Zeman poslal Moskvě „pozdrav“
9. února 2019 Redakce AC24 Z domova 352676 9
Podle posledních informací přiznalo 19 zemí Juana Guaidóa za dočasného prezidenta Venezuely. A pouze jeden lídr západního světa – Miloš Zeman – ve svém dopise pozval Guaidóa, aby navštívil Prahu. Zeman je vděčný Guaidóvi za „odvahu převzít v souladu s venezuelskou ústavou odpovědnost za venezuelský národ“ a dovést ho ke svobodným volbám. (Foto: Wikimedia)

 
 
loading...
 

Činí prezident správnou věc? Česká elita je v rozpacích: političtí protivníci Zemana se náhle, během minuty, stali jeho přáteli, a jeho přátelé zvedají ramena. Toto řekl Sputniku poslanec Leo Luzar (KSČM), předseda podvýboru pro svobodu slova a média Poslanecké sněmovny.

„Já si myslím, že pan prezident správnou věc neudělal. Samozřejmě nedělá úplně všechno tak, jak já bych si představoval, že by měla zahraniční politika vypadat. A není to jen můj názor, je to názor mnoha občanů České republiky. V případě týkajícím se Venezuelypřestřelil. Nevíme, co za tím je, nebo proč to tak rozhodl. Jeho postoj k Izraeli je dlouhodobě známý a odlišuje se třeba od mého postoje k otázce palestinsko-izraelského konfliktu. Nyní se ukazuje, že i Venezuela je prostě problém. A pan prezident se stále více přiklání k některým aspektům zahraniční politiky, která se mně osobně nelíbí. Jestli za tím stojí, že díky tomu bude pozván do Spojených států prezidentem Trumpem, že chce za každou cenu dosáhnout schůzky, nevím. Ale i taková spekulace se objevila," prohlásil Luzar.

Jak je známo, Rusko Juana Guaidóa neuznalo za dočasného prezidenta Venezuely. Zdá se tedy, že tento faktor neměl žádný vliv na českého prezidenta, který je obviňován z toho, že je závislý na Moskvě.

Podle Leo Luzara tato údajně existující závislost prezidenta Zemana na Moskvě určitě nehrála roli. Mnohem více se zajímá o úplně jinou otázku.

„Bavme se o tom, co by se mělo stát ve Venezuele dále, aby se ta situace uklidnila. To je přece důležité. A tady Rusko a Čína vystupují vcelku rozumně, protože říkají, že tam proběhly nějaké volby. Maduro vyhrál, ale vnitropolitická situace je ve Venezuele natolik vážná, že se ji nedaří uklidnit. A jestli by k tomu třeba měly přispět nové vypsané volby, tak by správný politik měl uvažovat, jak uklidnit situaci v zemi. A ta situace ve Venezuele je docela vážná. Není to jenom nějaký výkřik opoziční skupiny, ale už opravdu dlouho demonstrují masy lidí a nedaří se to uklidnit. Takže politici by opravdu měli hledat kompromisy. A jestli by kompromisem mělo být vypsání nových voleb, tak si myslím, že by se ten kompromis měl udělat. A v těch volbách by se mělo ukázat, jestli lidé stojí za Madurem a on drtivě vyhraje, nebo jsou proti němu," myslí si Luzar.

Zeman je zjevně prvním lídrem západní země, který pozval Guaidóa na státní návštěvu, zatím to nikdo neudělal, ani Trump. Toto je Zemanův rys politiky, poznamenává poslanec Luzar a připomíná, že Zeman ty státníky, kterým blahopřeje, okamžitě zve do České republiky. Čili těch pozvání státníků do Česka je hodně. A v tomto případě není nutné se soustředit na to, koho pozval. „On to dělá normálně," uzavírá Leo Luzar.

Jana Petrová

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
9. února 2019

Zeman sa asi bál že do úradu prezidenta Česka  USA následne dosadia svoju figúrku tak zo strachu rýchlo otočil.

