Vesmír útočí. Na klíčovou americkou základnu upadl meteorit
7. srpna 2018 Redakce AC24 Ze světa 6794 8
Incident vojáky překvapil. O to více, že dotčená letecká základna je klíčovým elementem systému varování před raketovými útoky.

V noci na 25. července upadl na území americké letecké základy Thule meteorit. Velké kosmické těleso překonalo husté vrstvy atmosféry a vytvořilo rázovou vlnu, která byla srovnatelná s explozí taktické jaderné bomby, píší Military Times.

Zajímavostí v tomto případě je, že americká letecká základna Thule je jedním z klíčových elementů systému varování před raketovým útokem, přičemž antény systému objekt přilétající k letecké základně nezachytily.

Nehledě na to, že meteorit zaregistrovali ještě v kosmu, američtí vojáci nedokázali přesně říci, kdy meteorit upadne na povrch planety. Zmiňuje se, že v moment pádu objektu na zemi pracovali všechny systémy sledování letecké základny v normálním režimu.

Síla kosmické „kulky" byla posouzena na dvě kilotuny. Nehledě na to nebyl žádný z objektů základny poškozen a vojáci na základně nadále slouží.

Zdroj: militarytimes.com

 
 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Jarin G.
7. srpna 2018

Lžinochu Lachtane Etane!

Dnes jsi tu veřejně slíbil v diskuzi k článku "Astronomové zachytili ...", že tady končíš a tím pádem je to konec tohoto webu! 

Ukaž jednou, že si stojíš za svým slovem a odejdi! Takhle to vypadá, že jako vždy jen meleš, manipuluješ, kážeš bludy a lžeš, jak je tvým zvykem!

A ty své nesmysly sem už, prosím, nedávej, Matko (Štimová)! Jen to tu zasíráš mnohem víc, než ty reklamy.

 


20
SI
Scipio Invictus
8. srpna 2018
Už lehni na hadr! Ty už nejsi ani troll, ty jsi trotl!
20
KK
Karel Kryl
7. srpna 2018
Je tady vůbec nějaká korektůra textu? cheeky
20
V2
Vaclav 2
7. srpna 2018
a neměli tam víc a těžší?
20
JJ
julius julius
7. srpna 2018
Ano velice dobre napsano. Meteor UPADL. Tak si mohu jen  myslet ze neproletl nasi atmosferou ale byl vrzen necim ci nekym s nedalekeho hriste. Pochopitelne tym pavedcu, vojaku a jim podobnych  byl zaskocen. Nakonec vyzvedne zkupiny utajily pad mimozeskeho fotbaloveho mice s nedalekeho hriste. Mel tvar koule, proletl nehlucne a pred dopadem se lehce zahvel.  Dalsi skupina pracuje na dalsim badani za penize danovych poplatniku po dalsich 30 let. Zavery budou utajene na 50let a po te cast smazana a zbytek ktery je knicemu bude po te proskrtan a plne :-D zverejnen.  Tak co je na tom nejasneho ???
30
VC
Vítězslav Crha
7. srpna 2018
A to ještě zde není psáno, že jim na hlavi spadne to obrovské hovénko, jak na ně lidi z výšky se.....r.....ou. Jen ať je to umlátí,nám to je ´jedno. nemáme z toho nic, jenom tento článek a to ani nevíme, co je pravda a co lež.
30
JN
Jaromír Novák
8. srpna 2018
Vjacej takých to meteoritou pre fašounske uSSa.
10