Více než 2 miliony migrantů obdržely debetní karty od EU v hodnotě 1,55 miliard eur
6. května 2019 Redakce AC24 Ze světa 8659 4
Více než dva milióny migrantů obdržely anonymní debetní karty v celkové hodnotě 1,55 miliardy eur.

 
 
loading...
 

Šéf bezpečnostních poradců maďarského premiéra, György Bakondi , prohlásil, že tyto debetní karty jsou nezákonné, protože evropští občané nemohou vlastnit anonymní bankovní karty, které nemohou být monitorovány, a že pro jejich vydávání nebyla vyhlášena žádná veřejná zakázka.

„Toto řešení, které nebylo prodebatováno, je nezákonné, a je další snahou EU o legalizaci nelegálního přistěhovalectví, stejně jako víza pro migranty a vytvoření legálních migračních cest. 

Tyto snahy, představují bezpečnostní riziko v oblasti zdravotnictví a v oblastech ekonomických a kulturních důsledků pro maďarské a evropské občany,“ uvedl.

Podle jeho názoru EU nechce migraci zastavit, ale legalizovat ji.

"Maďarsko s tím nesouhlasí. Náš názor je, že problémy nesmějí být vtahovány do EU, ale musí se řešit přímo v místě, kde vznikly."

Dodal, že pěkné počasí povede k navýšení počtu migrantů na Balkánské cestě.

Zdroj: 1, 2

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


AZ
Antonín Zelenka
6. května 2019

Smuteční řeč za švédského krále Karla XI.

 

Když v roce 1697 zemřel švédský král Karel XI, byla při této příležitosti napsána pohřební řeč, kterou ve Stokholmu 24. 10. 1697 na shromáždění švédského dvora přečetl oficiální královský ceremoniář. Zde je část textu tak, jak se zachoval v kodexech univeztity Uppsala (dochoval se ještě jeden exemplář, uložený v Královské knihovně ve Stokholmu):

 

Placzewnaja recz na pogrebenie togho prez segho welemozneiszago i wysokorozdennagho knjazja i ghossudarja Karolusa odinatsetogho swidskich, gothskich i wandalskich (i proczaja) korola, slavnagho, blaghogowennagho i milostiwagho naszego ghossudaja (!), nynjeze u bogha spasennagho. Kogda jegho korolewskogo weliczestwa ot duszi ostawlennoe tjelo, s podobajuszczjusae korolewskoju scestju, i serserdecznym wsich poddannych rydaniem byst pogrebenno w Stokolnje (!) dwatset-scetwertago nowemrja ljeta ot woploszczenia bogha slowa 1697…

 

Otázka - jaktože smuteční řeči za švédského krále 17. století bez problémů rozumí kterýkoliv dnešní Slovan (Slovien), ale dnešní Švéd by nejspíš nerozuměl ani čárku? Ještě zajímavější je fakt, že řeč byla adresována shromáždění dvora, tj. nejvyšší vrstvě společnosti, převážně asi aristokracii. Mluvilo se snad ve Švédsku v 17. století "v lepších kruzích" rusky (zřejmě, ruštinu mi to připomíná nejvíc) a "na venkově" švédsky?

 

Nie je to poľsky ale staroslavjansky (starosloviensky,staroslovansky) - tie pomenovania sa miešajú ale podstatné je, že je to jazyk, ktorým sa zrejme rozprávalo na našom území.

 

Prečo naši slovanskí predkovia nedarovali rezané kvety

 

Naši predkovia spoľahlivo vedeli o tom , že odtrhnutý kvet sa snaží prežiť a

bez koreňov a výživy začína aktívne nasávať životnú energiu z okolitého

prostredia. Zdrojmi tejto energie boli všetky živé organizmy , ľudia ,

zvieratá a ďalšie rastliny. To je dôvod prečo znalí liečitelia nikdy

nesušili natrhané byliny v obytných miestnostiach.

 

Bulharská veštkyňa Vanga odmietla prijať v svojom dome človeka , ktorý jej

priniesol kyticu kvetov " Prečo mi nosíš domov smrť?" - Spýtala sa . Ak jej

niekto chcel dať kvety , mohol jej priniesť v kvetináči s koreňmi Vanga

hovorila " Odtrhnutý kvet je symbol smrti , veď je zbavený schopnosti žiť."

 

Na Kube napríklad vidieť rezané kvety iba na cintoríne a polícia môže uložiť

pokutu za odtrhnuté kvety. A takýto postoj ku kvetom je nielen na Kube.

