Vědci přinášejí seznam běžných potravin, které zabraňují vzniku rakoviny!
12. ledna 2019 Redakce AC24 Ze světa 11104 2
Skupina biologů z Indie a USA zjistila, že konzumace vlákniny a pecek granátového jablka snižuje pravděpodobnost vzniku rakoviny, stejně jako potlačuje zánět ve střevech. Uvádí se to v článku zveřejněném v časopise Nature Communications. (Foto: ilustrační)

„Naši kolegové se dříve domnívali, že látky obsažení ve vláknině a peckách granátových jablek jednoduše potlačují zánět. My jsme ale zjistili, že to není jejich jediný přínos," uvedl vědec Rajbir Singh z Univerzity v Louisville (USA).

Podle Singha je již dlouho známo, že bakterie absorbují některé flavonoidy, rostlinné signální molekuly a antioxidanty a přeměňují je na řadu dalších látek. Experimenty ukázaly, že extrakt z granátového jablka, který „štěpil" bakterie, ovlivnil složení hlenu pokrývající střevní stěnu. Látka, která se v důsledku tohoto jevu vytvořila, chránila tělo před pronikáním toxinů a jiných cizích molekul z potravy. Stejně tak významně snížila pravděpodobnost vzniku rakoviny.

Dne 11. ledna bylo uvedeno, že podíl vlákniny ve formě celozrnného chleba, který je v denní stravě větší než 35 g, dokáže snížit riziko předčasného úmrtí až o jednu třetinu.

Zdroj: nature.com

 
 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

PR
Palur Rychlý
12. ledna 2019
A kde je ako ten seznam? Konzumace vlákniny a pecek granátového jablka, není seznam, sú to 2 položky.
10
FD
fabulist detergent
13. ledna 2019

tos to taky je tento web. prehnane podvodne  nadpisy a content o hovne. Tak sa zaraba. Hlavne aby si klikol... z toho idu peniazky, a ze vypovedna hodnota je sracka to je jedno. Tento web tu nema clanky aby informovali ludi,, je to taky hybrid. Alternativny bulvar. 

Kazdy sa nejak zivi. A lahsie je najst akykolvek clanok a dat mu nadpis senzaacie. Co uz, kazdy mame mame svoje svedomie. 


10