Založme spojeneckou leteckou základnu s Američany v Česku, vyzval nový místopředseda ODS Vondra
20. ledna 2020 Redakce AC24 Z domova 110747 9
O víkendu si ODS zvolilo „nové“ vedení. Předsedou zůstává Petr Fiala, který svoji pozici obhájil. Místopředsedou se nově stal Alexandr Vondra, který v rozhovoru pro Echo24 vyzývá k založení spojenecké základny v Česku. Zaorálek podle něj vráží dýku do našich závazků v NATO. (Foto: Wikimedia)

 

 

 
 
 
 

Alexandr Vondra se do své strany vrátil po roční roli europoslance, na kongresu ODS se předvedl deseti body, ke kterým by se Česko mělo zavázat. Mezi nimi je vybudování vlaku na letiště, národní koncertní haly, v Brně politik chce postavit národní fotbalový stadion, také by chtěl zpřístupnit korunovační klenoty pro běžné občany. Pro Echo24 však Vondra uvedl, že největší ohlas vyvolal bod o založení společné letecké základny se Spojenými státy.

Podle Vondry jeho projev na kongresu byl i takovým vzkazem ODS, jaké ambice by měla mít v příštích sněmovních volbách. „Musíme mít seriózní plány, mít spočítané daně a tak dále. Ale je to jazyk, kterému lidé nerozumí. Chtěl jsem ukázat určitý veletrh konkrétních nápadů. Musíme také přijít s něčím, co vyvolá určitou diskuzi a má potenciál občany více spojit a strhnout,“ říká politik.

Místopředseda ODS také přiznává, že nápad letecké základny by mohl občany rozdělit a že nato není jasné sjednocení. Podle něj je to nápad.

„Musíme ukázat koule“

Vondrovi se nelíbí chování ministra Kultury Lubomíra Zaorálka, je prý potřeba ukázat koule.

„Ale vemte si ministra kultury Lubomíra Zaorálka, který znovu začíná vrážet dýku do našich spojeneckých závazků NATO. Musí se oproti tomu ukázat určitá odvaha a koule,“ uvedl Vondra.

Alexandr Vondra se také vyjádřil k zelenému fanatismu a socialismu. Jak politik říká, odmítá se jakkoli přetvařovat, a proto bude říkat, co si myslí.

„Je to naše povinnost a přinesl jsem i konkrétní návrh s rybníky, které by měly být v každé vesnici. Ale odmítám příšernou ideologizaci a považuji za mimořádně nebezpečné, aby se kvůli tomu měnil náš společenský a ekonomický systém. Dokonce šéf Zelených v Evropském parlamentu Bas Eickhout komentoval usnesení k Zelenému údělu postem na Twitteru, kde uvedl ‚jedeme dál, teď musíme změnit celospolečenský ekonomický systém‘. A já to nechci, je to nebezpečná hra. Jsem rád, že tu máme svobodu a tržní kapitalismus,“ říká.

Propad ANO

Na závěr místopředseda ODS Vondra nahlédl do budoucnosti, kde „věští“ propad Babišova ANO. Naopak ODS podle něj může strmě vyletět vzhůru, proto je podle něj předčasné mluvit o budoucí vládní koalici.

„My musíme dělat hlavně všechno pro to, abychom volby vyhráli. Vím, že to teď vypadá jako sen. Podle mě ale bude mít Andrej Babiše ještě velké problémy a do roka a do dne spadne z 30 procent na 20. My naopak můžeme na 20 procent vystoupit a bude zde úplně jiná situace. Teď mluvit o tom, s kým jít a s kým ne, je předčasné. Takticky a strategicky se vymezovat nemá teď smysl. Musíme burcovat a strhnout lidi, aby volili nás,“ uvedl na závěr Alexandr Vondra.

Kongres ODS

O víkendu jsme informovali, že na kongresu občanských demokratů v Praze  Petr Fiala obhájil funkci předsedy ODS, protikandidáta politik neměl. Získal 90,6 % hlasů (470 z 505 platných).

Ve svém projevu Fiala sdělil, že pokud se jeho strana dostane do vlády, tak zvětší investice do dopravní infrastruktury, aby dosáhly 3 % HDP. Ke školství promluvil o zvýšení investic na 5 % HDP a do výzkumu a inovace by mělo jít 1 % HDP. Na obranu ODS plánuje vyčleňovat 2 % HDP. Mluvilo se i o snížení a zjednodušení daní a reformách ve státní administrativě. 

„My nabízíme reformu státu, do které patří i značný právní úklid: budeme škrtat zákony. Ano, nabízíme levnější a efektivnější stát,“ uvedl Fiala.

„Příští parlamentní volby budou i referendem o tom, zda má být politika divadlo, show a festival výtržností, nebo je politika solidní práce, odpovědnost za stát, vyžaduje kompetenci, program a výsledky. Na takové referendum rád přistoupím. My tento zápas vyhrajeme,“ sdělil Fiala.
Mezi kandidáty na prvního místopředsedu byl i starosta Řeporyjí Pavel Novotný.

V projevu podrobil delegáty ODS a jejich práci tvrdé kritice. Starosta Řeporyjí v rámci svého vystoupení opakovaně zmiňoval, že strana ho nikdy nebude muset vyhazovat, jelikož je připraven odejít sám, pokud ho o to předseda Petr Fiala požádá.

Prvním místopředsedou ODS se nakonec stal Zbyněk Stanjura. Stanjura se stal prvním místopředsedou poté, co Alexandra Udženija nebyla znovuzvolena na tento post.

Zdroj: snews.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


--
- -
20. ledna 2020

Kulturní vložka k evidentně anticivilizační snaze.

https://www.youtube.com/watch?v=d2sWFTMVNUc&feature=emb_logo  

time 9:00

https://www.youtube.com/watch?v=9QO4aegj-jA


10
--
- -
21. ledna 2020

Opravdu to vypadá že vyvolení otevřeli jimi našlapanou pandořinu skříňku snad inkvizicí konqisty?

S pozorováním nablblosti kam se to sune na vymírajícím kontinentu bez surovin a energií s obecnou debilizací nejen oligarchickými médii jsem něco dal na ae ale k okolnostem tamní obliby výhekových hulvátů dám ctrl sem.

Je to ovšem o záměrně vytvářenych problémech babylonu, zmatení jazyků a pojmů. A dnes funkčně nevzdělaní mistrují buzerantskými zástupnými lapáliemi aniž by měli možnost se svým rozsahem primitivního, hulvátského a šikanózního mustru nadutých hovad do toho vůbec nahlédnout a vyloženě sviňodebilí v intencích drábů ty kteří mají rozsah intelektu to pojmout. Prostě platí že nejhorší je srážka s blbcem. Samozřejmě vím že v systému školství mrzkých odpadových nestvůr půl století jiní být nemohou a nese to své trpké plody deformantů vlastních sebezáhub. A tady to prostě je o vychování nepřátel dětí likvidace rodin i společnosti jako takové. Se vzděláním to nemá nic společného a ve výchově tedy v závratně opačném gardu kdy ty vzory hovad je denně zraňují až se stanou brutálními a imbecilními hovady také. Je snadné se opičit s korupcí a arogancí moci. A jsme u jejich kýženého a logického většinového jevu zpovykaných přednastavených formantů proti všemu ale hlavně za nic a tedy je potom snadné je tahat jak mlsné řeznické psy na pavlovův reflex a mozky vzdělaných lidí a tedy hlavně nejsou s to vypnout jako divoké zběsilé zombie vlastních profitů úžerů jejikož si intelektově nemohou prostě systémem který od nich vyžaduje cestu nejmenšího odporu jak u ovcí bačených ale dokonce bači z nepřátel stáda a je mu jedno jestli zajdou na prašivinu a slintavku tací prostě tito prediktoři trhu bez přívlastků samozřemě jsou a kapitál jim působením ani nemůže jim se chovat jinak než na zmary a beznaděje “svěřených. Výrazivo pro tyto patologické situace které probíhají prostě nejsou adekvátní stavu marasmu do kterého mamoni zatahují svět.

http://www.czechfreepress.cz/rusko/putin-v-eu-parlamente-viaceri-nevedia-citat-alebo-pisat-alebo-nemaju-oci.html

https://www.youtube.com/watch?v=U9Wj4MILkjc

https://aeronet.cz/news/exkluzivne-vybusne-materialy-z-prisne-tajnych-svazku-stb-odhaluji-bizarni-pribeh-jaroslava-hutky-ktery-dosud-nikdo-neznal-komuniste-mu-pry-znemoznovali-zpivat-ale-zaznamy-stb-odhaluji/


10
TF
tomas fuk
20. ledna 2020
pokud u nas vznikne fasisticko-teroristicka americka letecka zakladna, tak pak pojdme a vyhodme ji do povetri.
10
TJ
theola johnson
20. ledna 2020

Nejlepší práce online ... Obchodní nabídka online domácího podnikání. Můžete si vydělat až 7000 $ týdně za práci 4 hodiny denně z domova. Připojte se k nám a navštivte naše webové stránky pro více informací ... Tak jsem začal

...........>>>>>>>>>> w­w­w.C­a­s­­h­­F­­l­o­w­7­7.C­­o­m


01
LL
loz loz
20. ledna 2020
taková základna agresorů-vrahounů z NATO určitě zvýší preference kleptomanického gangu...............laugh
20
glossy diamond
21. ledna 2020

Ten vůl Saša okamžitě po odesáckém generálním potlachu naznačil, kam by se ubírala politika ODS, kdyby neprozřetelně vyhrála volby. Ještě hlouběji do americké prdele, vnucování letecké základny, i kdyby amík nechtěl... Dělá to dojem, že nedávná opěvovaná generálka Mošnova vč. železniční přípojky, byla prováděna na státní triko jen za účelem předat ji velkým bratřím a jejich skvělé armádě. Co na to ty, daňový poplatníku? Hlavně ty z Ostravska, kterého by celý projekt, pokud by někdy v budoucnu prošel, nejvíc ohrozil?

Saša udělal svému spolku medvědí službu a Fiala (pokud mu to dochází) musí být blahem bez sebe. Jen si to vemte: sotva skončí sjezd strany, která je v opozici a má vliv tak akorát na uklízení psích hoven někde po městech, začne její představitel "budovat spojenecké vztahy" a očekává za to voličskou podporu. No není to spolek magorů? surprise


10
EP
Eduard Piovarči
22. ledna 2020

Našťastie u nás sa formuje v parlamente tlak na ukončenie akéhokoľvek jednania s USA o spoločnej obrane dúfam že to prejde lebo s USA je to istá ceta do horúcich pekiel.

Češi nedajte sa a nedovolte aby u vás smrdela na veky vekou USA vojenská základňa. To už vás budú držať pevne pod krkom okupačné vojská USA a ani si neprdnete.


10
PP
paja paja
22. ledna 2020
Vondra je zabořenej v americkej prdeli tak hluboko, že ztratil soudnost. Ale je jasné, že početná US pátá kolona mu bude přizvukovat.
10
EP
Eduard Piovarči
23. ledna 2020
Títu kolaboranti to je hnus
10
LL
loz loz
20. ledna 2020
taková základna agresorů-vrahounů z NATO určitě zvýší preference kleptomanického gangu...............laugh
+ 2

TJ
theola johnson
20. ledna 2020

Nejlepší práce online ... Obchodní nabídka online domácího podnikání. Můžete si vydělat až 7000 $ týdně za práci 4 hodiny denně z domova. Připojte se k nám a navštivte naše webové stránky pro více informací ... Tak jsem začal

...........>>>>>>>>>> w­w­w.C­a­s­­h­­F­­l­o­w­7­7.C­­o­m

- 1