Žerty stranou. Americká média zhodnotila ruské S-400
23. října 2018 Redakce AC24 Ze světa 17226 2
S ruskými protiletadlovými raketovými systémy S-400 nejsou žádné žerty, píše vojenský časopis The National Interest. Podotýká, že o komplexech S-400 se neustále debatuje.

USA vyhrožují jiným zemím sankcemi za pouhý nákup ruských systémů protivzdušné obrany, světové velmoci však o tyto systémy neztrácejí zájem, o čemž svědčí také uzavření v letošním roce dohod o dodávkách S-400 do Indie a Číny.

A ani jedno vojenské letectvo by se nechtělo střetnout s ruskou protivzdušnou obranou v boji.

Autor připomíná, že vývoj předchůdce tohoto komplexu — S-300 začal v 60. letech minulého století, systém byl zařazen do výzbroje v roce 1978. Od té doby se S-300 neustále zdokonaloval, zaváděly se nové modifikace, z nichž jedna — S-300PMU-2 — se dokonce označuje za „ranou verzi" S-400.

V současných systémech se používají nové radary, které umožňují zachytit skoro každý cíl ve vzduchu.

Systém může kromě toho užívat čtyři různé typy raket o různé hmotnosti a s různými možnostmi, díky tomu může jeden komplex S-400 fungovat jako plnohodnotný systém protivzdušné obrany členěný do sledu.

Možnosti S-400 se mohou zdát vážným krokem vpřed ve srovnání s ukazateli jeho předchůdce, avšak mnohé z pokrokových zvláštností včetně zachycení balistických raket, vzájemně spojených modulových raket atd. byly realizovány v systému PVO už dávno, S-400 navázal na již existující přednosti S-300, stal se přitom ještě účinnějším.

Zdroj: ni.com

 

 

 

Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PA
Piovarči Aragonit
24. října 2018

Tak že Izrael je pekne pribití k zemi a útoky na Sýriu ustali.Dúfajme že to tak ostane. Už toho blbnutia bolo dosť.

https://aragonit11.blogspot.com/2018/10/pieskova-sonda-7.html


40
Jarin G.
24. října 2018

Ahoj!

A to na ty F-35 stačí modernizované S-300, "rušičky" Krasucha-2 a další starší prostředky PVO! Doufejme, že ta bezletová zóna vydrží co nejdéle.

Hezký článek k S-300. který mě pobavil!

Ruské S-300 fungujú výborne. Izraelské lietadlá už mesiac neterorizujú Sýriu  

úvod článku:

...Napriek vyhláseniam niektorých izraelských jastrabov o tom, že ruské S-300 nepredstavujú žiadnu hrozbu pre izraelské F-35 a Izrael bude pokračovať v náletoch na pozície iránskych dobrovoľníkov a Hizballáhu v Sýrii, máme za sebou mesiac, v ktorom žiadne z izraelských vojenských lietadiel nepodniklo teroristický útok na území Sýrie. Ruské S-300 ukončilo beztrestné izraelské nálety na sýrske územie .....

Ale je tam toho o Sýrii mnohem víc. Článek je poměrně dlouhý, tak alespoň toto:

Portál NewInform uviedol, že v posledných hodinách prišlo v Idlibe k ďalšiemu zaujímavému výbuchu, informácie potvrdil aj iránsky portál Farsnews. Vybuchol opevnený bunker teroristov Islamskej strany Turkestanu v Al Kozure, zahynulo 30 členov bandy. Portál takisto potvrdil smrť ďalšieho “teroristického esa” Abdulhamida al Azza. Ten vybuchol na trase medzi Dayer Sharkey a Ein-Karia, z jeho auta a osobných strážcov toho veľa neostalo. Čím viac proamerických teroristov v provincii Idlib umrie, tým skôr sa podarí vyriešiť idlibský problém. Turkom možno za čistenie Idlibu len gratulovať.

Doporučuji přečíst celý článek!!!

https://www.hlavnespravy.sk/ruske-s-300-funguju-vyborne-izraelske-lietadla-uz-mesiac-neterorizuju-syriu/1559888


20