Závadné maso z Polska se stále dováží do Česka. Inspektoři zachytili další dodávky
14. února 2019 Redakce AC24 Z domova 9482 3
Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) spolu s celníky zachytili dodávky dalších 320 kilogramů závadného masa z Polska. První dodávku zadrželi hned za hranicemi, druhou při kontrole bistra ve Vyškově. Uvádí то TV Nova. (Foto: Wikimedia)

 
 
loading...
 

První dodávka s polskou SPZ byla zachycena veterináři SVS a celníky Olomouckého kraje. Bylo nalezeno 240 kilo drůbežího masa od polského výrobce, dalších 20 kilo vepřového. Maso žádné označení či doklady nemělo.

Navíc mluvčí SVS popsal špatné podmínky přepravy produkce. „Vnitřní plocha vozidla naprosto nesplňovala požadavky na přepravu potravin živočišného původu," informoval Petr Vorlíček.

Druhý případ se týká asijského bistra ve Vyškově na Brněnsku, kde inspektoři našli 60 kilo chlazeného a porcovaného masa, na které provozovatel neměl žádné doklady. Uvedl však, že maso bylo zakoupeno v Polsku.

„Zásilka navíc nebyla předem nahlášena SVS tak, jak ukládá zákon. Zároveň byla překročena skladovací teplota masa," doplnil Vorlíček.

Závadné maso z Polska

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


Buzz Aldrin
14. února 2019

Poláci jsou z genetického hlediska "nejčistšími" Slovany.

 

Tohle jsou důsledky.


12
RR
Rohir Rohir
15. února 2019
A ty jsi z genetického hlediska největší idiot. Tenhle tvůj koment je toho důkazem.
10
RR
Rohir Rohir
15. února 2019
Takže jestli jsem ten článek dobře pochopil, tak je o tom, že inspekce našla v rákosím bistru ve Vyškově závadné maso a jediná indicie, že by mělo být z Polska, je ta, že to řekl rákosník, kterej to bisto provozoval, protože k masu nebyly žádné dodáky, faktury, certifikáty, zkrátka nic. A teď, místo abychom už konečně plošně zavedli sankce proti rákosím "podnikatelům", kteří nás tady 30 let okrádají, podvádějí na daních, pašujou sem šunty bez certifikátů, prodávají závadnou a nebezpečnou pyrotechniku, padělají chlast a cigarety, zlikvidovali náš oděvní průmysl a statisícům českých živnostníků vzali práci, prodávají našim dětem drogy a do gyrosů cpou zkažený maso z nelegálních jatek, tak budeme obviňovat Poláky. Jo, je možný, že maso bylo z Polska - ale z nelegálních rákosnických jatek!  Jak všichni víme, oni kašlou na naše zákony, na hygienické normy, na všechny naše zvyky a pravidla. Oni sem přišli ze zaostalého špinavého komunistického Vietnamu a chtějí si tady splnit svůj sen o bohatství a je jim jedno, kolik Čechů při tom pochcípá na otravy z masa a kolik nás skončí na drogách. Jestli chceme tomuhle udělat konec, tak musíme zatočit s rákosníkama, ne s Polákama. Tenhle článek je na stejně informační úrovni, jako když se napíše, že v Anglii kradou Češi nebo že v Anglii si Slováci drželi ve sklepě otroky a nutili je k prostituci. Všichni ale víme, jaká je skutečnost!
10
Buzz Aldrin
14. února 2019

Poláci jsou z genetického hlediska "nejčistšími" Slovany.

 

Tohle jsou důsledky.

+ 1

Buzz Aldrin
14. února 2019

Poláci jsou z genetického hlediska "nejčistšími" Slovany.

 

Tohle jsou důsledky.

- 2