Zablokovaly ho z obou stran. Ruské stíhačky Su-35 zachytily letoun Vojenského námořnictva USA
27. května 2020 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 21604 1
Šestá flota Vojenského námořnictva USA zveřejnila na YouTube videozáznam zachycení svého výzvědného letounu Poseidon P-8A dvěma ruskými stíhačkami Su-35. (Foto: Twitter)

 
 
loading...
 

Dvě ruské stíhačky Su-35 zachytily v úterý „nebezpečně“ výzvědný letoun Poseidon P-8A amerického vojenského námořnictva nad Středozemním mořem, tvrdí tisková služba šesté floty.

Američtí vojáci označili jednání ruských posádek za „neprofesionální“. Podle jejich názoru stíhačky Su-35 sevřely P-8A a bránily mu v „bezpečném manévrování“.

Incident trval celkem 64 minut. Na webové stránce Šesté floty se objevily dva videozáznamy a fotografie, na nichž je tato situace zobrazena.

Vojenské námořnictvo USA několikrát hlásilo zachycení svých letadel ruskými stíhačkami. Naposledy k podobnému incidentu došlo v dubnu. Na Ministerstvu obrany RF nejednou zdůraznili, že všechny lety ruských letounů probíhají v souladu s mezinárodními pravidly využití vzdušného prostoru nad neutrálními vodami. 

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


V2
Vaclav 2
27. května 2020

amíci byli zvyklí, že jim nikdo nikdy nestál v cestě a teď takové situace nemohou rozdýchat...

všechny fašistické armády, třeba i římská...se vyznačovaly rozpínavostí, chválením sami sebe a násilím... a i dnešní stoltenbergovská se neseznámila s dějinami a nepoučila se, dopadne stejně. Celkem je mi líto těch všech kluků z farem a z fabrik doma v usa. Vychovávají v nich falešné sebevědomí, nikdo jim ale neřekl, že v případě konfliktu je jednoduše odepisují a kdo přežije, se nebude mět kam vrátit...do radioaktivního popela?


00