Veřejnoprávní média vyrábějí fake news. ČT, Český rozhlas i ČTK
6. září 2019 Redakce AC24 Z domova 11907 1
Během týdne veřejnoprávní média zabodovala ve „výrobě“ tzv. fake news, ať už jde o ČT nebo Český rozhlas a v neposlední řadě i ČTK. (Foto: Rappler)

 
 
loading...
 

Nejdříve proběhla informace o výměně vězňů mezi Ukrajinou a Ruskem, ta se ale do dnešního dne neuskutečnila .

Následovala další neověřená zpráva podle Deníku N, který napsal, že státní zástupce Jaroslav Šaroch „zastavil stíhání premiéra Andreje Babiše,”.

„Deník N je soukromé médium a stejně jako Seznam TV v případu s Andrejem Babišem mladším může mít pro své jednání komerční důvody. To ale neplatí a nesmí platit u veřejnoprávních médií. Česká televize i Český rozhlas nadále odkazovaly na „sólokapra” Deníku N dávno poté, co bylo jasné, že není pravdivý. Za velkou část zmatků z tohoto týdne nesou odpovědnost veřejnoprávní média,“ napsal na svém blogu publicista Erik Best.

A taková třešnička na dortu, tak to byla reportáž veřejnoprávní ČT uvedená v Událostech, která byla o kauzách Andreje Babiše, ale redaktor už byl trochu v budoucnosti a použil několikrát výraz „bývalý premiér“.

Bohužel reportáž už nejde shlédnout, neboť je na webu ČT zablokovaná.

A přitom právě Česká televize nás chce od podzimu vychovávat. Česká televize chystá pořad, ve kterém se budou odkrývat falešné zprávy. Podle producentky je cílem nového pořadu pobavit diváky a upozornit na fenomén fake news. Cílí hlavně na lidi po padesátce. Ti jsou podle průzkumů náchylnější šířit dezinformační maily.

„že někdy věci nejsou takové, jak se na první dobrou zdají, že je dobré si věci ověřit i z více zdrojů a že není třeba přeposílat každou řetězovou zprávu,“ vysvětluje Deníku N kreativní producentka pořadu Lucie Kapounová, ale informaci zveřejnil Deník N, takže kdo ví…

Zdroj: pz.cz

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


AZ
Antonín Zelenka
6. září 2019

Je důležité si uvědomit, že nikdo z nás není bezmocnou obětí osudu. Jsme jí do té doby, dokud zůstáváme zaslepeni nevědomostí. Dokud zůstáváte zaslepeni nevědomostí, jste bezmocnou obětí své nevědomosti.

 

To je predchádzajúcich osem viet k trom záležitostiam a dvom veciam.


02