 

Tradícia darovania rezaných čerstvých kvetov k nám prišla spolu s

kresťanstvom. Hlavne byzantskí kňazi vnútili Slovanom tradíciu krášliť izby

rezanými kvetmi. Darovať rezané kvety nebol tradičný zvyk Slovanov , čo

potvrdzujú staré historické literárne pramene , ktoré rozprávajú o živote a

bývaní ľudí. *****

 

Môžem doplniť, aj keď nie o kvetoch, z časti to stým súvisí, pretože zvyk

venovať kytice rezaných kvetov sa spája okrem iného, aj s oslavou narodenín,

ku ktorým zvyčajne, hlavne keď ide o detí, patri torta a na nej sviečky.

Zvyk sfúknutia sviečok tiež nám bol vnútený. Každou sfúknutou sviečkou, si

práve oslávenec, uberá na životnej sile a musí vydýchnuť, niekedy i to

posledné. Horiaca sviečka symbolizuje plameň života, svetielko nádeje, až

tvoja sviečka dohorí... Aj mŕtvym zažíname sviečky a nechávame dohorieť. Čo

z toho vyplýva, robíme to naopak. Mali by sme nechať oslávenca zažať

svetielka a s pribúdajúcim vekom ich môže pribúdať.

 

Bylo, nebylo, v roce páně 20xx

 

Řecký bankovní sektor (tzn. ne Řecko, ne řecká vláda, ale právě (soukromé) banky) byl v tajnosti napumpován 100 miliardami euro "krizové likvidity" plynoucích přes řeckou centrální banku, se souhlasem Evropské centrální banky (ECB) - podle Financial Times.

 

Toto následuje po zprávách o vznikajícím "nájezdu" na řecké banky minulý týden, jež byly vehementně popřeny řeckou vládou. Řekové údajně vybírali z bank kolem 700 milionů euro denně - rychlost, která by efektivně položila řecký bankovní systém na lopatky.

 

Pokud by Řecko odmítlo úsporná opatření nařízená EU a opustilo eurozónu, okamžitá reakce ze strany ECB by mohla být "peníze STOP". Podobná hrozba ECB v roce 2010 pomohla "přesvědčit" Irsko přijmout mezinárodní "záchranný" plán. Bezpochyby, ECB se pokusí v případě Řecka o stejnou taktiku.

 

ECB nesdělila žádné specifické informace o plánu jí schváleném, ale předpokládá se, že v případě opuštění eurozóny Řeckem bude tato "krizová" pomoc zastavena.

 

Čtyři řecké největší komerční banky mají dostat do pátku (25.5.) 18 miliard euro z krizových prostředků, nechal se slyšet v úterý v rozhovoru s RT výše postavené činovník jedné z těchto bank.

 

"Dostaneme ty peníze nejpozději v pátek, možná už zítra" řekl bankéř pod podmínkou anonymity.

 

Prostředky ve formě obligací Evropského stabilizačního fondu budou použity na rekapitalizaci Alpha banky, Národní banky Řecka, EFG Eurobanky a banky Piraeus, a dovolí jim obnovit finanční operace s ECB.

 

ECB vykázala některé řecké banky ze svých operací minulý týden kvůli nízkému kapitálu těchto bank, což je přinutilo hledat dražší financování u řecké centrální banky skrze krizový program téže.

 

Řecké banky byly tento rok svědky velkého snížení svého kapitálu kvůli krvavým odpisům z obligací řeckého vládního dluhu a také pokračujícím výběrům řecké veřejnosti.

 

Frankfurt - policie na straně demonstrantů

 

19.května 2012 / Německá policie si sundala helmy a pochodovala s protestujícími, aby jim uvolnila cestu. Protestní skupina vyzvala k zablokování přístupu k Evropské centrální bance, která se nachází v obchodní čtvrti ve Frankfurtu. Zprávy o počtech zúčastněných okolo 20.000 osob.

 

Ledové vody

 

Jak všichni víme, „nepotopitelný“ Titanik se potopil po prudké srážce s plujícím ledovcem, v noci 14. dubna 1912. Ale deset minut po té těžké nehodě nebylo ještě ani zdaleka možné předpokládat, že se král mořeplavby potopí. Šest z 16 vzájemně od sebe vodotěsně oddělitelných oddílů lodi bylo proraženo. Na horní palubě ale přesto nebyl patrný ani náznak nějakého poškození. Několik očitých svědků dokonce vypráví o cestujících, kteří po sobě na horní palubě vesele házeli sníh. Několik kusů sněhu se totiž při nárazu dostalo až na loď.

