Xaver publikoval video z údajného skandálního jednání o České televizi ve sněmovně
20. října 2019 Redakce AC24 Z domova neprehlednete videa 13069 0
Luboš Xaver Veselý na svém kanálu na YouTubu publikoval video z jednání o České televizi na půdě Poslanecké sněmovny. Poslanec Jaroslav Foldyna ho v minulosti označil za „šokující“, kdyby prý nebyl Petr Dvořák ředitelem ČT, odvedla by ho policie spoutaného „jako medvěda“. (Foto: Youtube)

 
 
loading...
 

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém kanálu zveřejnil dvě videa z jednání o České televizi. Na půdě poslanecké sněmovny proběhlo několikahodinové jednání, jehož se účastnil generální ředitel České televize Petr Dvořák a členové Rady České televize, kde obhajovali činnost a hospodaření televize.

„Bude to možná pro vás další, podotýkám další, kamínek, do složité mozaiky. Já za sebe chci říci, že se jedná o moji iniciativu, že se jedná o můj krok. Nemá nic společného s internetovou televizí XTV nebo s Českým rozhlasem, což jsou média, se kterými spolupracuji,“ prohlásil Veselý na úvod prvního videa.

„Nemyslím si o tom nic dobrého, nic zlého, ale vím jedno. Když jsem se na to díval (…), je to velmi zajímavé poslouchání,“ dodal.

Několik hodin po zveřejnění prvního videa Luboš Xaver Veselý na svém kanálu zveřejnil ještě druhou část.

Po jednání na půdě Poslanecké sněmovny, které proběhlo již před několika dny, poskytl jeden z přítomných poslanců, Jaroslav Foldyna za ČSSD, rozhovor portálu Parlamentní listy, kde jednání označil za „šokující“.

„Takový střet zájmů ředitele ČT si nikdo nedokázal ani představit. A on nerezignoval,“ okomentoval jednání poslanec Jaroslav Foldyna.

„Na semináři jsem se dozvěděl, že generální ředitel České televize a jeho žena vlastní společnost, jejíž obchodní činnost je propagována ve vysílání České televize, a to navíc zdarma. Každý, kdo si někdy přečetl Kodex České televize, speciálně jeho Článek 22.1, tak ví, že jde o hrubý střet zájmů, který tato část kodexu jasně popisuje a zakazuje,“ řekl poslanec po jednání pro Parlamentní listy.

Foldyna dodal, že „ti lidé se pravděpodobně cítí tak, že pro ně žádná pravidla neplatí“.

Zdroj: snews.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor