Výbuch, který způsobil 16krát vyšší radiaci se odehrál před několika dny. Lidé jsou evakuováni
15. srpna 2019 Redakce AC24 Ze světa 50531 9
V ruském městě Severodvinsk byla zaznamenána až 16násobně vyšší radiace, než je běžný průměr. (Foto: Toranze)

 

 
 
 

Ruská Federální služba pro hydrometeorologii a monitorování životního prostředí o tom informovala v úterý. Zvýšená radiace je výsledkem výbuchu v přibližně 30 kilometrů vzdáleném vojenském raketovém testovacím středisku Ňonoksa. Výbuch nastal 8. srpna a vyžádal si daň na pěti životech a třech zraněných lidech.

Jak píše portál Lad Bible, nehoda měla odehrát během testování nové nukleární zbraně Burevestnik. Původní tvrzení přesvědčovali o tom, že nedošlo k žádnému úniku radiace, ale po 40 minutách se ukázalo, že radiace na místě dosáhla hodnotu dvou mikrosievertov za hodinu. Později tyto hodnoty padli na původních 0,11 mikrosievertov.

Výbuch sice nastal 8. srpna, ale evakuace proběhla až včera. Všech 450 obyvatel bylo odvezeno ve vlaku, aby zde mohli proběhnout příslušná opatření.

Podle místního guvernéra, Igora Orlova, však jde o rutinní měření, nikoliv o krizovou evakuaci. Bez ohledu na to, jakou nálepku této situaci místní autority udělí, stále jde o velmi pozdní reakci na poměrně alarmující situaci.

Agentura Rosatom, která spravuje základnu, kde se odehrála nehoda, vyjádřila soustrast pro přátele a rodinu zesnulých zaměstnanců. Šéf nukleárního centra v Rosatom, Valentin Kostyuk řekl, že muži, kteří při nehodě zahynuli, jsou národní hrdinové. Zatímco agentura předvádí různá měření, američtí experti zpochybňují oficiální vysvětlení nehody.

Zdroj: ladbible.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


MK
Milan Klusák
15. srpna 2019
Je to to samé, jako když se stávají nehody v nukleárních zařízeních v USA, ale je to ututláno, a mejnstrím ani nepípne. Ale když vybouchne torpédo Poseidon, a radiace je stejně natažena do 2 km, tak to mejnstrím i AC24 bude krákorát do Vánoc..
00
EP
Eduard Piovarči
16. srpna 2019

Nuž je to závažnejšia nehoda ako sa predpokladalo. Nukleárna doba má svoje riziká. Atol Bikyny je  dodnes enormne radioaktívny a nevikrikuje sa to do sveta. Za všetko môžu závody v zbrojení do ktorých USA štvavá politika dokopala Rusko. Americké odstúpenie od zmluv o nešírení jadrových striel stredného doletu aj to je jedna z príčin dnešnej napätej situácie vo svete.

https://aragonit11.blogspot.com/2019/01/blog-post.html


00
VM
Vladimír Molík
16. srpna 2019

Hošové,

lidstvo musí přijít na to, jak samo sebe zničit. Jinak by došlo k totální ekologické katastrofě, která by měla horší následky, než nějaké jaderné zkoušky. Již teď to pociťujeme globálním oteplením. A bude hůře! 


00
JM
John Maxwell *
16. srpna 2019
5 kolona v RF se činí jak si kopnout do RF , Fukušima je momentálně největší jaderná katastrofa vůbec a je kolem ní ticho jak v kostele ...
00
EP
Eduard Piovarči
16. srpna 2019

Presne tak o Fukušime sa tu ani nepípne

Ľudstvo má na to aby prešlo všetkými úskaliami ak bude rozumne vedené nie šialencami ktorí tu hrajú svoje vojnové hry pre nadmerné zisky a moc.

Neoconi to nie sú čo by mali viesť tento svet. To Putin by bol prijatelnejšou alternatívou preto sa prikláňame k Rusku.

Dekadentný západ svet zo sračiek nevytiahne, ale naopak ho tam dostal.

https://aragonit11.blogspot.com/2019/01/blog-post.html


10
JM
John Maxwell *
16. srpna 2019
Pio , řekni popravdě dekadentní západ .... kdyby nebylo RF tak na koho tu "špínu " budou svádět wink lidi jsou hlupáci pokud jim stále věří , politik jen co otevře hubu tak lže a stejně se najdou tací co jim věří ... lidská hloupost je nekonečná jako vesmír laugh
00
EP
Eduard Piovarči
16. srpna 2019

Veria hlavne tí dobre zaplatení

a potom ešte einformovaní a sfanatizovaní

Ale zisťuje sa že je to s tou haváriou celkom inak

http://www.novarepublika.cz/2019/08/fake-news-od-rozvedky-vybuch-jaderne.html

Inak Sýrska armáda postupuje nie je to rýchlo ale ide to.

https://aragonit11.blogspot.com/2019/07/druha-istrijska-akcia-v-roku-2019-ii.html

Sýrska Armáda a Tiger síl cotninue rozvíjať svoje vopred v južnej Idlib zrejme snaží outflank mesta Khan Shaykhun z južného smeru. Augusta 15 večer, vládne vojská oslobodili mesto Madayah a al-Arjahi kopci.


10
EP
Eduard Piovarči
18. srpna 2019

Vedci namerali na Marshallovych ostrovoch zvýšené hodnoty radiácie.

Černobyľ či Fukušima. To sú miesta, ktoré si väčšina ľudí spája s radiáciou. Najmä okolie známej elektrárne na severovýchode Ukrajiny je v poslednom čase skloňované vo všetkých pádoch. Na svete však existujú radiáciou kontaminovanejšie miesta ako Černobyľ či Fukušima. Podľa najnovších výsledkov výskumu z Columbijskej univerzity sú Marshallove ostrovy po amerických jadrových testoch pre človeka stále neobývateľné.

Po 64 jadrových testoch

Radiácia je tam dnes vyššia ako v Černobyle

Zo vzoriek pôdy výskumníci zistili, že mnohé oblasti Marshallovych ostrovov sú aj po šiestich desaťročiach od posledného jadrového testu stále kontaminované radiáciou. Hodnoty pritom často prekračujú pre človeka bezpečnú hranicu hneď niekoľkonásobne. Napríklad vo vzorke pôdy z atolu Bikini namerali hodnoty radiácie 6,48 milisievertov za rok. Pre človeka bezpečná hranica sa pritom berie len 1 milisievert ročne. Portál Business Insider navyše zdôrazňuje, že ide o hodnoty vyššie ako boli namerané v okolí jadrovej elektrárne v Černobyle či japonskej Fukušime.

 


00