 

Ale už brzy důstojníci ve službě díky primitivním výpočtům prozřeli: se čtyřmi zaplavenými oddíly loď ještě mohla do značné míry neomezeně manévrovat, s pěti se ještě aspoň volně unášena mohla držet na hladině – ale při proražení šesti oddílů by selhala konstrukce lodi. Voda by pak svým vysokým tlakem nevyhnutelně prolamovala přepážky a jako v letadlovém herním systému by stále rychleji zaplavovala oddíly sousední. Tak dlouho, až by se loď nakonec potopila.

 

Jistě si dovedeme představit všechny pochybnosti důstojníků. Rovněž tak jejich zmatečná jednání. Na jedné straně se cestujícím stále opakovalo, že není žádný problém, a na druhé straně byli žádáni odebrat se do záchranných člunů. Vyhřátý a zářící vnitřek parníku se určitě zdál být mnohem bezpečnější než malý záchranný člun. V něm koneckonců hrozilo nebezpečí, že bude proudy odplaven do dálek Atlantiku.

 

Kvůli tomu nakonec první záchranné čluny opouštěly Titanik jen částečně obsazené. Až když už bylo potápění lodi nesporné, začali lidé jednat. Mnozí dokonce velkoryse důstojníkům za místo v záchranném člunu nabízeli peníze. To už ale bylo pozdě a došlo k neštěstí.

 

K tomuto neštěstí došlo koneckonců nešťastným sřetězením lidských chyb (vjetí do oblasti s ledovými horami téměř nejvyšší možnou rychlostí: 23 až 25 uzlů), ledabylý projekt bezpečnosti (záchranné čluny jen pro polovinu cestujících a posádky) a chyba v konstrukci: sirnatá ocel trupu energii nárazu nepohltila tím, že by se prohnula, nýbrž tříštila se jako porcelán.

 

Jak už bylo zmíněno na začátku, byly i vodotěsně oddělitelné oddíly této lodi projektovány chybně. Tato loď by podle několika pozdějších studií byla bývala schopna vydržet na hladině ještě o šest hodin déle, kdyby její oddíly právě nebyly vodotěsné. V tom případě by voda vnikala rovnoměrně po celé délce lodi, a tím by se neprojevil tak zkázonosně bok lodi, na němž došlo k nárazu.

 

Podle mého názoru to dost přesně popisuje naši dnešní situaci. Náš peněžní systém je údajně „nepotopitelný“. Díky možnosti vzít si kdykoli úvěr se všichni cítíme být v bezpečí. Ale náš zánik už je zpečetěn – ať tomu chceme věřit, nebo nechceme.

 

Tuto iluzi nepotopitelné lodi lze pravděpodobně uchovat ještě jeden, snad i dva roky. Momentálně se lež o bezchybném finančním systému prodává po celém světě vskutku úspěšně. Zvlášť pohled na poslední čtyři roky činnosti evropské centrální banky ECB, respektive evropského ministerstva financí dávají tušit, že na tuto gigantickou zastírací akci se tam neostýchají vynakládat jakkoli vysoké náklady a snahu. ECB a (evropské) ministerstvo financí jsou považovány za „nepotopitelné“.

 

Celé tohle divadlo už spolykalo biliony. Příslušný dluhopis ovšem samozřejmě podepsal plátce daní! Do bilance ECB byly zapsány celkem píp biliony euro dluhů, píp bilionu euro dluhů bylo rozprostřeno na banky a byly nadělány státní dluhy za dalších píp bilionů euro.

 

Přesto jen velmi málo lidí uvažuje o možnosti konečného zhroucení tohoto na pouhé důvěře založeného systému. Chováme se přesně tak, jako pasažéři Titaniku deset minut po nárazu: nechceme prostě vědět, že tato velkolepá loď se teď přece jen potopí. Proto neděláme nic, přestože svůj osud ještě můžeme významně ovlivnit.

 

Systémové chyby a evropské intervence náš peněžní systém s evropskými měnami rozdrtí. Jeho konečný krach je nevyhnutelný!

 

Můžeme se ovšem zasadit o reformování současné finanční politiky – ale upřednostňujeme nedělat nic. Proč?

 

Za prvé naprosto nevěříme, že tato velkolepá loď by se jednoho dne skutečně mohla potopit. Neboť momentálně přece ještě majestátně pluje po moři. Aktuálně nadělaná škoda se nám jeví ještě příliš malá, představa skutečné katastrofy (desaster) nám připadá přímo směšná.

 

Až když se na věc podíváme hlouběji, stane se zřejmým: hodnocení rizik a analýzy možností vždy podléhají zvrhlému egocentrismu. Vzhledem k domněle nosné konstrukci se nám přestup do záchranného člunu jeví prostě jako idiotství. Nebezpečí hrozící malému veslovému člunu v obrovském evropském oceánu jsou prostě příliš velká. Voda kolem něj skrývá ledový chlad a v temnotě noci se nelze orientovat.