No uvidíme čo Maduro vymyslí ale činí sa zatiaľ. Armáda na druhú stranu zatiaľ neprešla a ani nie sú náznaky že by sa tak mohlo stať.


10
LB
little boy
9. února 2019

Politik, ktorý potrebuje klamať telom tak činí, keď nie je silný v kramflekoch.

Je mi jasné, že Zeman len robí ľstivý ťah, akurát rozmýšľam nad tým, prečo by si ho český ľud mal naďalej vážiť. 


40
EP
Eduard Piovarči
9. února 2019

Ale horšie je to s vyhláseniami Guida ktorý hodlá pozvať do Venezuely USA armádu

Podle Guaida přešlo na stranu opozice několik desítek velících důstojníků, ale z rozhovoru bylo zřejmé, že se jedná o naprosto zanedbatelné množství a právě z tohoto důvodu zvažuje Juan Guaido žádost prezidentu Donaldu Trumpovi, aby přišel venezuelské opozici na pomoc. Donald Trump během projevu o Stavu unie vyjádřil plnou podporu Juanu Guaidovi a jeho boji za demokracii ve Venezuele [2] a odsoudil Nicolase Madura jako tyrana a diktátora. České titulky ve videu nahoře zapnete tlačítkem “CC” v liště videa. Jenže to zdaleka není všechno. Argentinský server Infobae přinesl čerstvou informaci, že americký senátor Marco Rubio, o kterém jsme na Aeronetu před několika dny psali [3] v souvislosti s Leopoldo Lópezem, právě dnes oznámil, že navrhne americkému kongresu, aby obvinil Nicolase Madura z válečného zločinu [4], a to kvůli tomu, že Nicolas Maduro zablokoval na hranicích s Kolumbií silnice a mosty pro americkou humanitární pomoc pro opoziční Venezuelce.

 

Tak že z Madura sa už stal vojnový zločinec, tiran a diktátor

Tak takto sa to robí

Na toto by mali počúvať i Rusi preto že pôjde do tuhého. Pôda je už pripravená k intervencii a Maduro je už odsúdený na šibenicu

https://aeronet.cz/news/nicolas-maduro-ma-byt-podle-usa-obvinen-z-valecneho-zlocinu-a-juan-guaido-zvazuje-odeslat-do-washingtonu-zvaci-dopis-pro-americkou-armadu-ma-pry-k-tomu-uznany-mezinarodni-mandat-i-diky-zemanovi/


20
JJ
Jiri Jiri
9. února 2019
Zeman klesá(jsem ž/Ž/id?) a klesá(prohlášení Guaidóa za prezidenta). Drží ho nějaký ž/Ž/id za "kule"?
10
EP
Eduard Piovarči
9. února 2019

Maduro už bol prehlásený za diktátora a vojnového zločinca preto že zablokoval huámanitarnu pomoc na hraniciach s Kolumbiou.

USA už majú zámienku k zavraždeniu prezidenta

 

Následně poté, co bude Nicolas Maduro obviněn z válečného zločinu, Juan Guaido obratem požádá americký neoconský kongres, senátora Marco Rubia a rovněž prezidenta Donalda Trumpa o internacionální vojenskou pomoc ve Venezuele. Americká armáda by však do země podle čerstvých informací Alexe Jonese nešla sama, ale pokusí se vytvořit mezinárodní fíkovou koalici dalších zemí, zřejmě vojenské jednotky z těch zemí NATO, které uznaly Juana Guaida. Tedy možná by se to týkalo i vojáků české armády. Cesta ministra zahraničí Tomáše Petříčka do USA plánovaná na tento měsíc, kde se má setkat s ministrem zahraničí Mikem Pompeem, by se tak mohla týkat i žádosti o podporu koaliční operace USA a zemí NATO ve Venezuele, zřejmě bez mandátu OSN, protože Rusko a Čína něco takového v RB OSN budou vetovat.

