Vědci zjistili, jak a čím přitáhnout pozornost mimozemšťanů
8. listopadu 2018 Redakce AC24 Ze světa 7501 3
James R. Clark a Kerri Cahoy - vědci z Massachusetts Institute of Technology v Cambridge - ujišťují, že si mimozemšťané musí všimnout použití laserového paprsku se silnými dalekohledy se zrcadly 30-45 metrů. A navíc nevidí v těchto technologiích nic fantastického.

„Bude to náročný projekt, ale není nemožný. Ty druhy laserů a dalekohledů, které jsou dnes postaveny, mohou produkovat detekovatelný signál, takže astronom by se mohl podívat na naši hvězdu a okamžitě vidět něco neobvyklého. Nevím, jestli okamžitě pochopí, že signál posílají inteligentní tvoři, ale jistě by to přitáhlo pozornost," říká Clark.

Clark a Cahoy vypočítali, že paprsek 1-2 MW laseru bude vidět z dálky 20 tisíc světelných let. Bude desetkrát intenzivnější než záření slunce. Mimozemšťani, kteří zjistí „anomálie", si rychle uvědomí, že je to signál. Informuje o tom portál Phys.org.

Nejbližší sousedé žijící poblíž hvězdy Proxima Centauri v systému Centaurus se o nás dozvědí první. Jedna z místních planet, Proxima Centauri B, se nachází pouhé čtyři světelné roky od Země. Pokud je planeta obývaná a místní vědci nejsou hloupější než naši, budou reagovat na signál. Začínáme na sebe navzájem mrkat — i když se zpožděním 4 roky.

Další otázka: jestli vůbec potřebujeme přilákat pozornost mimozemšťanů. Hodně lidi se toho bojí. Stephen Hawking se bál více než ostatní. Věřil, že je nutné zůstat stranou. Myslel si, že když nás najdou, tak nás určitě okradou. Kdysi vysoce rozvinutí Evropané okradli nevyspělé indiány.

Zdroj: vice.com

 

 

 

Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


V2
Vaclav 2
8. listopadu 2018

vážení  "fjedcy"...vymýšlejte, vymýšlejte! 

ti eti vás mají zmáklé, ještě jste nezačali uvažovat a oni už ví že čerpáte granty... 


30
PA
Piovarči Aragonit
9. listopadu 2018

Podľa všetkého by nás zrejme len tak nikto nechcel okradnúť preto že ak nejaká civilizácia dosiahne úroveň cestovania a ťaženia surovín vo svojej hviezdnej sústave bola by celkom sebestačná bez potreby niekde ďaleko lúpiť nejaké suroviny a energie ktorých má v domácej sústave dostatok. Ale ak vedci prišli na to že by sme sa mohli dohovoriť laserovým signálom na to isté by zrejme mali prísť aj ostatní vo vesmíre, zatiaľ sme ale nič podobného ešte nezaznamenali. Obávam sa že to nebude s tým kontaktom tak jednoduché ako sme si mysleli.

https://aragonit11.blogspot.com/2018/10/pieskova-sonda-sme-na-konci-12.html


30
FD
fabulist detergent
9. listopadu 2018
tomu sa hovori penaaze oknom. az to chlapec povie vnukom, ze staval lasser aby si ho vsimli mimozemstania, urcite bude nanho hrdy :D ...omg 
10
V2
Vaclav 2
8. listopadu 2018

vážení  "fjedcy"...vymýšlejte, vymýšlejte! 

ti eti vás mají zmáklé, ještě jste nezačali uvažovat a oni už ví že čerpáte granty... 

+ 3