 

Tato naše analýza situace nás tedy přivedla k chybnému závěru. Když se zánik nakonec stal nevyhnutelným, nebylo už na záchranu ani pomyšlení. Krátce před potopením by už ovšem nikdo přednost Titaniku před záchranným člunem nedal.

 

Z toho vidíme, jak iluzorní jsou naše hodnocení zájmů, jistot a rizik. Máme přílišný sklon stavět svoje rozhodnutí na momentálních skutečnostech – ještě i tehdy, kdy už vlastně víme, že nynější fakta platí jen přechodně!

 

Peněžní systém evropských států vyvolených je loď Titanik. Sebepřeceňování vedlo k mýtu o tomto „nepotopitelném“ systému peněžnictví. Systémové rozpory byly opomenuty a lidské slabosti tuto loď nasměrovaly nejvyšší rychlostí do oblasti s plujícími horami ledu!

 

Máme ještě okamžik času, než celý svět pochopí, jak bezvýchodná je naše situace. Deset minut po srážce měl Titanik stále ještě 2 hodiny a 30 minut času, než se tato „nepotopitelná” loď potopila. Nikdo z nás neví, kolik času nám skutečně ještě zbývá. Ale za dva roky už bude zřejmé, jak se příď nejprve pomalu a potom stále rychleji noří do ledové vody a jak nakonec celá loď zmizí.


00
EP
Eduard Piovarči
6. května 2019

Správny názor Maďarov. Tie karty len dokazujú kto to tu všetko organizuje a všetci už vieme prečo. Je to Sorošová práca a tomu velí verchuška stojaca za vládou USA najbohatší ľudia sveta a ich národnosť tu nemožno ani menovať

Je to Kalergiho plán projektovaný v USA ako ostatne všetky svinstvá na nás ušité korpokraciou

http://aragonit11.blogspot.com/2018/06/piatok-18.html


20
AZ
Antonín Zelenka
6. května 2019

Podstata spočívá v tom, že po zakončení války se nová bojová technika projektuje pro taktiku a strategii, které zvítězily v minulé válce; v souladu s normami té taktiky a strategie se vede i bojová příprava. A mezitím vědecko-technický pokrok pokračuje a odkrývá nové možnosti vedení bojových operací. Ale ty možnosti se nerealizují do začátku nové války ani v rozvoji velké části techniky, ani v rozvoji taktiky a strategie. A teprve v průběhu nové války, pod tlakem okolností, vytvořených nemnohými fakty proniknutí úspěchů vědecko-technického pokroku do válečného díla, strany konfliktu vytvoří a začínají masově aplikovat nové modely zbraní, obsahující výsledky vědecko-technického pokroku minulých mírových let, a vypracovávají taktiku a strategii jejich použití. Setrvačnost myšlení kategoriemi minulých válek, vlastní vyššímu velení a státním činitelům, může trvat desítky let.

ANALYTICKÁ POZNÁMKA - O válkách.pdf

https://drive.google.com/open?id=1J0KeIsf-qWJIdG6fuFik9YdCNa09ilzU

 


10
EP
Eduard Piovarči
6. května 2019

Nuž tlaky tu už sú a Ruský obranný perimeter začína byť veľmi silný. Teraz rusi montujú na atomový križník admirál Nachymov všetky strategické obranné zbrane tak aby táto loď mohla hájiť celé mestá v oblasti morských pobreží. Takú loď bude možné zničiť len zvnútra infiltráciou záškodníkom. Stačilo by pár takých lodí poslať ku pobrežiu Venezuely a jej účinná protiletecká obrana by bola plne zaistená

Čína chce v souvislosti s projektem Nové hedvábné stezky navyšovat počty svých vojenských základen v zahraničí, bije na poplach Pentagon… který má po světě asi 800 základen, zatímco Čína jen jednu (v Džibuti)…

Je to obdoba toho ako nariekajú Bolton a Pompeo že Rusko musí opustiť Venezuelu. Ba naopak urýchlene by tam rusko malo začať budovať základňu len to odstraší MAMELUCHOV Z USA aby Venenezuelu zničili.


10
EP
Eduard Piovarči
6. května 2019

Správny názor Maďarov. Tie karty len dokazujú kto to tu všetko organizuje a všetci už vieme prečo. Je to Sorošová práca a tomu velí verchuška stojaca za vládou USA najbohatší ľudia sveta a ich národnosť tu nemožno ani menovať

Je to Kalergiho plán projektovaný v USA ako ostatne všetky svinstvá na nás ušité korpokraciou

http://aragonit11.blogspot.com/2018/06/piatok-18.html

+ 2