Venezuela zastavuje diplomatické vztahy s USA po pokusu o převrat, prohlásil Maduro
24. ledna 2019 Redakce AC24 Ze světa 5549 0
Maduro tento krok ohlásil před velkým jásajícím davem jeho podporovatelů z balkonu prezidentského paláce v Caracasu krátce poté, co se USA a několik zemí jižní Ameriky rozhodly uznat lídra opozice Juana Guaidoa za venezuelského přechodného prezidenta. (Foto: Twitter)

 
 
loading...
 

Prezident Venezuely Nicolas Maduro v Caracasu prohlásil, že zastavuje diplomatické vztahy se Spojenými státy. Dal americkým diplomatům 72 hodin, aby opustili zemi poté, co Donald Trump uznal opozičního lídra za přechodného prezidenta země.

Americký prezident Donald Trump se předtím postavil na stranu Guaida, který se ve středu prohlásil za prezidenta země a jako takového ho Trump "uznal". Madurova vláda byla naopak americkým prezidentem popsána jako "nelegitimní režim".

​Mezitím turecký prezident Erdogan ujistil venezuelského prezidenta Madura, že má jeho plnou podporu. Stalo se tak během telefonního rozhovoru těchto hlav států.

Střety doprovázené silnými výbuchy probíhají v jedné ze čtvrtí hlavního města Venezuely. Jak uvádí místní média, v současné době je hlášeno 16 mrtvých.

„Silné výbuchy a střety na mostě… ve čtvrti Petare (Caracas)," uvádí kanál TVV. Některé zprávy v médiích uvádějí, že jde o výbuchy granátů a slzných bomb.

Ve státech Portuguesa, Barinas, Tachira, Caracas, Amasonas a Bolivar bylo při střetech zabito celkem 16 lidí, informuje o tom portál La Prensa de Lara.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor