Vědecký svět zmaten. Záhadná magnetická půlnoční pulzace a známky vodních nádrží na Marsu
22. září 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 166283 1
InSight, robotický přistávací modul, jehož cílem je seznámit se s povrchem Marsu, který od listopadu 2018 důkladně studuje kůru, plášť a jádro rudé planety, nedávno odhalil šokující objevy, které zmátly vědecký svět. (Foto: LADbible)

 

 
 
 
 

První robotický přistávací modul NASA určený pro studování Marsu objevil některé podivné magnetické pulzace a některé důkazy, že by mohla být pod hladinou Rudé planety globální nádrž kapalné vody, jak bylo odhaleno tento týden na společném zasedání Evropského kongresu planetárních věd a Americké astronomické společnosti.

Zatímco globální magnetické pole Marsu se zničilio před asi 4 miliardami let a proměnilo planetu v studenou poušť s vypuštěnými vodními ložisky, magnetometr InSight zachytil určitá měření existujících magnetických signálů přicházejících z hornin poblíž přistávacího modulu, které jsou stabilní a mnohem silnější, než se očekávalo a záhadně se objevují během půlnoci na Marsu.

Vědci zatím spekulovali, že tyto magnetické pulzace lze vysvětlit slabou magnetickou bublinou na Marsu, která se stlačuje slunečním větrným magnetickým polem a přichází do styku s bodem detekovaným modulem v přesný čas každý den, ale přesností magnetických pulzací a nepřítomností testů prokazujících tuto hypotézu se vytvořila pro vědce hádanka.

„Získáváme vhled do magnetické historie Marsu takovým způsobem, jaký jsme nikdy předtím neměli,“ říká Paul Byrne, planetární geolog Státní univerzity v Severní Karolíně.

Testy magnometru InSight objevily také čtyřkilometrovou elektricky vodivou vrstvu pod povrchem Marsu, asi 100 km hlubokou, což může být vodonosná vrstva s rozpuštěnými pevnými látkami, podobně jako podzemní voda Země. Vzhledem k silným důkazům o přítomnosti půdního ledu na Marsu existuje také možnost, že pod povrchem planety jsou velké podzemní vodní nádrže.

Dave Brain, výzkumný pracovník fyziky atmosféry a vesmíru z University of Colorado, tvrdí, že InSight může kopat jen 5 metrů pod povrchem Marsu. Je tedy stále nemožné prokázat přítomnost potenciální oázy, ale jiné příčiny signálů vycházející z elektricky vodivé vrstvy musí být vyloučeny.

Mise InSight byla zahájena v květnu 2018, k přistání na Marsu došlo v listopadu po 205 dnech ve vesmíru. Je to první robotický průzkumník ve vesmíru, který studoval evoluci planety prostřednictvím důkladného zkoumání její horní kůry, měření síly a směru jejího magnetického pole.

Lovec UFO tvrdí, že na povrchu Marsu našel záhadné egyptské sarkofágy

Fanoušci konspiračních teorií hlásí další nález. Lovec mimozemšťanů Scott C. Waring tvrdí, že našel na Marsu stopy starověké egyptské civilizace. Jedná se o jeden z dalších objevů, které mají dokazovat mimozemský život na Marsu.

Slavný lovec UFO a konspirační teoretik Scott C. Waring ohlásil svůj další přelomový nález. Na povrchu Marsu totiž odhalil objekty, které podle něj připomínají egyptské sarkofágy vytesané do skály.

Svůj objev učinil při studiu fotografií povrchu rudé planety, které pořídil Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA). Waring si na základě svého objevu klade otázku, zda mezi Marsem a naší planetou nemohly existovat mimozemské kontakty, které by vysvětlily vznik jedné z nejstarších civilizací na Zemi.

Zdroj: bigthink.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
24. září 2019

Vody je teda na Marse dostatok len k nej navŕtať studne:-)

 Nosná raketa Sojuz FG se připravuje k historickému poslednímu letu

Netrpezlivo čakáme na Americkú súkromnú loď ktorá konečne dovezie amerického astronauta na obežnú dráhu. Zatiaľ je to len ne Rusku.

Videoklub

14:17 24.09.2019(aktualizováno 14:18 24.09.2019)

 

Nosná raketa Sojuz FG se připravuje k historickému poslednímu letu. 23. září ráno jí nainstalovali na Bajkonuru. Ve středu v noci raketa vyvede na oběžnou dráhu loď Sojuz MS-15.

Hlavní posádku tvoří ruský kosmonaut Oleg Skripočka, americká astronautka Jessica Meirová a jeden z prvních astronautů ze Spojených arabských emirátů Hazza Al Mansouri. Hazza Al Mansouri je hlavním astronautem posádky. Na kosmodromu byli přítomni také členové náhradní posádky. Astronaut SAE Sultan Al Neyadi promluvil o přípravě obou posádek ke startu. „Státní komise se ujišťuje, že osoba je stoprocentně zdravá. Zároveň vytvářejí podmínky podobné realitě. To znamená, že připravují k letu do vesmíru Hazzu Al Mansouriho. Hlavní astronaut posádky Hazza Al Mansouri stráví osm dní na palubě ISS a provede průzkum vlivu beztíže na kultivaci datlí.

Start bude 70. a posledním pro raketu tohoto druhu. Na ISS pak budou astronauti létat jen na Sojuzech 2.1 a. Start rakety se bude konat 25. září v 15:57 (SAE).

Koncem července odstartovala  z Bajkonuru raketa Sojuz-2.1a s kosmickou lodí Progress MS-12. Hlavním cílem letu je dodávka paliva, vody a dalších nákladů, které jsou nutné pro další používání stanice v pilotovaném režimu. Teď se na palubě ISS nachází posádka, kterou tvoří Alexej Ovčinin, Alexandr Skvorcov, Andrew Morgan, Nick Hague, Christina Kochová, Luca Parmitano.

https://aragonit11.blogspot.com/2019/06/prva-istrijska-akcia-v-roku-2019-8-az.html


00