Veganští aktivisté zachraňovali králíky. Krvavý konflikt s farmáři
11. září 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 10868 0
Britská veganská aktivistka Mia žijící v Barceloně, na Instagram s krycím jménem "Mýtická Mia" zveřejnila na sociálních sítích videozáznam, na kterém je celá od krve. Šla totiž se skupinou jiných aktivistů zachraňovat ze španělské farmy králíky a takto dopadla.

 
 
loading...
 

Španělští farmáři samozřejmě nepřijali toto počínání s pochopením, vždyť aktivisté jim kradli jejich vlastní zvířata. 

"Bouchali na okna aut tyčemi, křičeli a vyhrožovali nám," pokračuje Mia.

"Zavolali jsme policii, která však přišla až po hodině." 

Přivolaná policie požádala aktivisty, aby klidně odešli a podle policejní zprávy jejich doprovodila na "bezpečné místo", ale odmítla je doprovázet až domů. Muži zákona tvrdili, že protestujúci budou v pořádku.

Deset minut poté, co policie odešla, aktivisty pronásledovali farmáři.

Uháněli za nimi po dálnici rychlostí až 140 km/h.

"Pokusili jsme se jim uniknout po vedlejších cestách, ale byli nám v patách. Zahnali nás do slepé uličky a obklíčili naše auta dalšími pěti farmářskými auty."

Video ukazuje konfrontaci mezi jedním z farmářů a veganskými aktivisty.

"Okno mi explodovalo před obličejem a najednou bylo všude plno skla a mé krvi. Momentálně jsme v nemocnici, ale chceme jít na policejní stanici a nahlásit tento skutek."

Mnozí uživatelé Instagramu však odsoudili její jednání, nazvali ji "zlodějkou a označili za idiota".

Španělský deník La Vanguardia však uvádí, že po útoku aktivistů na farmu a odcizení 16 kusů králíků zemřelo dalších sto kusů následkem stresu, mnohé březí samice potratily.

Mluvčí Mossos d'Esquadra (katalánské policie) uvedla:

"V neděli 1. září o 19.30 vstoupila skupina aktivistů na farmu ve městě Gurb a odcizila 14 králíků. Když přišli na místo Mossos d'Esquadra, aktivisté už byli venku, ale zmíněných 14 králíků se nenašlo. Mezi skupinami aktivistů a farmářů vládlo silné napětí. Policie je oddělila a doprovázela je ven z prostorů farmy, aby se předešlo dalším konfliktům. Těsně před jedenáctou hodinou jsme byli informováni o tom, že jedno z oken vozidla aktivisty bylo rozbité - a dívka utrpělo zranění obličeje v důsledku rozbitého skla. Okno bylo s největší pravděpodobností zasaženo spíše nějakým neznámým tvrdým objektem, než výstřelem z brokovnice."

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor