Začíná další konflikt. Turecko zahájilo útok na Kurdy, ti začali ostřelovat turecké město
9. října 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 20145 0
Arabsko-kurdské jednotky Syrských demokratických sil (SDF) v reakci na útoky tureckého letectva začaly s ostřelováním tureckého města Nusaybin, které leží na hranici se Sýrií. Informovalo o tom státní televizní vysílání SAR. (Foto: Youtube)

 
 
loading...
 

„SDF bombardovalo několika granáty turecké město Nusaybin,“ uvádí televizní stanice Ikhbariya.

Kromě toho měly Syrské demokratické síly ostřelovat také turecké pohraniční město Ceylanpınar, které se nachází naproti syrského Sari Kani, stejně jako pozice turecké armády naproti syrského města Al-Malikiyah v guvernorátu Hasaka.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ve středu odpoledne informoval o zahájení vojenské operace na severu Sýrie.  Podle CNN měla letadla zaútočit na město Ras al-Ajn,

Již dříve ministr zahraničí Turecka Mevlüt Cavusoglu oznámil, že informuje všechny relevantní země a syrskou vlády o začátku operace na severovýchodě Sýrie.

Erdogan ve svém prohlášení uvedl, že cílem operace Zdroj svobody je zásah proti Straně kurdských pracujících (PKK) a Islámskému státu (IS)*.

​Zahájení operace potvrdila syrská televize. Podle ní turecké letectvo zaútočilo na cíle v syrském městě Ras al-Ain. Tuto informaci potvrzují i turecká média.

Erdogan ve svém příspěvku na Twitteru popřál úspěch všem tureckým vojákům, kteří se operace účastní, a těm, kdo tureckou operaci podporuje.

„Ať vám dopomáhá Bůh,“ napsal.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor