Vědci přinášejí seznam běžných potravin, které zabraňují vzniku rakoviny!
12. ledna 2019 Redakce AC24 Ze světa 11158 2
Skupina biologů z Indie a USA zjistila, že konzumace vlákniny a pecek granátového jablka snižuje pravděpodobnost vzniku rakoviny, stejně jako potlačuje zánět ve střevech. Uvádí se to v článku zveřejněném v časopise Nature Communications. (Foto: ilustrační)

 

„Naši kolegové se dříve domnívali, že látky obsažení ve vláknině a peckách granátových jablek jednoduše potlačují zánět. My jsme ale zjistili, že to není jejich jediný přínos," uvedl vědec Rajbir Singh z Univerzity v Louisville (USA).

Podle Singha je již dlouho známo, že bakterie absorbují některé flavonoidy, rostlinné signální molekuly a antioxidanty a přeměňují je na řadu dalších látek. Experimenty ukázaly, že extrakt z granátového jablka, který „štěpil" bakterie, ovlivnil složení hlenu pokrývající střevní stěnu. Látka, která se v důsledku tohoto jevu vytvořila, chránila tělo před pronikáním toxinů a jiných cizích molekul z potravy. Stejně tak významně snížila pravděpodobnost vzniku rakoviny.

Dne 11. ledna bylo uvedeno, že podíl vlákniny ve formě celozrnného chleba, který je v denní stravě větší než 35 g, dokáže snížit riziko předčasného úmrtí až o jednu třetinu.

Zdroj: nature.com

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PR
Palur Rychlý
12. ledna 2019
A kde je ako ten seznam? Konzumace vlákniny a pecek granátového jablka, není seznam, sú to 2 položky.
10
FD
fabulist detergent
13. ledna 2019

tos to taky je tento web. prehnane podvodne  nadpisy a content o hovne. Tak sa zaraba. Hlavne aby si klikol... z toho idu peniazky, a ze vypovedna hodnota je sracka to je jedno. Tento web tu nema clanky aby informovali ludi,, je to taky hybrid. Alternativny bulvar. 

Kazdy sa nejak zivi. A lahsie je najst akykolvek clanok a dat mu nadpis senzaacie. Co uz, kazdy mame mame svoje svedomie. 


10
PR
Palur Rychlý
12. ledna 2019
A kde je ako ten seznam? Konzumace vlákniny a pecek granátového jablka, není seznam, sú to 2 položky.
+ 1