Nevypadá to už na americkou invazi, ale nově na mezinárodní mírovou koalici zemí NATO, které uznaly Juana Guaida. A poděkování letí na Hrad prezidentovi. Tohle jste chtěl?

 

Tak teraz to chytá rýchli spád aj ZEMAN bude mať krv na rukách a aj Česká armáda pôjde do Venezely po boku USA FAŠISTU

https://aeronet.cz/news/nicolas-maduro-ma-byt-podle-usa-obvinen-z-valecneho-zlocinu-a-juan-guaido-zvazuje-odeslat-do-washingtonu-zvaci-dopis-pro-americkou-armadu-ma-pry-k-tomu-uznany-mezinarodni-mandat-i-diky-zemanovi/


10
EP
Eduard Piovarči
10. února 2019

Zeman musel presne vedieť čo sa pripravuje preto uznal Guida asi ho tajné služby z Izraela informovali a zistil že je zbytočné hájiť Maduru. Vedel že bude prehlásený za vojnového zločinca preto že odopred humanitárnu pomoc od USA.

Diabolská mašinéria sa práve rozbieha

Predpokladal som že sa to natiahne ale vypadá to tak že sa ponáhľajú a bude to rýchle

 


20
JN
Jaromír Novák
10. února 2019
Tetokrát moc velké sousto i pro Milośe aby udrżel linii dosavadních názorů ,na to neměl dostatečně velký koule a Moskva je přeci jen zruky , jinak zrada ćeského voliče vlastence ,hold zástěrka je ûvazek a Trumpeta má taktéž notičky Madura sesadit .Tady je jasné ,že ropnè bohatstvï rozhoduje o té ,,správné ,,demokradecii.
20
V2
Vaclav 2
10. února 2019

jo pan president tentokrát "přestřelil" 

podle mne to vypadá na to, že ho někdo neinformuje správně, nějak přece nemá v oblibě se ponižovat před "páníčkem" 

až drahuš udělá to samé? co jako potom? 


10
Pepa2 . Zdepa2
10. února 2019

Zeman tentokrát, bohužel, nepřestřelil. Už nám zbývá jen SPD apod. strany, komunisti se snad také vzpamatovávají a alternativní média,

Zeman podlehl tlaku z USA, řízených nosatými. Vzpomínáš přeci: "Jsem Žid (I am a Jew)"? Tak zřejmě Zeman dostal befel a napodobuje Havla před Irákem ("Podpis osmi", také takový zvací dopis). A ty řečičky o starém lišákovi, co jsem tu četl, jsou tak pro srandu králíkům.

Na Petříčka si troufne jen pozdvihnout opatrně ukazováček atd. K Huawei taky nic moc. Zato Guaida schválil v souladu se zájmy Ameriky. A trvá ta pasivita Zemana už minimálně od začátku roku. Kdy jsi ho slyšel řict něco razantního, něco proti současné politice naší vlády, politice USA?

Příští krok, za čas, bude souhlas se základnou USA v ČR. No a potom souhlas s umístěním amerických raket na nich. Prahu přece musíme bránit, když už to nebudeme moci tom Afghánistánu. Přesuneme žoldáky do Venezuely a za Prahu budeme bojovat tam i s požehnáním Zemana? Za jejich "Plyšák. puč" už je přeci Zeman pochválil.

Rád bych se mýlil, ale podle mě je Zeman už také jen loutka neoconů.

Jedině co mě těší, že je pěkně zmatená i kavárna i sluníčkáři. Už je kolem Zemana ticho.

A s tím Drahošem? Ve výsledku by to bylo stejné, jen by pana Nevím bylo víc slyšet a mádia by ho víc velebila.

 


10
LB
little boy
9. února 2019

Politik, ktorý potrebuje klamať telom tak činí, keď nie je silný v kramflekoch.

Je mi jasné, že Zeman len robí ľstivý ťah, akurát rozmýšľam nad tým, prečo by si ho český ľud mal naďalej vážiť. 

+ 4