Velení ukrajinské armády oznámilo hrozbu invaze ve třech směrech!
9. března 2019 Redakce AC24 Ze světa 8048 3
Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny vyhlásil hrozbu invaze do země ze severu, východu a jihu. (Foto: Youtube)
 

 

 

 

„V současných geopolitických realitách předpovídáme vojenské hrozby ve třech ze čtyř geografických oblastí: ze severu, východu a z jihu. Ruská strana dokončuje formování úderných jednotek na hranici Ukrajiny, které společně se speciálními jednotkami budou tvořit základ invazních sil,“ prohlásil náčelník Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny Viktor Muženko ve na setkání se zástupci vojensko-diplomatického sboru akreditovaných v zemi.

Ve vysílání to uvedl ukrajinský televizní kanál „Prjamoj".

Ať už jsou důvody k těmto tvrzením jakékoli (například zvažování USA, zda poskytnou další zbraně Ukrajině), je zcela zřejmá spojitost s nadcházejícími volbami prezidenta v této zemi.

Například ukrajinský prezidentský kandidát Sergej Krivonos vyzval k přípravě civilistů na „válku s Ruskem". Podle něj potřebuje Kyjev „systém", aby bojoval se všemi možnými silami a prostředky proti "nepříteli". Současně poznamenal, že příslušné položky jsou v jeho volebním programu a ozbrojené síly jsou v něm vedlejší.

Podle Krivonose by ukrajinské úřady měly vycvičit občany tak, aby „nepřetržité hodiny, měsíce, roky" prováděly přesné údery. „Naši lidé by měli být vyzbrojeni, což je jeden z bodů mého programu - a to je přímo hlavní úkol," uzavřel.

V Kyjevě opakovaně a neprokazatelně tvrdili, že Ruská federace údajně posílila své vojsko na hranici, zatímco v Moskvě tato obvinění opakovaně popřeli. 

Nicméně v prosinci a později v letošním lednu prezident Ukrajiny Petro Porošenko prohlásil, že Rusko údajně nasadilo velkou vojenskou skupinu s více než 80 tisíci vojáky poblíž ukrajinské hranice. Franc Klincevič, člen Rady Výboru pro obranu a bezpečnost Federace Rady, to nazval naprostým nesmyslem a řekl, že Rusko nerozmístilo vojenské uskupení poblíž hranice s Ukrajinou.

Nicméně tvrzení ukrajinských činitelů a nyní i generálního štábu armády, že každým okamžikem Rusko napadne Ukrajinu, vyvolává otázku: S kým tedy Kyjev vlastně už pět let bojuje?

Zdroj: pz.czprm.ua

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
9. března 2019

Kompóti na Ukrajine sa uplne zbláznili a čakajú útok zo všetkých smerov aj zhora aj zdola. Zdá sa mi že najväčšou hrozbou pre Ukropov bude útok  ruského sväzu UFÓNOV

Poroch sa márne snaží získať hlasy vo voľbách:-)

https://aragonit11.blogspot.com/2019/01/normal-0-21-false-false-false.html


10
VC
Vítězslav Crha
9. března 2019
Vrchnost Ukrajiny trpí nevysvětlitelnou chorobou mozku, která je očividně řadí mezi enciklopedické idioty 
10
V2
Vaclav 2
10. března 2019
vypatlané mozky, jediné co si uvědomují je strach, aby je vlastní lid neuklidil...
10