Ví o vás vše, takto funguje: Špionážní program Pegasus infikoval chytré telefony ve 45 zemích
25. září 2018 Redakce AC24 Ze světa vyber redakce 1262282 9
Pegasus patří mezi nejnebezpečnější špionážní programy na světě. V bezpečí před ním není žádný telefon. Vědci ze Citizen Lab výzkumného centra z Univerzity v Torontu odhalili program ve „více než 45 zemích“.
 

 

 

 

Zpráva společnosti Citizen Lab se čte jako scénář k hollywoodskému filmu. Aniž by to uživatel věděl či s tím souhlasil, shromažďoval izraelský špionážní software Pegasus data z chytrých telefonů a posílal je „pravděpodobně" 36 operátorům po celém světě. Tito operátoři nejsou nic jiného než zákazníci, hlavně vládní úřady, kteří tento izraelský malware nakupují. Díky tomu mohou odposlouchávat rozhovory, komunikaci a pravděpodobně i zajištěné messengery, stahovat data z telefonu a dokonce i samostatně zapínat a vypínat kamery na telefonu.

Tvůrcem programu je izraelská společnost NSO Group. To, že program mohl být používán i pro kriminální aktivity, výrobce odmítá. Společnost se údajně držela zákonů jednotlivých zemí a ve smlouvách s klienty byl záměr jasně vysvětlen. Mluvčí společnosti NSO Group pro Forbes prohlásil:
„Naše produkty zachránily tisíce lidských životů, zabránily sebevraždám, pomáhaly odsouzení drogových bossů, rozkrývaly složité kriminální sítě a pomáhaly rodičům najít jejich unesené děti. To je jen pár příkladů pomoci v kritických situacích, kterou náš systém nabízí."

Tak nevinný, jak ho společnost představuje, ale tento systém, jak se zdá, není. Proti společnosti NSO Group probíhá několik řízení, mimo jiné v Izraeli a na Kypru. Emaily a dokumenty svědčí o tom, že podnik prováděl špionáž ve prospěch královské rodiny Spojených arabských emirátů u jejích konkurentů na Arabském poloostrově.

Přestože se jedná o izraelskou společnost, mezi klienty jsou arabské země: SAE, Katar, Maroko a Jordánsko, dalšími zeměmi jsou Kazachstán, Turecko, Jižní Afrika, Mexiko, USA a Kanada. Dále několik zemí z Evropy.

Nejasným zůstává fakt, zdali se v těchto zemích jedná o takzvané operátory, nebo o virtuální soukromé sítě (VPN). Třetí variantou je podle vědců to, že operátor provádí v různých zemích špionážní operace:


„Vypadá to, jako by deset operátorů Pegasu provádělo v různých zemích sledování. Zatímco jsme i dříve sledovali výběr cílů, který zacházel za hranice států, ukázalo toto vyšetřování na to, že docházelo k výběru cílů i za hranicemi států a že se jednalo o relativně běžnou praxi. Rozměr těchto aktivit ukazuje, že při aktivitách je celosvětově rozšiřován i exkluzivně vládní špionážní software, který v zemích, kde se nacházeli cíle, mohl být nelegální."

Jak poptávaná je tato technologie u vlád, je vidět na prezentaci izraelského podniku. Zatímco absolutní většina podniků je závislá na dobré reklamě a prezentaci, nemá NSO Group ani vlastní internetovou stránku. Zástupci společnosti jdou hned k vládám a vládním úřadům, kde prezentují své „zboží". Sledování telefonů stojí 650 000 amerických dolarů a ještě 500 000 jednorázový poplatek za instalaci, píše RT. Za provádění špionážních aktivit, které jsou ve většině zemí ilegální, to vypadá jako dobrá a dostupná alternativa, aby bylo možné získat potřebné informace.

Zdroj: citizenlab.ca

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


DD
dastin dastin
26. září 2018
Co muze chazar vymyslet dobreho????
20
OR
Oldřich Radomír Xaver
26. září 2018
jak víš, že to vymyslel Chazar ?
00
MK
Milan Klusák
15. října 2018
No nemusel to vymyslet chazar, ale účel se může podobat chazarským tézím - kontrolovat vše a stále.
00
V2
Vaclav 2
26. září 2018
jo, jo...zase izraelci
10
JN
Jaromír Novák
28. září 2018
Sledují a kontrolují už dávno a samozřejmě zdokonalují ,to oko na vrcholu pyramidy není symbol pro nic za nic a chazar je samo že služebníček satana.,
20
KL
kelly Leona
18. října 2018
I consider how she would respond on the off chance that you specified that she could utilize a labiaplasty. That you simply incline toward a decent cleaner looking vagina without everything that additional best assignment service ireland . For reasons unknown I have an inclination she would be very irritated by that and Furious that you would state something to that effect to her.
00
VR
verma ruby
23. října 2018
Společnost se údajně držela zákonů jednotlivých zemí a ve smlouvách s klienty byl záměr jasně vysvětlen.  tank trouble online free game
00
PG
play game
30. prosince 2018
thnaks
00
BM
Brayden Marco
3. dubna 2019

 

you can go through Allassignmenthelp.co.uk reviews . It will help you know about the services, and it will help you know that the site is reliable or not.
00
DD
dastin dastin
26. září 2018
Co muze chazar vymyslet dobreho????
+ 2