Vláda schválila pokutu za dvojí kvalitu potravin
20. května 2019 Redakce AC24 Z domova 6083 1
V pondělí vláda schválila zákaz prodeje potravin různé kvality, ale ve stejném obalu. Týká se to jak ČR, tak dalších evropských států. Ministerstvo zemědělství ČR navrhuje, aby za porušení této novinky hrozila pokuta ve výši až 50 milionů korun. (Foto: Wikipedia)
 

 
Loading...

Potraviny, které jsou pod stejným označením nabízeny v různých zemích Evropské unie, ale liší se svým složením, již nebude možné uvádět v České republice na trh. 

„Vláda na dnešním jednání schválila novely zákonů, které řeší problematiku dvojí kvality potravin a dalšího zboží,“ informoval úřad vlády na Twitteru.

„Cílem našeho návrhu je, aby potraviny, které se svými vlastnostmi liší, výrobci spotřebitelům nenabízeli ve stejném obalu, označení, barvě, grafice či se stejným marketingem,“ řekl již dříve ministr zemědělství Miroslav Toman.

Uvádí se, že na dodržování zákazu dvojí kvality bude dohlížet Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Podle toho, v jaké podobě projde návrh Sněmovnou, se určí přechodné období na přeznačení výrobků.

„Problém s dvojí kvalitou potravin se týká především nadnárodních společností. Nemůžeme připustit, aby fakticky existovali občané několika kategorií. Je nutné spotřebitelům zajistit férové zacházení,“ uvedl ministr.

 

Vážení čtenáří, přispějte na provoz vašeho nezávislého zpravodajství kryptoměnami:

BTC: 1C2tZY29PnRFacscnLf4ghwvUEwoiF7WZD

ETH: 0x5200433e4Ba2e89F1179DB688548Bb5aB2D3b4eC

LTC: LQpFdfXdLmogQzNtL9zZcW4bpuwrgDGhyj

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor