákazníků nakupovat virtuální měny,“ řekla.

CoinBase, CoinJar a BTC Markets na žádost o komentář neodpověděly.[/quote]

Ač značnou část toho masakru bitcoinů z dnešního rána by šlo připsat probíhajíc rotaci v propadu cyklu, je důležité neignorovat ani dopady takovýchto zpráv. Pokud začne více bank po celém světě zavírat bankovní účty uživatelů bitcoinů a podniků spojených s bitcoinovým byznysem, tak to bude mít negativní dopad na cenu, jelikož okrajoví kupci vyděšení, že je vyhodí z bankovního systému, z toho radši utečou.

Zdroj: smh.com.au

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor