Dívka se probrala z kómatu zrovna, když z ní doktoři chystali vybrat orgány k dárcovství
13. října 2017 Redakce AC24 Ze světa 17592 0
thumbnail
Náctileté děvče žaluje nemocnici poté, co nachytala doktory při pokusu začít odebírat orgány, když se jim probrala z kómatu. U 19leté Cariny Melchior byla lékaři po hrozné automobilové nehodě vyhlášena mozková smrt, takže byla připravena k odpojení od podpory života.
 

 
Loading...

Ale k ohromení personálu nemocnice Aarhus Hospital v Dánsku otevřela Carin náhle oči a začala kopat nohama, zrovna se chystali z tohoto děvčete vybírat její životně důležité orgány.

Teď se dobře zotavuje v rehabilitačním centru a už nejen chodí, ale i jezdí na svém koni Mathildě.

Její rodina teď žaluje nemocnic za škody, když tvrdí, že doktoři byli natěšení, jak jí „rozeberou tělo na náhradní díly“.

„Ti bandité v bílých pláštích to s ní vzdali příliš rychle, protože toužili po dárci orgánů,“ řekl dánským novinám Ekstra Bladet její otec Kim.

Rodinný právník Nils Fjeldberg říká, že slečna Melchior se nadále ptá, zda se jí její lékaři pokoušeli zabít.

„Samozřejmě, že to je ohromné trauma, jak pro ni, tak pro její rodiče, kteří byli přesvědčeni, že se už nic nedá dělat, a tak souhlasili s dárcovstvím jejích orgánů,“ řekl novinám.

Slečna Melchior, teď už 20 letá, havarovala ve svém autě loni v říjnu.

Byla v nemocnici tři dny, než lékaři konstatovali, že jí slábne mozková aktivita a konzultovali s její rodinou zastavení léčby.

To byl okamžik, kdy ti souhlasili s dárcovstvím jejích orgánů.

V dokumentu o svém životě nazvaném „Dívka, která neumřela,“ Carin říká, že je přesvědčena, že se zotaví a doufá, že se v budoucnu odstěhuje do svého vlastního bytu.

„Budu pracovat jako grafická designérka a budu moci na Mathildě jezdit už pořádně,“ řekla.

Tento případ v Dánsku rozpoutal veřejnou debatu o dárcovství a o péči na konci života, při níž registrovaní dárci začali rušit své souhlasy ze strachu, aby lékaři nejednali příliš unáhleně.

Dánská vláda sepisuje nové předpisy, aby doktorům zabránila provádění příprav na odběry orgánů, dokud není pacient oficiálně vyhlášen za klinicky mrtvého.

Avšak lékařští experti říkají, že přípravy provedené předtím, než je pacient vyhlášen za mozkově mrtvého, jsou kriticky důležité, aby se zajistily správné koordinace mezi dárci a příjemci orgánů.

Jeden dánský doktor, který mluvil s MailOnline, řekl, že to byl nešťastný případ špatné komunikace mezi rodinou Cariny a doktory v Aarhus.

„Ten případ hodně vypovídá o důležitosti komunikace ve vztazích doktora s pacientem,“ řekl tento doktor. ‚Kdyby se doktoři vyjádřili jinak, tak by se ti rodiče necítili jako oběti špatného zacházení.‘

„Z lékařského hlediska, ale k žádné chybě nedošlo. To děvče nebylo nikdy vyhlášení za mozkově mrtvé a tak to nikdy nebylo.“

„Lékaři ji ve skutečnosti život péčí, kterou jí poskytli, zachránili.“

„A oni jí nezačínali ‚vybírat‘ na orgány, to byla jen konverzace o jejím dárcovství orgánů, kdyby u ní k mozkové smrti došlo.“

Také doktoři z nemocnice Aarhus se omluvili za své chyby při komunikaci o léčení Cariny a řekli, že se dopustili chyby.

Zdroj: dailymail.co.uk

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor