Venezuelský vůdce opozice oficiálně žádá v dopise o americkou vojenskou podporu
13. května 2019 Redakce AC24 Ze světa 5218 2
Venezuelský opoziční vůdce Juan Guaido formálně požádal o podporu amerických vojenských sil v probíhající politické a humanitární krizi v této jihoamerické zemi v dopise, který zveřejnil jeho zástupce Carlos Vecchio.
 

 

„Vítáme strategické a operativní plánování, abychom mohli plnit naše ústavní povinnosti vůči národu Venezuely, abychom zmírnili jeho utrpení a obnovili naši demokracii,“ uvedl venezuelský velvyslanec Carlos Vecchio v dopise veliteli jižního velitelství Spojených států admirálu Craigu Fallerovi.

V dopise, který je datován 11. května a byl zveřejněn na Twitteru, zástupce Guaida Vecchio žádá o setkání mezi SOUTHCOM a „příslušnými členy“ vnitřního kruhu venezuelské opozice.

„Jsme vděční Spojeným státům za jejich přátelství, odhodlání a připravenost podpořit naše pokračující úsilí, aby národ Venezuely byl postaven na první místo, a těšíme se na plodné plánování a koordinaci,“ podotkl Vecchio.


​​Toto oznámení přichází brzy poté, co Juan Guaido požádal Vecchia, aby se setkal s úředníky amerického ministerstva obrany za účelem spolupráce při řešení venezuelské politické krize.

Minulý týden Guaido oznámil, že stále zvažuje možnou intervenci USA jako jednu z možností. Zároveň prohlásil, že se snaží najít nejlepší cestu ven z konfliktu.

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


VC
Vítězslav Crha
13. května 2019
Právě se díváte na budoucí mrtvolu popraveného zlosyna, který zradil nejen svou zem, ale i lid. Protože ve válce umírají vždy nevinní. Přeju mu dlouhou a bolestivou smrt.
10
EP
Eduard Piovarči
13. května 2019

Politika na západe je vždy zákerná. Vôbec tam nejde o ľudí ale len o prospech mocných

Guaido je produktom bezohľadných a šialených ľudí vládnucich západu.

V dnešnej dobe ak nejdeš s prúdom si na nesprávnej strane dejín.

Ak sa dnes postavíš proti zlu poukážu na teba ako na ZLO, ktoré treba odstrániť. To je ich "demokracia"

https://aragonit11.blogspot.com/2019/05/4-7-8-maj-na-jazere-priestor-tu-bude.html

 


10
VC
Vítězslav Crha
13. května 2019
Právě se díváte na budoucí mrtvolu popraveného zlosyna, který zradil nejen svou zem, ale i lid. Protože ve válce umírají vždy nevinní. Přeju mu dlouhou a bolestivou smrt.
+ 1